Centrum DER-MED
TikTok
YouTube
Instagram
Facebook

Plastyka uszu – otoplastyka Kraków

Plastyka uszu – otoplastyka Kraków

Zabieg w kategoriach:

Chirurgia estetyczna i plastyczna Plastyka uszu – otoplastyka Kraków

Nie jeden z nas pamięta, jak w czasach dzieciństwa mama kazała chodzić w opaskach by uszy były „blisko” głowy i nie odstawały. Niestety, zabieg ten nie przynosił oczekiwanych efektów i wiele dorosłych osób boryka się do dziś z odstającymi uszami. Problem ten można zamaskować np. nosząc stale długie, rozpuszczone włosy. Warto jednak rozważyć zabieg – plastykę uszu, który na stałe problem rozwiąże.

Plastyka uszu – korekta odstających małżowin usznych jest zabiegiem operacyjnym mającym na celu poprawienie kształtu małżowin usznych. Można zastosować różne techniki do korekcji odstających małżowin usznych lub do odtworzenia małżowin usznych po urazach. Każda operacja uszu zależy od pierwotnego wyglądu małżowin usznych i oczekiwań pacjenta. Na początku lekarz wykonuje znieczulenie miejscowe. Kiedy zacznie działać, chirurg wycina nadmiar skóry za uchem i wycina bądź nacina ucho w celu odpowiedniego wymodelowania chrząstki. Od razu po zakończonej czynności zakłada szwy pozwalające na zakrycie i lepsze gojenie się rany, a następnie opatrunek i opaskę uciskową.

W Centrum DER-MED plastykę i korektę uszu wykonuje doświadczony chirurg. Priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo. Podczas jednego zabiegu możemy zarówno wykonać korektę odstających uszu, jak i plastykę rozerwanego płatka ucha. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, co oznacza brak hospitalizacji i możliwość pełnego powrotu do codziennych obowiązków nawet tego samego dnia.

Poznaj szczegóły

Plastyka odstających uszu jest zabiegiem dedykowanym kobietom i mężczyznom. Zabieg ma na celu zniwelowanie odstawania uszu i sprawienie, że będą ułożone bliżej głowy. Wykonujący go chirurg modeluje chrząstkę małżowiny, a następnie zakłada stabilizujące szwy. Z racji tego, że zabieg jest małoinwazyjny - nie wymaga hospitalizacji i pacjent może bezpiecznie wrócić do domu. Po 7-14 dniach odbywa się konsultacja kontrolna oraz zdjęcie szwów.

Plastyka uszu oraz rekonstrukcja płatków uszu (np. po tunelach) to bezpieczny, małoinwazyjny zabieg dający trwały efekt. Ślady po ingerencji są niewidoczne, a rozpuszczone włosy można związać w kucyk. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami zabiegu.

Czas trwania jednego zabiegu

ok. 60-90 min.

Zalecana ilość zabiegów

Jeden.

Miejsce wykonywania zabiegu

Kraków

Plastyka uszu – otoplastyka Kraków

Zabieg polecany na obszary

Centrum DER-MED

Zalety

 • Mała inwazyjność zabiegu.
 • Znieczulenie miejscowe.
 • Trwały efekt.
 • Pacjent może od razu po zabiegu iść do domu.
 • Bardzo komfortowe warunki zabiegu.
 • Doświadczony chirurg.

Efekty

 • Wymodelowane, nieodstające uszy.
 • Pełny, po rekonstrukcji płatek uszu.
 • Nowy wygląd.

Wskazania

 • Odstające uszy.
 • Ubytki po tunelach.
 • Naderwany płatek uszu.

Główne przeciwwskazania

 • Ciąża i karmienie piersią.
 • Cukrzyca.
 • Epilepsja.
 • Uczulenie na lek znieczulający.
 • Choroba Graves-Bassedova.
 • Świeża opalenizna.
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi.
Centrum DER-MED

Proces zabiegu

1. Konsultacja chirurgia przed zabiegiem plastyki uszu.

Podczas konsultacji lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad, aby wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu plastyki uszu. Następnie ogląda uszy oraz przedstawia plan terapii.

Zanim lekarz przystąpi do plastyki uszu, podaje pacjentowi znieczulenie miejscowe. Następnie za pomocą skalpela wycina nadmiar skóry za uchem i wycina bądź nacina ucho w celu odpowiedniego wymodelowania chrząstki. Następnie zakłada szwy, opatrunek oraz opaskę uciskową.

Podczas wizyty kontrolnej z pacjentem lekarz zdejmuje szwy oraz ocenia proces gojenia się rany po zabiegu plastyki uszu.

Przygotowanie do zabiegu

Przygotowanie

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg plastyki uszu wymaga przygotowań od pacjenta. Należy wykonać zlecone przez chirurga badania oraz dostarczyć wyniki do naszego centrum przed zabiegiem.

Miejsce wykonywania zabiegu

Komfortowy gabinet zabiegowy do plastyki uszu w Centrum DER-MED w Krakowie.

Miejsce wykonywania zabiegu

Miejsce:
Kraków

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

By jak najbardziej zwiększyć bezpieczeństwo zabiegu plastyki uszu, każdorazowo zabieg poprzedzony jest konsultacją. Podczas jej trwania lekarz chirurg kwalifikuje pacjenta do zabiegu, ale i zleca dodatkowe badania. Dopiero po weryfikacji wyników badań przez lekarza - chirurga, potwierdzamy możliwość wykonania zabiegu.

Komfort pozabiegowy

Komfort

Komfort pozabiegowy

Pełne zalecenia pozabiegowe poda chirurg po zabiegu plastyki uszu. Pomimo, że zabieg nie wymaga hospitalizacji należy pamiętać o tym, że obszar poddany korekcji może puchnąć i pobolewać. Mogą pojawić się siniaki.

Czy jeden zabieg plastyki uszu wystarcza?

Tak, zazwyczaj jeden zabieg plastyki uszu jest wystarczający, aby pacjent był zadowolony z efektów.

Zabieg plastyki uszu jest komfortowy dla pacjenta, ponieważ wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Nie. Po zabiegu plastyki uszu pacjent wraca do domu.

Cena
Zabieg plastyki odstających uszu od 5000
Plastyka korekcyjna jednego ucha od 3000
Rekonstrukcja rozerwanego płatka ucha od 1500
Usunięcie przerośniętej blizny od 1500
Pomniejszanie płatków uszu od 2500
Konsultacja chirurga 250

Opinie

Powiązane zabiegi

Wszystkie prawa zastrzeżone
© 2024 Centrum DER-MED Kraków
Informacja o przetwarzaniu danych osobowych