Centrum DER-MED
TikTok
YouTube
Instagram
Facebook

Laserowe zamykanie naczynek — skuteczny sposób na pajączki Kraków

Laserowe zamykanie naczynek — skuteczny sposób na pajączki Kraków

Rozszerzone naczynka na twarzy i ciele to jedne z najczęściej powtarzających się wskazań do zabiegu laserowego. Zmiany te w równym stopniu dotykają kobiet i mężczyzn. Każdy z nas pragnie mieć gładką skórę o jednolitym kolorycie. Rozszerzonych naczynek nie należy lekceważyć, gdyż mogą być początkiem rumienia i trądziku różowatego. Na szczęście dzięki zastosowaniu nowoczesnej laseroterapii można je skutecznie i bezpiecznie zamknąć.

Dlaczego naczynka pękają?

Zanim jednak wyjaśnimy dlaczego. Kilka słów o podłożu tych przykrych i nieestetycznych dolegliwości. Naczynia krwionośne są ze swej natury mocne i elastyczne. Dzięki funkcji samoczynnego obkurczania się wspomagają procesy regeneracyjne skóry i poszczególnych narządów, a przede wszystkim umożliwiają prawidłowy przepływ krwi. U niektórych osób są one jednak bardzo delikatne, kruche i wrażliwe na bodźce z zewnątrz, np. czynniki atmosferyczne. Pękające naczynka mogą pojawić się praktycznie na każdej części ciała, są problem wielu osób w różnym wieku. Najczęściej występują na twarzy, policzkach, w okolicach nosa, ale też na nogach.

Czym jest to spowodowane?

To bardzo indywidualna kwestia. Czasem przyczyną pękania naczynek są zmiany wewnątrz organizmu, takie jak zaburzenia hormonalne czy kłopoty z ciśnieniem, innym razem stres i niewłaściwy styl życia (palenie papierosów, nadmierne picie alkoholu, pikantne menu), zdarza się też, że dolegliwość związana jest z genetyką i naturalnymi predyspozycjami skóry. Nasileniu objawów sprzyja aura – zmiany temperatur, wiatr, mróz i silne słońce, a także długotrwałe przebywanie w pozycji stojącej lub siedzącej, szczególnie z nogą założoną na nogę.

W ramach profilaktyki stosuje się najczęściej kosmetyki regenerujące i wzmacniające kruche naczynka. Ich działanie często jest jednak niewystarczające i krótkotrwałe. Zamykanie naczynek za pomocą lasera daje o wiele lepsze rezultaty.

Laserowe zamykanie naczynek — na czym polega?

Podczas kilkudziesięciominutowej sesji naczynka poddawane są pod wiązkę światła, które w zetknięciu z hemoglobiną powodują obkurczenie się i zamknięcie „złamanych” naczynek. Laser nie wpływa negatywnie na okoliczne tkanki i narządy, jest, więc bezpieczny dla organizmu i skuteczny, bowiem naczynia zamykane są na stałe.
W Centrum Der-Med. Korzystamy z Lasera Cutera Excel V. Leczenie laserem Cutera Excel V przynosi spektakularne efekty w postaci całkowitej eliminacji lub znaczącej redukcji zmian naczyniowych, niezależnie od ich pochodzenia i rozległości.

Lasera Excel V+ Cutera

Laser Cutera Excel V jest niewątpliwym liderem w swojej kategorii – może być wykorzystywany w leczeniu praktycznie wszystkich zmian naczyniowych i pigmentacyjnych widocznych na skórze zarówno tych rozległych, o zróżnicowanej fakturze, jak i drobnych zmian naczyniowych leczonych głównie ze względów estetycznych. Główne zalety urządzenia to szybkość wykonywania zabiegów, która daje mu ogromną przewagę nad tradycyjnymi metodami walki ze zmianami skórnymi, całkowite bezpieczeństwo dla pacjenta i ogromna skuteczność działania.

Zabieg nie trwa dłużej niż 15 – 30 minut oraz nie wymaga znieczulenia. Efekty są widoczne już po pierwszej wizycie. Po zabiegu można od razu wrócić do domu, jednak należy stosować się do zaleceń lekarskich. Jeden zabieg jest częścią rozłożonej na kilka sesji terapii. Jego częstotliwość zależy od m.in. od położenia i gęstości siatki naczyń krwionośnych, a także ilości zmian chorobowych W zależności od lokalizacji i rodzaju zmian może być potrzebna seria zabiegów, co 6 tygodni.

Wszystkie prawa zastrzeżone
© 2024 Centrum DER-MED Kraków
Informacja o przetwarzaniu danych osobowych