Centrum DER-MED
TikTok
YouTube
Instagram
Facebook

Makijaż trwały a obawy pacjentek – odpowiadamy na Twoje pytania! Kraków

Makijaż trwały a obawy pacjentek – odpowiadamy na Twoje pytania! Kraków

Makijaż trwały, inaczej permanentny lub konturowy, tworzy się poprzez wprowadzenie odpowiedniego barwnika pod skórę, co pozwala m.in. wyrównać linię ust, podkreślić kontur oczu, przyciemnić brwi etc.

Niewątpliwie jest to taka forma makijażu, która znacznie ułatwia codzienność osób żyjących w biegu, chcących wyglądać dobrze o każdej porze dnia oraz takich, które pragną wyrównać pewne niedoskonałości. Wciąż jednak pojawia się wiele obaw ze strony osób planujących wykonać makijaż permanentny. Jakie najczęściej słyszą specjaliści z naszego Centrum DER-MED?

Czy nie będę wyglądać sztucznie?

Owszem, trwały makijaż, który nie jest wykonany w profesjonalny sposób – przez przygotowanych do tego specjalistów oraz niskiej jakości sprzętem – może wytworzyć “efekt maski”. Co więcej, zamiast wpłynąć korzystnie na wygląd zewnętrzny, może skutkować dodatkowymi mankamentami, które będą trudniejsze do “naprawienia”, niż pierwotne niedoskonałości.

Stąd też tak ważny jest wybór miejsca, w którym wykonuje się owy makijaż. Należy zwrócić uwagę m.in. na to, czy w danej placówce przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja z linergistką. Pozwala to w jak najlepszy sposób przygotować się do wykonania makijażu – określa się kolor oraz kształt każdego z jego elementów, omawia się także metodę pracy oraz oczekiwane efekty. Tylko indywidualne podejście i wyżej wspomniane profesjonalne przygotowanie zespołu oraz miejsca pozwalają uniknąć efektu sztuczności.

Czy makijaż permanentny nie zniszczy mi cery?

Wykonywany przez nas makijaż jest bezpieczny, co wiąże się m.in. z wysoką jakością stosowanych w Centrum DER-MED materiałów i sprzętu.

Warto jednak pamiętać, że niezwykle ważny element całego procesu tworzenia makijażu permanentnego leży po stronie naszych pacjentek i pacjentów. Mowa tutaj o pielęgnacji, jakiej warto poddać skórę po zabiegu. W jego trakcie może dojść bowiem do niewielkich podrażnień, które szybko mijają – następnego dnia po wykonaniu makijażu można spokojnie iść do pracy. Należy jednak pamiętać o złuszczaniu się skóry (co jest naturalne) i tym samym poddawaniu jej szczególnej trosce poprzez intensywne nawilżanie. Przez tydzień po zrobieniu makijażu należy też zrezygnować z basenu i sauny, a przez kilka kolejnych tygodni lepiej unikać nadmiernej ekspozycji na słońce. 

Czy na pewno mogę wykonać makijaż permanentny?

Pomimo dużego bezpieczeństwa tego typu makijażu, jego wykonanie – jak to ma miejsce w przypadku każdego niemal zabiegu – ma swoje przeciwwskazania. Jest to m.in. infekcja, w tym także aktywna opryszczka, cukrzyca (należy podkreślić, że cukrzyca nie wiąże się z definitywnym przeciwwskazaniem; wymaga dodatkowych środków ostrożności i konsultacji), ciąża oraz okres karmienia piersią, niektóre rodzaje farmakoterapii (np. lekami sterydowymi lub rozrzedzającymi krew), świeże blizny, opalenizna, niedawno przebyte zabiegi liftingujące twarz i inne.

Jeśli chcesz rozwiać swoje obawy i upewnić się, że makijaż permanentny jest dla Ciebie bezpieczny, skonsultuj się ze specjalistą. Przedyskutowanie sprawy oraz zbadanie miejsc poddawanych zabiegowi pozwoli w pełni ocenić sytuację (jest to kolejny ważny argument potwierdzający wagę konsultacji wstępnych, jakie przeprowadzamy w Centrum DER-MED przed wykonaniem makijażu permanentnego). 

Czy mogę usunąć makijaż permanentny?

Tak, jest to możliwe. Nieraz zdarza się, że po jakimś czasie – nawet jeżeli makijaż wykonany był niemalże idealnie – chcemy zmienić coś w swoim wyglądzie. Możemy mieć chęć całkowitego usunięcia pigmentu, jaki wprowadzany był podczas tworzenia makijażu permanentnego lub też jego rozjaśnienie.

Czy makijaż permanentny boli?

Ból jest zbyt silnym określeniem na odczucia, jakie mogą pojawić się w trakcie wykonywania makijażu permanentnego. Po pierwsze, nasi specjaliści aplikują wtedy miejscowe znieczulenie, co minimalizuje ewentualnie nieprzyjemne stany. Po drugie, ową bolesność bardziej trafnie określą raczej odczucia drapania, lekkiego pieczenia, swędzenia. Należy jednak pamiętać, że tego typu doznania w dużej mierze zależą od naszych indywidualnych predyspozycji, stąd też trudno bazować na odczuciach koleżanki, która silnie przeżywała robienie makijażu permanentnego. U Ciebie może wyglądać to zupełnie inaczej i co więcej, nasi eksperci zrobią wszystko, by tak właśnie było!

Chcesz dowiedzieć się więcej o makijażu permanentnym? Umów się na konsultację z naszymi specjalistami: https://krakow.dermed.pl/pl/zabiegi/makijaz-brwi-oka-ust/

Wszystkie prawa zastrzeżone
© 2024 Centrum DER-MED Kraków
Informacja o przetwarzaniu danych osobowych