Centrum DER-MED
TikTok
YouTube
Instagram
Facebook

Pożegnaj cellulit i wiotką skórę! Fala akustyczna – nieinwazyjna siła światowej klasy! Kraków

Pożegnaj cellulit i wiotką skórę! Fala akustyczna – nieinwazyjna siła światowej klasy! Kraków

Niestety, nie zawsze wystarczają same działania profilaktyczne. Z pomocą przychodzą wtedy specjaliści z zakresu medycyny estetycznej i najnowocześniejsze urządzenia, na których pracujemy w Centrum DER-MED. Jednym z nich jest Storz Medical D-Actor 100, czyli siła fali akustycznej, która w nieinwazyjny sposób pozwoli Ci pozbyć się cellulitu i zapewni lifting skóry!

Problemy skóry pod lupą

Skala problemu, jakim jest cellulit, rośnie. Dotąd dotyczył on zwykle kobiet (szacuje się, iż cellulit pojawia się u 85 proc. pań powyżej 20 roku życia), jednak w ostatnich latach obserwuje się wzrost tego zjawiska także wśród panów, co sami zauważamy u naszych pacjentów. Nieestetyczne zmiany zwyrodnieniowe tkanki podskórnej – czym dokładnie ów cellulit jest – u mężczyzn pojawiają się przede wszystkim na brzuchu oraz karku. Panie mają z nimi problem głównie na udach, pośladkach, biodrach, jak i ramionach, brzuchu czy plecach.

Kiedy po raz pierwszy się z nimi spotykamy, początkowo sięgamy zwykle po wspomniane wyżej metody profilaktyczne – i słuszne, ponieważ nawet jeśli wykonamy jakiekolwiek zabiegi w tym zakresie, profilaktyka i tak niezmiennie powinna stanowić bazę. Do tego typu działań należą m.in.:

 • zbilansowana dieta, z ograniczoną ilością tłuszczów oraz cukrów prostych
 • ograniczona podaż soli
 • troska o dostarczanie odpowiedniej ilości błonnika, zwłaszcza z warzyw i owoców
 • regularne nawadnianie organizmu – minimum 2-2,5 l płynów dziennie
 • regularna aktywność fizyczna
 • unikanie długotrwałego przebywania w tej samej pozycji
 • nieprzegrzewanie ciała, np. w trakcie długotrwałych gorących kąpieli czy korzystania z solarium
 • redukcja stresu i innych napięć emocjonalnych

Niestety, we współczesnym, pędzącym świecie trudno jest dbać o każdy z wymienionych wyżej punktów. Co więcej, zdarza się, że cellulit pojawia się nawet u bardzo aktywnych osób, które prowadzą zdrowy tryb życia – jest to dowód na dużą zależność problemu od czynników genetycznych. Należy też dodać, że czasami cellulit występuje jako towarzysz różnego rodzaju chorób czy efekt uboczny stosowania niektórych leków. Cóż – na wszystko wpływu nie mamy, ale na pewno możemy dać sobie pomóc. Eksperci z naszego krakowskiego Centrum DER-MED doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak skomplikowanymi problemami są cellulit, wiotkość i inne zmiany skórne. Stąd też stawiamy tylko na sprawdzone metody walki z nimi, a jedną z nich jest urządzenie Storz Medical D-Actor 100, które emituje fale akustyczne – efekty ich działań w zakresie dermatologii sprawdzono w licznych badaniach na całym świecie, m.in. w USA oraz Szwajcarii.

Moc fal akustycznych – cellulit nie ma szans!

Fale akustyczne znane są w medycynie od kilkudziesięciu już lat, w ciągu których wykorzystywano je m.in. w ortopedii czy do rozbijania kamieni nerkowych. Okazało się jednak, że równie dobrze mogą sprawdzić się w walce z cellulitem – zwłaszcza te o wyjątkowo wysokiej energii, czyli fale uderzeniowe. Siła ich drgań umożliwia bowiem rozpad komórek tłuszczowych, a określając to bardziej obrazowo: ich rozerwanie. Co więcej, dzięki tego typu terapii poprawia się gęstość i elastyczność skóry, ponieważ struktura zawartego w niej kolagenu ulega przemodelowaniu. Jako że uruchamiane zostają w tym celu naturalne procesy, efekty są długotrwałe i bazują na fizjologicznych możliwościach organizmu.

To jednak nie wszystko! Urządzenie Storz Medical D-Actor 100 umożliwia też włączenie dodatkowych terapii, np. LPG ENDERMOLOGIE – zestawienie to pozwala z podwójną siłą uderzyć w cellulit i wymodelować sylwetkę. Podobnie może zadziałać połączenie z procedurą COOLSCULPTING by ZELTIQ, która jest znakomitą alternatywą dla standardowej liposukcji. Zgadza się, możliwości jest bardzo wiele! Co zatem warto wiedzieć więcej o falach akustycznych i zabiegu przeprowadzanym przy użyciu Storz Medical D-Actor 100?

 • Metoda ta pozwala usunąć cellulit niezależnie od jego stopnia – nawet zmiany stopnia III, czyli taki rodzaj zwyrodnienia, który objawia się guzkami i grudkami o sporej wielkości, widocznymi nawet w czasie spoczynku, mogącymi przy tym wywoływać ból;
 • Pomaga przywrócić prawidłowy metabolizm – pobudza wymianę komórkową oraz poprawia krążenie krwi i limfy;
 • Wzmocnieniu ulega tkanka łączna, a budujące skórę kolagen i elastyna (najważniejsze dla skóry białka) produkowane są w większej ilości;
 • Jest to zabieg nieinwazyjny, bezpieczny i niemalże nie towarzyszy mu żaden dyskomfort (nie wymaga znieczulenia);
 • Całość kuracji składa się z kilku zabiegów, z których każdy trwa 40-90 minut. Ile dokładnie ich potrzeba? Zależy to od indywidualnych potrzeb każdego pacjenta lub pacjentki. Stąd też konieczna jest konsultacja wstępna z naszym specjalistą – profesjonalna ocena to podstawa!

Chcesz dowiedzieć się więcej o usuwaniu cellulitu, ujędrnianiu i liftingu skóry falą akustyczną? Umów się na konsultację w naszym krakowskim Centrum DER-MED: https://krakow.dermed.pl/pl/kontakt/

Wszystkie prawa zastrzeżone
© 2024 Centrum DER-MED Kraków
Informacja o przetwarzaniu danych osobowych