Centrum DER-MED
TikTok
YouTube
Instagram
Facebook

Nietrzymanie moczu – odzyskaj kontrolę nad swoim życiem Kraków

Nietrzymanie moczu – odzyskaj kontrolę nad swoim życiem Kraków

Zabieg w kategoriach:

Laseroterapia, zabiegi laserowe Ginekologia estetyczna i uroginekologia Nietrzymanie moczu – odzyskaj kontrolę nad swoim życiem Kraków

Spis treści:

 

  • Nietrzymanie moczu i geneza powstawania problemu

 

  • Czy laserowe leczenie nietrzymania moczu jest skuteczne?

 

Nietrzymanie moczu i geneza powstawania problemu

 

Nietrzymanie moczu to niewątpliwie kłopotliwa dolegliwość, która dotyka przede wszystkim kobiety. Przypadłość ta zwana jest również inkotynencją, utrudnia tak naprawdę codzienne funkcjonowanie i negatywnie wpływa na sfery życiowe życia, w tym aktywność fizyczną, zawodową i seksualną. Nietrzymanie moczu to mimowolny wyciek moczu, który wynika ze spadku napięcia mięśni pochwy oraz niewydolności aparaty, który zamyka cewkę moczową. Rozpoznanie tej przypadłości następuje poprzez badanie podmiotowe oraz dokładny wywiad.

Problem ten jest rozpowszechniony i dotyka minimum 5% społeczeństwa. Przyczyny tego problemu mogą być różne, jednak najczęściej są to infekcje układu moczowo-płciowego, których to nietrzymanie moczu bywa jednym z pierwszych objawów. Nieco poważniejszym problemem są zmiany hormonalne, a przede wszystkim obniżenie poziomu estrogenów. Powoduje to spadek elastyczności mięśni dna miednicy oraz przepony moczowo-płciowej. W efekcie tego dochodzi do obniżania się narządów. Z tego też powodu problem ten dotyczy głównie pań w okresie i po menopauzie. 

 

Czy laserowe leczenie nietrzymania moczu jest skuteczne?

 

Niegdyś osoby cierpiące na problem nietrzymania moczu mogły poddać się jedynie terapii zastępczej z użyciem hormonów, a także nosić specjalne wkłady i pieluchy anatomiczne. Dzisiejsza medycyna oferuje nam jednak laserowe leczenie nietrzymania moczu, czyli skuteczną metodę, która umożliwia bezpieczne i nieinwazyjne pozbycie się tego uciążliwego problemu. Promień lasera działa na ścianki pochwy, co skutkuje ich obkurczeniem oraz zwiększeniem napięcia, a także stymuluje wzrost włókien kolagenowych błony śluzowej, które to odpowiadają za sprężystość i zwiększenie elastyczności pochwy. 

 

Laserowe leczenie tej dolegliwości działa bezpośrednio na pochwę, jest więc niezwykle skuteczne. Ponadto cechuje je bezpieczeństwo, a także brak konieczności rekonwalescencji. Sam zabieg jest zupełnie bezbolesny. Dodatkowo, laser likwiduje również podrażnienia i piekący ból, a także dyskomfort, który towarzyszy osobom zmagającym się z tą przypadłością. Aktywność fizyczna, jak i seksualna – jest znacznie lepsza. Co więcej, do osiągnięcia efektu wystarczy zaledwie jeden zabieg, choć oczywiście zaleca się jego powtarzanie.

 

Zabieg poprzedza konsultacja z lekarzem, który to informuje o wszystkich aspektach związanych z leczeniem oraz jego przebiegiem. Konsultacja obejmuje również wywiad lekarski, który pozwala lekarzowi zapoznać się z problemem i jego genezą. Jeśli pacjentka nie dysponuje aktualnym wynikiem badania cytologii, który jest wymagany do przeprowadzenia zabiegu można materiał do badania pobrać podczas konsultacji i nie martwić się dodatkowymi wizytami u ginekologa . Innowacyjny laser uważany jest za najskuteczniejszą dostępną metodę, która pozwala w szybki sposób pozbyć się tak uciążliwego problemu, jakim jest nietrzymanie moczu.

 

Cierpisz na tą przypadłość? Jesteś zainteresowany/a laserowym leczeniem? Skontaktuj się ze specjalistami Centrum DER-MED, poznaj szczegóły dotyczące zabiegu oraz umów się na wizytę!

 

Wszystkie prawa zastrzeżone
© 2024 Centrum DER-MED Kraków
Informacja o przetwarzaniu danych osobowych