Centrum DER-MED
TikTok
YouTube
Instagram
Facebook

Laserowe usuwanie blizn Kraków

Laserowe usuwanie blizn Kraków

Zabieg w kategoriach:

Laseroterapia, zabiegi laserowe Terapia blizn Laserowe usuwanie blizn Kraków

Blizny powstają po wygojeniu rany, zastępując zniszczoną tkankę tkanką włóknistą. Skóra zostaje uszkodzona poniżej naskórka, przez co nie posiada komórek produkujących melaninę. Z tego powodu blizny są znacznie jaśniejsze od skóry zdrowej otaczającej miejsce uszkodzenia skóry. Blizny nie posiadają także włosów oraz gruczołów potowych i łojowych. Sposobem na pozbycie się blizn są zabiegi z użyciem lasera. Zabieg polega na skierowaniu wiązki światła lasera frakcyjnego na bliznę, przez co uszkodzone tkanki zostają wypalone. Promienie lasera wnikają w głębokie warstwy skóry, dzięki temu zabieg jest bardzo precyzyjny. W efekcie tkanki zostają pobudzone do produkcji białek, a następnie wypełniają ubytki wypalone przez światło lasera. Zabieg powoduje wygładzenie i rozjaśnienie blizn, przez co stają się mniej widoczne.

Laseroterapia w leczeniu blizn

W Centrum DER-MED oferujemy zaawansowane rozwiązania w terapii blizn, w tym skuteczną laseroterapię, która umożliwia redukcję widoczności blizn i poprawę wyglądu skóry.

Laseroterapia jest innowacyjną metodą, która wykorzystuje precyzyjne wiązki światła laserowego, aby celować w obszary dotknięte bliznami. Podczas zabiegu laser penetruje skórę, stymulując procesy regeneracji i pobudzając produkcję kolagenu.

Efekty terapii laserowej obejmują:

 1. Redukcję widoczności blizn: laseroterapia pomaga w zniszczeniu uszkodzonych tkanek skórnych, prowadząc do zmniejszenia widoczności blizn.
 2. Poprawę napięcia skóry: poprzez stymulację produkcji nowego kolagenu, laseroterapia pomaga w wygładzeniu blizny.
 3. Rozjaśnienie blizn: laseroterapia może pomóc w rozjaśnieniu pigmentacji blizn, co prowadzi do uzyskania bardziej jednolitego koloru skóry.
 4. Zmniejszenie dyskomfortu: niektóre rodzaje blizn mogą powodować dyskomfort fizyczny, tak jak swędzenie czy uczucie napięcia. Laseroterapia może przynieść ulgę w tych objawach.

Poznaj szczegóły

Efektem zabiegu jest rozjaśnienie i wygładzenie blizn potrądzikowych, blizn powstałych na skutek operacji i pourazowych. Zabieg zalecany jest szczególnie osobom, które chciałyby zredukować blizny po operacji lub spowodowane urazami ortopedycznymi bądź cesarskim cięciem. Laserowe usuwanie blizn może być dobrym rozwiązaniem dla osób z bliznami pourazowymi, powstałymi na skutek oparzenia lub skaleczenia skóry. Doskonale sprawdzi się także w przypadku blizn potrądzikowych.

Czas trwania jednego zabiegu

ok. 30 - 60 min.

Zalecana ilość zabiegów

Dla najlepszych efektów zabiegu zalecane jest stosowanie kilku powtórzeń. Ilość serii dobierana jest indywidualnie dla każdego pacjenta przez lekarza medycyny estetycznej.

Miejsce wykonywania zabiegu

Kraków

Centrum DER-MED

Zalety

 • Małoinwazyjny.
 • Efektywny.
 • Nie wiąże się z poważnymi powikłaniami.

Efekty

 • Rozjaśnienie i wygładzenie blizn.
 • Redukcja świeżych blizn.

Wskazania

 • Blizny potrądzikowe.
 • Blizny pourazowe.
 • Blizny pooperacyjne.
 • Blizny po cesarskim cięciu.
 • Blizny pooparzeniowe.

Główne przeciwwskazania

 • Ciąża.
 • Karmienie piersią.
 • Aktywne infekcje.
 • Leki i zioła światłouczulające.
 • Leki rozrzedzające krew.
 • Świeża opalenizna.
Centrum DER-MED

Proces zabiegu

1. Konsultacja

Przed przystąpieniem do zabiegu należy umówić się z lekarzem medycyny estetycznej na konsultację medyczną, która ma na celu określenie problemu i ustalenia metody działania.

Przed zabiegiem lekarz medycyny estetycznej znieczula miejsce zabiegowe. Następnie przy pomocy lasera przystępuje do procedury zabiegowej.

Aby efekt zabiegu był zadowalający dla pacjentów, zaleca się wykonanie kilku sesji. Lekarz medycyny estetycznej ustala odpowiednią ilość powtórzeń indywidualnie dla każdego pacjenta.

Laserowe usuwanie blizn po trądziku i laserowe usuwanie blizn po operacji powoduje ich rozjaśnienie i wygładzenie, dzięki temu stają się zdecydowanie mniej widoczne.

Komfort pozabiegowy

Komfort

Komfort pozabiegowy

Zabieg wymaga krótkiego okresu rekonwalescencji. Czasem może się pojawić zasinienie, zaczerwienienie i opuchlizna. Objawy te po jakimś czasie znikają. Usuwane zmiany pigmentacyjne po zabiegu mogą ściemnieć. Leczona zmiana złuszczy się w ciągu ok. 1-3 tygodni.
Nie wskazane jest zażywanie gorących kąpieli, sauny, korzystania z basenu. Należy unikać słońca.

Czy zabieg jest bolesny?

Przed wykonaniem zabiegu podane zostaje znieczulenie miejscowe.

Zabieg zalecany jest osobom, które chciałyby pozbyć się blizn po operacji, spowodowanych urazami ortopedycznymi bądź cesarskim cięciem. Laserowe usuwanie blizn może być dobrym rozwiązaniem dla osób z bliznami pourazowymi, powstałymi na skutek oparzenia lub skaleczenia skóry. Doskonale sprawdzi się także w przypadku blizn potrądzikowych.

Po zabiegu z użyciem lasera frakcyjnego można spodziewać się zaczerwienienia skóry. Pojawić się może również obrzęk lub wysypka, a sama rana może się złuszczać. Skutki uboczne powinny ustąpić po krótkim czasie od zabiegu.

Cena
Cena ustalana jest indywidualnie w zależności od powierzchni* od 600
Konsultacja lekarza medycyny estetycznej 250 Konsultacja jest bezpłatna w przypadku wykonania zabiegu tego samego dnia.
*W Centrum Der-Med do zabiegu laserowego usuwania blizn używamy laserów SCITON PROFRACTIONAL oraz Mona Lisa Touch Xide CO2
Wszystkie prawa zastrzeżone
© 2024 Centrum DER-MED Kraków
Informacja o przetwarzaniu danych osobowych