Centrum DER-MED
TikTok
YouTube
Instagram
Facebook

Laserowa labioplastyka, korekcja warg sromowych Kraków

Laserowa labioplastyka, korekcja warg sromowych Kraków

Zabieg w kategoriach:

Ginekologia estetyczna i uroginekologia Laserowa labioplastyka, korekcja warg sromowych Kraków

Przerost warg sromowych mniejszych czy ich deformacja podczas trudnego porodu wiąże się z dyskomfortem, bólem, częstszymi infekcjami, a także obniżeniem komfortu intymnego wielu kobiet.

Dzięki rozwojowi medycyny wiele problemów intymnych czy niedogodności można rozwiązać. Skuteczne zabiegi laserowe stosowane są w ginekologii estetycznej od wielu lat. Jednym z nich jest labioplastyka laserowa. Zabieg dedykowany jest kobietom, które borykają się z przerostem warg sromowych.

Poznaj szczegóły

Labioplastyka to zabieg z zakresu ginekologii estetycznej, polegający na korekcie kształtu warg sromowych. Wskazaniem do wykonania labioplastyki jest dyskomfort wynikający z przerostu warg sromowych, jaki rzutuje zarówno na jakość intymnej sfery życia, jak i na całościową samoocenę. Zbyt duże wargi sromowe utrudniają uprawianie sportów, są przyczyną infekcji, otarć czy braku zadowolenia ze swojej strefy intymnej.

W Centrum DER-MED w Krakowie zabieg labioplastyki wykonujemy laserem dedykowanym dla zabiegów ginekologii estetycznej. Podczas zabiegu lekarz zmniejsza wargi nadając im ładny kształt. Ginekolog może także wyrównać asymetrię. Następnie zakładane są małe szewki, które ściągamy najczęściej po 7 dniach na kontroli.

Czas trwania jednego zabiegu

ok. 60 min.

Zalecana ilość zabiegów

Jeden.

Miejsce wykonywania zabiegu

Kraków

Laserowa labioplastyka, korekcja warg sromowych Kraków

Zabieg polecany na obszary

Centrum DER-MED

Zalety

 • Labioplastyka jest zabiegiem, który daje trwały efekt.
 • Zabiegi laserowe są dużo mniej inwazyjne niż te chirurgiczne. Tkanka łatwiej się goi, krwawienie jest duża mniejsze.
 • Zabieg wykonuje doświadczony lekarz ginekolog.
 • Po zabiegu pacjentka nie jest hospitalizowana, udaje się do domu.
 • Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Efekty

 • Zmniejszenie wielkości warg sromowych mniejszych.
 • Usunięcie asymetrii.
 • Nadanie wargom sromowym ładnego pożądanego kształtu.
 • Zwiększenie zadowolenia z życia seksualnego.
 • Podniesienie samooceny pacjentki.

Wskazania

 • Przerost warg sromowych mniejszych.
 • Asymetria warg sromowych mniejszych.
 • Deformacja warg sromowych w wyniku porodu.
 • Nawracające infekcje, pogorszenie jakości życia seksualnego, dyskomfort psychiczny i fizyczny.
 • Trudności z utrzymaniem higieny.

Główne przeciwwskazania

 • Choroby nowotworowe.
 • Ciąża i karmienie piersią.
 • Miesiączka.
 • Infekcje dróg rodnych oraz niezdiagnozowane krwawienia.
 • Nieuregulowana cukrzyca.
 • Nadciśnienie tętnicze.
 • Nierealne oczekiwania wobec efektów zabiegów lub brak medycznych wskazań do zabiegu.
 • Nieleczona, niekontrolowana nerwica.
 • Skłonność do bliznowców.
 • Nieprawidłowy wynik badań zleconych przed zabiegiem i/lub cytologii.
Centrum DER-MED

Proces zabiegu

1. Konsultacja ginekologiczna

Konsultacja ginekologiczna jest niezbędną do wykonania każdego zabiegu z zakresu ginekologii estetycznej, w tym labioplastyki. Lekarz ginekolog kwalifikuje pacjentkę do laserowej labioplastyki, wyklucza przeciwwskazania, a także objaśnia poszczególne etapy zabiegu. Jest to moment na zadawanie pytań oraz szczerą rozmowę miedzy pacjentem a lekarzem.

Przed wykonaniem zabiegu labioplastyki pacjentka jest miejscowo znieczulana. Następnie wykonywany jest zabieg. Za pomocą specjalnej końcówki lasera lekarz zmniejsza wargi sromowe nadając im symetryczny kształt. Następnie zakładane są małe szewki. Po zabiegu pacjentka odpoczywa w pokoju pozabiegowym pod okiem doświadczonego personelu.

Konsultacja kontrolna najczęściej odbywa 7 dni po zabiegu labioplastyki. Jednak lekarz może zadecydować inaczej. Podczas kontroli usuwane są szewki oraz ginekolog ocenia proces gojenia się warg.

Przygotowanie do zabiegu

Przygotowanie

Przygotowanie do zabiegu

Podczas konsultacji lekarz omówi dokładnie przebieg zabiegu labioplastyki i zleci badania, które pacjentka musi wykonać. Są to badania laboratoryjne (z krwi) oraz cytologia (możliwość pobrania podczas konsultacji).

Miejsce wykonywania zabiegu

Komfortowy gabinet labioplastyki w Krakowie.

Miejsce wykonywania zabiegu

Miejsce:
Kraków

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Labioplastyka laserowa jest zabiegiem bezpiecznym. Zabieg umożliwia poprawę wielkości oraz kształtu warg sromowych bez użycia skalpela, w trybie ambulatoryjnym, co przekłada się na większy komfort odczuwany w trakcie zabiegu oraz szybszą regenerację tkanek. Zabieg wykonuje doświadczony lekarz ginekolog.

Jakość

W Centrum DER-MED jakość oraz bezpieczeństwo to dwa kluczowe słowa. W przypadku labioplastyki laserowej jest tak samo. Nasi lekarze wykonują zabieg z niezwykłą starannością i delikatnością dbając o komfort psychiczny pacjentki.

Jakość

Jakość

Komfort pozabiegowy

Komfort

Komfort pozabiegowy

Labioplastyka laserowa wiąże się z relatywnie niedługim okresem rekonwalescencji. Dzięki małoinwazyjnej technice terapeutycznej sprawnie wraca się do pełnej aktywności. Okres pozabiegowy nie wymaga rezygnacji z codziennych obowiązków. Ważne jest by dbać o miejsca intymne wg wskazań lekarza. Wskazana jest wstrzemięźliwość seksualna przez 5-6 tygodni.

Który zabieg labioplastyki jest lepszy - labioplastyka laserowa czy chirurgiczna?

Efektywność obu zabiegów labioplastyki jest bardzo podobna. Nie można powiedzieć, że któryś z nich jest lepszy, skuteczniejszy, ponieważ są to całkiem odmiennie procedury zabiegowe. Labioplastyka laserowa jest co prawda mniej inwazyjna, szybsza, bezpieczniejsza i nie wymaga pobytu w szpitalu, aczkolwiek o tym, który zabieg należy wykonać powinien zadecydować lekarz oceniający problem pacjenta i jego ogólną kondycję zdrowotną.

Tak, labioplastyka laserowa uznawana jest za metodę bezpieczną. Terapia obejmuje jedynie część tkanek skóry, nie naruszając przy tym jej powierzchni ani struktur sąsiadujących. Ingerencja medyczna jest ograniczona do minimum, dzięki czemu wyraźnia skraca się okres rekonwalescencji. Powikłania po labioplastyce zdarzają się bardzo rzadko.
Procedura zabiegowa została potwierdzona wieloma badaniami klinicznymi. Ponadto poczucie bezpieczeństwa wzmacnia fakt, że w Centrum DER-MED zabieg przeprowadzany jest przez doświadczonych specjalistów.

Labioplastyka laserowa jest zabiegiem przeprowadzanym w sposób bardzo komfortowy. Przeprowadza się ją w znieczuleniu miejscowym, a personel medycznym czuwa nad pacjentem, dbając o jego komfort psychiczny. Samopoczucie po zabiegu jest zazwyczaj dobre, a w razie wystąpienia objawów pozabiegowych wystarczające okazują się ogólnodostępne leki przeciwbólowe.

Cena
Zabieg labioplastyki laserowej od 4500
Zabieg labioplastyki laserowej z plastyką korekcji krocza 5500
Plastyka korekcji krocza 2300
Plastyka defektu przedsionka pochwy 750
Konsultacja do zabiegu 250

Opinie

Wszystkie prawa zastrzeżone
© 2024 Centrum DER-MED Kraków
Informacja o przetwarzaniu danych osobowych