Centrum DER-MED
TikTok
YouTube
Instagram
Facebook

Przeszczep włosów Kraków

Przeszczep włosów Kraków

Zabieg w kategoriach:

Przeszczep włosów oraz medycyna skóry głowy Przeszczep włosów Kraków

Przeszczep włosów metodą FUE polega na przeszczepie pojedynczych mieszków włosowych. Zabieg może być stosowany zarówno u kobiet, jak i mężczyzn w przypadku łysienia, postępującego procesu przerzedzenia lub wypadania włosów. Polecany jest również w praktyce rekonstrukcyjnej owłosienia oraz w przypadku łysienia pourazowego, spowodowanego oparzeniami czy też bliznami pooperacyjnymi oraz po chemio- i radioterapii. Technologia FUE może być stosowana w przypadku rekonstrukcji i korekty brwi (zagęszczanie), a także u pacjentów, którzy mieli wcześniej wykonywany przeszczep tradycyjną metodą STRIP i nie są zadowoleni z jego efektów.

Zastosowanie automatyzacji w technologii przeszczepu włosów za pomocą metody FUE (Follicular Unit Extraction) stanowi przełomowe rozwiązanie. Zabieg ten charakteryzuje się brakiem liniowej blizny i minimalną inwazyjnością, co przyspiesza proces powrotu pacjenta do zdrowia. Zautomatyzowana technologia zwiększa zakres kontroli lekarza i zapewnia wysoką jakość przeszczepów. Dzięki wyeliminowaniu ograniczeń związanych z manualnym wykonywaniem zabiegu, jakość przeprowadzanych przeszczepów włosów jest stała. Automatyzacja poprawia efektywność i zmniejsza obciążenie dla lekarza.

Poznaj szczegóły

Przeszczep włosów metodą FUE różni się od metody tradycyjnej sposobem pozyskania mieszków włosowych do przeszczepu. Zamiast wycinać pasek skóry (metoda STRIP), co było bezpośrednią przyczyną powstania rozległych blizn, za pomocą specjalnego urządzenia wykonuje się bardzo dużą ilość mikro nacięć na głębokość 1 mm i bezpośrednio pobiera pojedyncze mieszki włosowe ze skóry głowy (tylnej i bocznej części).

W drugiej fazie zabiegu, przeszczepu włosów podczas wszczepiania graftów, wykorzystywane są pneumatyczne głowice, które „wstrzeliwują” grafty w mikro nacięcia wykonane wcześniej w skórze. Dzięki wykonaniu dużej liczby mikro przeszczepów umieszczanych bardzo blisko siebie, uzyskuje się bardzo naturalne efekty przeszczepu oraz zabezpiecza przed powstawaniem blizn. Technologia ta wolna jest również od ryzyka odrzucenia przeszczepu i pozwala na pobranie ponad tysiąc mieszków włosowych gotowych do transplantacji.

Czas trwania jednego zabiegu

ok. 4-5h

Zalecana ilość zabiegów

Ocena ilości zabiegów przeszczepu włosów jest ustalana indywidualnie i zależy od powierzchni. Najczęściej jeden zabieg jest wystarczający.

Miejsce wykonywania zabiegu

Kraków

Przeszczep włosów Kraków

Centrum DER-MED

Zalety

 • Mała inwazyjność zabiegu przeszczepu włosów.
 • Skrócony czas trwania zabiegu.
 • Brak liniowych blizn.
 • Krótki okres rekonwalescencji.

Efekty

 • Zagęszczenie włosów na głowie.
 • Naturalny wygląd włosów.
 • Rekonstrukcja brwi, wąsów, brody.

Wskazania

 • Łysienie androgenowe u kobiet i mężczyzn.
 • Utrata włosów po urazach i oparzeniach.
 • Łysienie po napromienianiu.
 • Utrata włosów po przebytych chorobach skóry lub różnych stanach zapalnych.
 • Blizny pooperacyjne i pourazowe.
 • Ubytki owłosienia w okolicach brwi, wąsów, brody lub innych części ciała.
 • Uzupełnienie zabiegów rekonstrukcyjnych owłosionej skóry głowy.

Główne przeciwwskazania

 • Niekontrolowana cukrzyca.
 • Nieuregulowane ciśnienie krwi.
 • Stany zapalne skóry poddawanej implantacji.
 • Stany zapalne w miejscach pobierania grafów.
 • Łysienie plackowate.
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi.
 • Uczulenie na środki miejscowo znieczulające.
 • Bardzo młody wiek.
 • Ogólnie zły stan zdrowia.
Centrum DER-MED

Proces zabiegu

1. Konsultacja do zabiegu przeszczepu włosów

Podczas konsultacji lekarz przeprowadza wywiad z Pacjentem oraz zapoznaje się z jego oczekiwaniami. Pacjent zostaje skierowany na badania oceniające stan zdrowia oraz wykluczające ewentualne przeciwwskazania. Przeszczep włosów może być poprzedzony badaniem, które ma na celu ustalenie przyczyn łysienia, jeśli nie są one znane, a także ocenę stanu skóry.

Skóra w miejscu planowanego pobrania włosów zostaje ogolona, a miejsce implantacji miejscowo znieczulone. Kolejno grafy pobiera się przy użyciu głowicy działającej na zasadzie próżni, dzięki czemu cebulki są zabezpieczone przed uszkodzeniem. Następnie specjalne urządzenie do przeszczepu wykonuje otwory w skórze o głębokości zaledwie 1 mm. Wszczepianie włosów również odbywa się automatycznie.

Decyzję o konieczności wykonania kolejnych zabiegów przeszczepu włosów podejmuje się indywidualnie, w zależności od powierzchni obszaru zabiegowego, czy ilości grafów.

Pierwsze efekty przeszczepu włosów można zauważyć najczęściej po 2-3 miesiącach po ostatnim zabiegu. W tym okresie włosy zaczynają rosnąć. Na finalne efekty należy poczekać od 6 do 12 miesięcy.

Przygotowanie do zabiegu

Przygotowanie

Przygotowanie do zabiegu

Przeszczep włosów może być poprzedzony badaniem, które ma na celu ustalenie przyczyn łysienia, jeśli nie są one znane, a także ocenę stanu skóry. O tym fakcie dowiesz się na konsultacji przed zabiegiem przeszczepu włosów.

Miejsce wykonywania zabiegu

Komfortowy gabinet do przeszczepu włosów w Krakowie, w Centrum Der-Med.

Miejsce wykonywania zabiegu

Miejsce:
Kraków

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Przeszczep włosów w Centrum DER-MED w Krakowie przeprowadzany jest przez wykwalifikowanych specjalistów.

Komfort pozabiegowy

Komfort

Komfort pozabiegowy

Przeszczep włosów, dzięki wszczepieniu pojedynczych grafów minimalizuje możliwość powstawania skutków ubocznych. Włosy po przeszczepie wyglądają naturalnie, a zabieg nie pozostawia blizn. Pacjent wraca do normalnej aktywności już kilka dni po przeszczepie. Okres rekonwalescencji po przeszczepie zwykle wynosi kilka dni. Zaleca się unikać słońca przez kilka tygodni po zabiegu.

Czy przeszczep włosów jest bolesny?

Zabieg przeszczepu włosów przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, dlatego też nie wywołuje dolegliwości bólowych.

Miejsce transplantacji może być zaczerwienione i opuchnięte, co zanika w okresie od kilku do kilkunastu dni.

Na kilka dni przed zabiegiem należy zrezygnować ze spożywania alkoholu, kawy oraz przyjmowania leków rozrzedzających krew (aspiryna, preparaty witaminowe). W dniu zabiegu nie nakładamy na włosy żadnych kosmetyków, takich jak żele, odżywki, czy lakiery do włosów. Pacjent otrzymuje od lekarza szczegółowe informacje dotyczące dalszego postępowania.

Po zabiegu przeszczepu włosów skóra może być lekko zaczerwieniona i opuchnięta, jednak zwykle nie ma konieczności zakładania opatrunku. Przez kilka dni po zabiegu zaleca się unikanie używek, zwłaszcza palenia papierosów. Należy spać w pozycji z lekko uniesioną głową, jeśli przeszczep dotyczył włosów na głowie. Miejsce implantacji włosów możemy umyć 1-2 dni po zabiegu, jednak nie dotykając skóry, a jedynie polewając ciepłą wodą. Uczucie swędzenia może występować przez 3-4 dni po zabiegu, natomiast uczucie drętwienia niekiedy utrzymuje się kilkanaście dni do kilku tygodni. Przez kolejne kilka tygodni należy unikać basenów, sauny oraz promieni słonecznych.

Cena
Cena za 1 graft* Minimalna cena za zabieg: 4500 zł. Możliwość płatności na raty. 12
Konsultacja do zabiegu 250
*W Centrum DER-MED przeszczep włosów wykonujemy za pomocą urządzenia Neograft 2.0 oraz S.A.F.E.R.

Opinie

Wszystkie prawa zastrzeżone
© 2024 Centrum DER-MED Kraków
Informacja o przetwarzaniu danych osobowych