Centrum DER-MED Facebook Instagram YouTube

Karboksyterapia na ciało

Karboksyterapia na ciało

Karboksyterapia na ciało to niezwykle innowacyjna i bardzo skuteczna metoda odmładzania skóry za pomocą dwutlenku węgla. Zabieg pozwala poprawić napięcie skóry, pomaga w działaniu antycellulitowym, a także zmniejszyć rozstępy i blizny. Polega na aplikacji dwutlenku węgla do głębszych warstw skóry, co powoduje uszkodzenie ścian komórek tłuszczowych, a tym samym do uwolnienia kwasu tłuszczowego. Metoda doskonale sprawdzi się w walce z cellulitem, rozstępami lub bliznami. Pomaga także w odmłodzeniu skóry i zapobiega jej zwiotczeniu. To świetna metoda niwelująca lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej.

Na całym świecie karboksyterapia jest udowodnioną klinicznie metodą odmładzania skóry jak również leczenia jej wielu problemów – takich jak wiotkość, cellulit, rozstępy czy nadmiar tkanki tłuszczowej, łuszczyca. Zabiegi karboksyterapii są również wykorzystywane jako rozwiązanie na pozbycie się zmarszczek czy lekkiego liftingu skóry twarzy. Dwutlenek węgla podany w odpowiednich dawkach w skórę twarzy pomaga opóźnić proces starzenia się skóry twarzy i poprawić jej kondycję.

 

Poznaj szczegóły

MECHANIZM DZIAŁANIA

Stale obecny w naszym organizmie dwutlenek węgla reguluje przepływ krwi. To dzięki niemu rozszerzają się naczynia krwionośne. CO2 podany pod skórę przyspiesza przepływ krwi, stymuluje skórę do produkcji nowego kolagenu. Dwutlenek węgla stosowany w medycynie estetycznej rozbija też nagromadzony tłuszcz.

Infuzja CO2 prowadzi do zwiększenia przepływu krwi, tlenu i składników odżywczych do leczonego obszaru oraz poprawy mikrokrążenia i odnowy komórek. Odpowiedzią skóry na iniekcje CO2 jest reakcja zapalna, co prowadzi do stymulacji produkcji kolagenu. Kilka miesięcy później rozpoczyna się remodeling skóry z towarzyszącym kurczeniem się włókien kolagenowych, co skutkuje zwiększoną sprężystością skóry.

Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na iniekcje CO2. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej CO2 częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego leczonego obszaru, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Proces ten prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki. Natomiast odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu skórnego prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry i redukcji “skórki pomarańczowej”.

Czas trwania jednego zabiegu

ok. 15-30 min.

Zalecana ilość zabiegów

Najlepsze efekty karboksyterapii uzyskamy, wykonując serię zabiegów.

Centrum DER-MED

Zalety

 • Bezpieczny.
 • Małoinwazyjny.
 • Skuteczny.
 • Znikome ryzyko objawów ubocznych.

Efekty

 • Poprawa napięcia i nawilżenie skóry.
 • Przygotowanie do liposukcji.
 • Zmniejszenie cellulitu.
 • Zmniejszenie rozstępów i blizn.

Wskazania

 • Cellulit.
 • Miejscowo nagromadzona tkanka tłuszczowa.
 • Wspomaganie terapii dietetycznych.
 • Zwiotczenie skóry i tkanki podskórnej po porodzie.
 • Zwiotczenie skóry związane z wiekiem.
 • Przygotowanie do liposukcji.
 • Blizny i rozstępy.

Główne przeciwwskazania

 • Nowotwory.
 • Zaawansowana anemia.
 • Infekcje bakteryjne.
 • Zaburzenia krążenia. Hemofilia.
 • Zaburzenia w gojeniu.
 • Chorobę Willebrand`a.
 • Stosowanie niektórych leków: antykoagulantów, przeciwzapalnych czy immunosupresyjnych.
Centrum DER-MED

Proces zabiegu

1. Konsultacja

Przed przeprowadzeniem zabiegu specjalista przeprowadza konsultację z pacjentem w celu omówienie szczegółów i procedury zabiegowej.

Po przygotowaniu pacjenta fizjoterapeuta przystępuje do procedury zabiegowej. Za pomocą cienkiej i krótkiej igły aplikuje dwutlenek węgla pod skórę lub do tkanki tłuszczowej.

Dla wzmocnienia efektu zalecane jest przeprowadzenie kilku powtórzeń. Ilość wykonanych sesji powinna zostać ustalona z fizjoterapeutą.

Po przeprowadzeniu zabiegów skóra jest gładka, jędrna i wygląda młodziej. Cellulit jest wyraźnie zredukowany, a komórki odpowiednio dotlenione i odżywione.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Zabieg jest bezpieczny. Nie stwarza zagrożenia dla pacjenta. Nad jego prawidłowym przebiegiem czuwa wykwalifikowany i doświadczony specjalista.

Komfort pozabiegowy

Komfort

Komfort pozabiegowy

Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji. Po jego przeprowadzeniu pacjent może wrócić od razu do codziennych zajęć i aktywności.

Czy zabieg jest bolesny?

Karboksyterapia na cellulit to małoinwazyjny zabieg, nie sprawia bólu pacjentowi, więc nie ma konieczności podawania środków znieczulających.

Zabieg zalecany jest osobom, które chciałby pozbyć się cellulitu i miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Pomaga też uporać się wiotką skórą i tkanką podskórną po porodzie.

Zabiegi nie powodują znaczących skutków ubocznych. Skóra może być delikatnie zaczerwieniona i obrzęknięta. Po kilku godzinach skutki ustępują. A skóra w ciągu najbliższych dni staje się gładka i jędrna.

Cena Cena pakietu
Leczenie cellulitu - uda (przód lub tył) 319 1590 Pakiet 6 zabiegów. Cena za jeden zabieg: 265 zł.
Leczenie cellulitu - pośladki 249 1314 Pakiet 6 zabiegów. Cena za jeden zabieg: 219 zł.
Modelowanie ciała i poprawa napięcia skóry 319 Cena za obszar. 1590 Pakiet 6 zabiegów. Cena za jeden zabieg: 265 zł.
Leczenie rozstępów i blizn 149 - 490 Cena zależna od ilości i rozległości blizn. 786 - 2586 Pakiet 6 zabiegów. Cena za jeden zabieg: 131 - 431 zł.
Okolica oka, podbródek, chomiki 149 Cena za obszar. 774 Pakiety 6 zabiegów. Cena za jeden zabieg: 129 zł.
Twarz 199 Cena za jeden zabieg. 1056 Pakiet 6 zabiegów. Cena za jeden zabieg: 176 zł.
Twarz + szyja 249 1314 Pakiet 6 zabiegów. Cena za jeden zabieg: 219 zł.
Twarz + szyja + dekolt 319 1590 Pakiet 6 zabiegów. Cena za jeden zabieg: 265 zł.
Wszystkie prawa zastrzeżone
© 2020 Centrum DER-MED