Centrum DER-MED
TikTok
YouTube
Instagram
Facebook

Trychologia Kraków

Trychologia Kraków

Zabieg w kategoriach:

Przeszczep włosów oraz medycyna skóry głowy Trychologia Kraków

Wypadanie włosów to schorzenie o złożonej etiologii. U jego podstaw mogą leżeć zarówno czynniki zewnątrz – jak i wewnątrzpochodne takie jak: zaburzenia hormonalne, przewlekły stres, uraz psychiczny, niedobór witamin i pierwiastków w organizmie, przebyte choroby, zastosowanie niektórych leków, częste zabiegi fryzjerskie, choroby skóry głowy, zaburzone mikrokrążenie w skórze głowy, źle dobrana dieta. Często u jednej osoby kilka przyczyn składa się na zainicjowanie wypadania włosów. Jeśli włosy wypadają w większej ilości niż zwykle, to należy jak najszybciej skorzystać z pomocy lekarza dermatologa, jak również trychologa, który z zastosowaniem odpowiednio dobranych zabiegów i pielęgnacji domowej, pomoże Państwu przywrócić naturalną wymianę fizjologiczną włosa.

Profesjonalna diagnoza skóry głowy, jak również kondycji włosów za pomocą specjalistycznej aparatury komputerowej pozwoli na rzetelną ocenę przyczyny łysienia i wypadania włosów. Nasz dermatolog w oparciu o zebrane informacje określi rodzaj problemu, a następnie dobierze odpowiedni zestaw kuracji.

Trichoskopia jest szczegółowym, bezinwazyjnym badaniem skóry głowy. Do przeprowadzenia zabiegu używany jest specjalne urządzenie z ultraczułą kamerą HD. Urządzenie to umożliwia oglądanie w dużym powiększeniu, co pomaga dokładnie zbadać skórę głowy i włosy. Badanie wykonuje lekarz dermatolog. Podczas niego robione są zdjęcia, które ułatwiają specjaliście ocenę stanu skóry głowy i porównywanie efektów w dalszym leczeniu.

Poznaj szczegóły

Trichoskopia pomaga zdiagnozować choroby skóry głowy, m.in. łysienie. Dzięki wynikowi badania możliwe jest także ustalenie, jakim rodzajem łysienia dotknięty jest Pacjent. Dermatolog jest w stanie ocenić, czy ma do czynienia z łysieniem plackowatym czy androgenowym.

Badanie jest małoinwazyjne i bezpieczne. Trichoskopia trwa jedynie około 15 minut i nie wymaga od Pacjenta specjalnego przygotowania.

Trychologia Kraków

Zabieg polecany na obszary

Centrum DER-MED

Zalety

 • Badanie jest bezinwazyjne.
 • Krótki czas trwania zabiegu.
 • Wideodermatoskop pozwala zobaczyć każdą nawet małą zmianę.

Efekty

 • Skuteczna diagnostyka chorób skóry głowy.
 • Szczegółowa ocena stanu skóry głowy i struktury włosa.
 • Wynik badanie jest początkiem skutecznego leczenia utraty włosów.

Wskazania

 • Nadmierna utrata włosów.
 • Przerzedzanie się włosów.
 • Swędzenie skóry głowy.
 • Pojawianie się zmian na skórze głowy.
 • Łysienie.

Główne przeciwwskazania

 • Brak.
Centrum DER-MED

Proces zabiegu

1. Konsultacja

Przed badaniem Pacjent odbywa konsultację ze specjalistą połączoną z badaniem trichoskopowym. Lekarz określa, czy istnieją przeciwwskazania do wykonania badania.

Specjalista wykonuje badanie za pomocą urządzenia z ultraczułą kamerą HD. Wyniki trichoskopii posłużą specjaliście w dalszym leczeniu.

Tylko jak zaleci lekarz.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Badanie jest bezinwazyjne i w pełni bezpieczne, gdyż wykonuje je doświadczony specjalista.

Czy badanie wymaga przygotowania?

Trichoskopia nie wymaga ze strony Pacjenta specjalnego przygotowania. W okresie 2 tygodni przed badaniem, nie należy farbować włosów ani poddawać się innym zabiegom fryzjerskim.

Tak, badanie jest jak najbardziej bezpieczne dla kobiet będących w ciąży i karmiących piersią.

Cena
Porada trychologiczna z wydrukiem komputerowym 300
Wszystkie prawa zastrzeżone
© 2024 Centrum DER-MED Kraków
Informacja o przetwarzaniu danych osobowych