Centrum DER-MED
TikTok
YouTube
Instagram
Facebook

Reimplantacja, czyli przeszczep tkanki tłuszczowej do biustu i pośladków – wiele korzyści, najlepsze efekty Kraków

Reimplantacja, czyli przeszczep tkanki tłuszczowej do biustu i pośladków – wiele korzyści, najlepsze efekty Kraków

Zabieg w kategoriach:

Chirurgia estetyczna i plastyczna Reimplantacja, czyli przeszczep tkanki tłuszczowej do biustu i pośladków – wiele korzyści, najlepsze efekty Kraków

Na czym polega przeszczep tkanki tłuszczowej?

Lipotransfer, lipoiniekcja, czy też lipofilling – wszystkie te nazwy oznaczają jedno, czyli przeszczep własnej tkanki tłuszczowej. Zabieg taki polega na pobraniu materiału z miejsca, gdzie obserwuje się nadmiar tkanki tłuszczowej. Pierwszym uzyskanym efektem jest więc wyszczuplenie w obszarze ciała stanowiącym źródło tłuszczu. 

Aby pozyskany w ten sposób materiał nadawał się do przeszczepu, konieczne jest zachowanie nieuszkodzonych komórek tłuszczowych. Możliwe jest to dzięki specjalistycznemu urządzeniu do liposukcji wodnej Body-Jet. 

Następnym krokiem jest przeszczepienie odessanej tkanki tłuszczowej w wybraną partię ciała, którą chcemy modelować. Za pomocą tłuszczu najczęściej wypełnia się pośladki i piersi, zarówno w celu ich powiększenia, jak i poprawy kształtu, krągłości i redukcji nadmiernej wiotkości skóry.

 

Powiększanie piersi własnym tłuszczem

Wypełnienie biustu i dekoltu własnym tłuszczem jest alternatywą dla bardziej inwazyjnych zabiegów chirurgii plastycznej. Nie ma potrzeby stosowania implantów, a tym samy uzyskiwane efekty wyglądają znacznie naturalniej. 

Przeszczep tkanki tłuszczowej do biustu pozwala na powiększenie rozmiaru miseczki, ale zabieg taki ma również inne wskazania. Najbardziej naturalny, a tym samym bezpieczny wypełniacz doskonale ujędrnia skórę, ponieważ umożliwia odbudowanie wewnętrznej podpory. Na reimplantację tłuszczu decydują się nie tylko kobiety z niewielkimi piersiami, ale także te, które zaobserwowały oznaki starzenia na biuście i dekolcie. Pamiętaj jednak, że jeśli zależy Ci na powiększeniu biustu o kilka rozmiarów, nie uzyskasz takich efektów za pomocą tłuszczu. Metoda ta pozwala na powiększenie piersi zwykle o jeden rozmiar. 

Odpowiednio dobrana ilość tkanki tłuszczowej do przeszczepu może służyć także do niwelowania asymetrii, czy wypełnienia nierówności. Materiał ten bywa również stosowany do rekonstrukcji ubytków tkankowych, np. po zabiegach, operacjach i urazach.  

 

Reimplantacja tłuszczu do pośladków

Liposukcja połączona z przeszczepem tkanki tłuszczowej w pośladki polecana jest przede wszystkim kobietom, które borykają się z zaburzonymi proporcjami ciała. Zabieg taki pozwala na ujędrnienie i podniesienie pośladków, a przy okazji na wyszczuplenie boczków, brzucha i górnej części ud. 

Partie ciała, z których zostaje odessany tłuszcz stają się wyraźnie smuklejsze, co optycznie powiększa także pośladki. Dodatkowe modelowanie za pomocą własnego tłuszczu pozwala na ujędrnienie skóry, wyraźne powiększenie i zaokrąglenie pośladków.  

 

Uniwersalny zabieg, wiele efektów… 

Za pomocą reimplantacji tkanki tłuszczowej do piersi i pośladków uzyskuje się wiele efektów, a każdy z nich pogłębia widoczność pozostałych. Wszystko dlatego, że możliwe jest jednoczesne wyszczuplenie sylwetki i wypełnienie wybranych partii. Ponadto, uzyskuje się efekty, takie jak:

  • intensywne nawilżenie i ujędrnienie skóry;
  • regeneracja i odmłodzenie wybranych partii;
  • wypełnienie zmarszczek i nierówności, np. na dekolcie;
  • podkreślenie krągłości;
  • redukcja asymetrii. 

Własna tkanka tłuszczowa jest materiałem bezpiecznym dla organizmu, nie ma więc ryzyka odrzucenia przeszczepu, dlatego zabieg ten cieszy się dużą popularnością wśród osób, którym zależy na szybkiej poprawie wyglądu z minimalnym okresem rekonwalescencji. Po przeszczepie najczęściej nie ma potrzeby hospitalizacji.  `  

Więcej na temat metod reimplantacji tkanki tłuszczowej dowiesz się na stronie Centrum DER-MED

Wszystkie prawa zastrzeżone
© 2024 Centrum DER-MED Kraków
Informacja o przetwarzaniu danych osobowych