Centrum DER-MED
Pinterest
Twitter
YouTube
Instagram
Facebook

Przeszczep włosów S.A.F.E.R. Kraków

Przeszczep włosów S.A.F.E.R. Kraków

Zabieg w kategoriach:

Przeszczep włosów S.A.F.E.R. oraz medycyna skóry głowy Przeszczep włosów S.A.F.E.R. Kraków

Przeszczep włosów S.A.F.E.R (Suction Assisted Follicular Extraction and Re-implantation) to innowacyjne rozwiązanie pozwalające na powrót do gęstości włosów sprzed lat.

Co ważne, przeszczep włosów S.A.F.E.R to jedna z nowatorskich metod, w której istotą jest przeszczep pojedynczych graftów, a nie płatów skóry, jak to miało miejsce w przypadku pionierskich zabiegów transplantacji włosów. Na tym jednak nie koniec, ponieważ metoda S.A.F.E.R  zapewnia znacznie większą skuteczność przeszczepu a zwłaszcza przeżywalność cebulek, a także poprawia komfort Pacjenta, ze względu na zdecydowanie krótszy czas zabiegu.

Transplantacja włosów metodą S.A.F.E.R. może być stosowana zarówno u kobiet, jak i mężczyzn w przypadku łysienia, postępującego procesu przerzedzenia lub wypadania włosów. Zabieg polecany jest również w praktyce rekonstrukcyjnej owłosienia oraz w przypadku łysienia pourazowego, spowodowanego oparzeniami czy też bliznami pooperacyjnymi oraz po chemio- i radioterapii. Technologia S.A.F.E.R. może być z powodzeniem stosowana w przypadku rekonstrukcji i korekty brwi (zagęszczanie), a także zalecana jest pacjentom, którzy mieli wcześniej wykonywany przeszczep tradycyjną metodą STRIP czy FUE i nie są zadowoleni z jego efektów.

Wybierz przeszczep włosów w Krakowie, w Centrum Der-Med.

Poznaj szczegóły

Przeszczep włosów metodą S.A.F.E.R. różni się od metody tradycyjnej sposobem pozyskania mieszków włosowych do przeszczepu. Zamiast wycinać pasek skóry (metoda STRIP), co było bezpośrednią przyczyną powstania rozległych blizn, urządzenie S.A.F.E.R. wykonuje bardzo dużą ilość mikro nacięć na głębokość 1 mm i bezpośrednio pobiera pojedyncze, najlepsze mieszki włosowe ze skóry głowy (tylnej i bocznej części), dzięki czemu zabieg cieszy się najmniejszą inwazyjnością i największym bezpieczeństwem.

W drugiej fazie zabiegu, podczas wszczepiania graftów, wykorzystywane są pneumatyczne głowice, które „wstrzeliwują” grafty w mikro nacięcia wykonane wcześniej w skórze. Dzięki wykonaniu dużej liczby mikro przeszczepów umieszczanych bardzo blisko siebie, uzyskuje się bardzo naturalne efekty przeszczepu oraz zabezpiecza przed powstawaniem blizn. Technologia S.A.F.E.R. wolna jest również od ryzyka odrzucenia przeszczepu i pozwala na pobranie ponad tysiąc mieszków włosowych gotowych do transplantacji.

Czas trwania jednego zabiegu

ok. 4-5h

Zalecana ilość zabiegów

Ocena ilości zabiegów jest ustalana indywidualnie i zależy od powierzchni. Najczęściej jeden zabieg jest wystarczający.

Miejsce wykonywania zabiegu

Kraków

Przeszczep włosów S.A.F.E.R. Kraków

Centrum DER-MED

Zalety

 • Mała inwazyjność zabiegu.
 • Zwiększona gwarancja przyjęcia przeszczepu.
 • Skrócony czas trwania zabiegu.
 • Szybkie uzyskanie zadowalających efektów.
 • Możliwość pobrania włosów do przeszczepu z partii ciała innych niż potylica (np. z nóg).
 • Naturalne rezultaty.
 • Brak blizn.
 • Krótki okres rekonwalescencji.

Efekty

 • Zagęszczenie włosów na głowie.
 • Uzupełnienie miejsc, gdzie nie ma włosów.
 • Rekonstrukcja brwi, wąsów, brody.

Wskazania

 • Łysienie androgenowe u kobiet i mężczyzn.
 • Utrata włosów po urazach i oparzeniach.
 • Łysienie po napromienianiu.
 • Utrata włosów po przebytych chorobach skóry lub różnych stanach zapalnych.
 • Blizny pooperacyjne i pourazowe.
 • Ubytki owłosienia w okolicach brwi, wąsów, brody lub innych części ciała.
 • Uzupełnienie zabiegów rekonstrukcyjnych owłosionej skóry głowy.

Główne przeciwwskazania

 • Niekontrolowana cukrzyca.
 • Nieuregulowane ciśnienie krwi.
 • Stany zapalne skóry poddawanej implantacji.
 • Stany zapalne w miejscach pobierania grafów.
 • Łysienie plackowate.
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi.
 • Uczulenie na środki miejscowo znieczulające.
 • Bardzo młody wiek.
 • Ogólnie zły stan zdrowia.
Centrum DER-MED

Proces zabiegu

1. Konsultacja

Podczas konsultacji lekarz przeprowadza wywiad z Pacjentem oraz zapoznaje się z jego oczekiwaniami. Pacjent zostaje skierowany na badania oceniające stan zdrowia oraz wykluczające ewentualne przeciwwskazania. Przeszczep włosów może być poprzedzony badaniem, które ma na celu ustalenie przyczyn łysienia, jeśli nie są one znane, a także ocenę stanu skóry.

Skóra w miejscu planowanego pobrania włosów zostaje ogolona, a miejsce implantacji miejscowo znieczulone. Kolejno grafy pobiera się przy użyciu głowicy działającej na zasadzie próżni, dzięki czemu cebulki są zabezpieczone przed uszkodzeniem. Następnie urządzenie do przeszczepu S.A.F.E.R. wykonuje otwory w skórze o głębokości zaledwie 1 mm. Wszczepianie włosów również odbywa się automatycznie.

Decyzję o konieczności wykonania kolejnych zabiegów przeszczepu włosów podejmuje się indywidualnie, w zależności od powierzchni obszaru zabiegowego, czy ilości grafów.

Pierwsze efekty przeszczepu można zauważyć najczęściej po 2-3 miesiącach po ostatnim zabiegu. W tym okresie włosy zaczynają rosnąć. Na finalne efekty należy poczekać od 6 do 12 miesięcy.

Miejsce wykonywania zabiegu

Świetnie wyposażony, komfortowy gabinet do przeszczepu włosów w Krakowie, w Centrum Der-Med.

Miejsce wykonywania zabiegu

Miejsce:
Kraków

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Przeszczepu włosów S.A.F.E.R. w Centrum DER-MED w Krakowie przeprowadzany jest przez wykwalifikowanych specjalistów już 8 lat, dzięki czemu zabieg jest nie tylko bezpieczny, ale i wieloletnie doświadczenie pozwala na uzyskanie zadowalającego efektu.

Jakość

Gwarantujemy najwyższą jakość zabiegu przeszczepu włosów.

Jakość

Jakość

Komfort pozabiegowy

Komfort

Komfort pozabiegowy

Przeszczep włosów S.A.F.E.R. dzięki wszczepieniu pojedynczych grafów minimalizuje możliwość powstawania skutków ubocznych. Włosy po przeszczepie wyglądają naturalnie, a zabieg nie pozostawia blizn. Pacjent wraca do normalnej aktywności już kilka dni po przeszczepie. Okres rekonwalescencji po przeszczepie włosów S.A.F.E.R. zwykle wynosi kilka dni. Zaleca się unikać słońca przez kilka tygodni po zabiegu.

Czy przeszczep włosów jest bolesny?

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, dlatego też nie wywołuje dolegliwości bólowych.

Miejsce transplantacji może być zaczerwienione i opuchnięte, co zanika w okresie od kilku do kilkunastu dni.

Na kilka dni przed zabiegiem należy zrezygnować ze spożywania alkoholu, kawy oraz przyjmowania leków rozrzedzających krew (aspiryna, preparaty witaminowe). W dniu zabiegu nie nakładamy na włosy żadnych kosmetyków, takich jak żele, odżywki, czy lakiery do włosów. Pacjent otrzymuje od lekarza szczegółowe informacje dotyczące dalszego postępowania.

Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i opuchnięta, jednak zwykle nie ma konieczności zakładania opatrunku. Przez kilka dni po zabiegu zaleca się unikanie używek, zwłaszcza palenia papierosów. Należy spać w pozycji z lekko uniesioną głową, jeśli przeszczep dotyczył włosów na głowie. Miejsce implantacji włosów możemy umyć 1-2 dni po zabiegu, jednak nie dotykając skóry, a jedynie polewając ciepłą wodą. Uczucie swędzenia może występować przez 3-4 dni po zabiegu, natomiast uczucie drętwienia niekiedy utrzymuje się kilkanaście dni do kilku tygodni. Przez kolejne kilka tygodni należy unikać basenów, sauny, oraz promieni słonecznych.

Cena
Cena za 1 graft 12 Minimalna cena za zabieg: 3600 zł. Możliwość płatności na raty.
Przeszczep - rekonstrukcja brwi 4500 Możliwość płatności na raty.
Konsultacja do zabiegu 250
Wszystkie prawa zastrzeżone
© 2023 Centrum DER-MED Kraków