Centrum DER-MED
Pinterest
Twitter
YouTube
Instagram
Facebook

Mikropigmentacja brodawki piersiowej Kraków

Mikropigmentacja brodawki piersiowej Kraków

Zabieg w kategoriach:

Mikropigmentacja Mikropigmentacja brodawki piersiowej Kraków

Mikropigmentacja medyczna otoczki brodawki sutkowej to zabieg dedykowany kobietom po rekonstrukcji piersi (zarówno z odtworzoną chirurgicznie brodawką, jak i bez niej), ale także tych, które chciałyby wzmocnić kolor swojej brodawki.

Mikropigmentację stosuje się także po zabiegu plastyki piersi u osób cierpiących na bielactwo oraz tych, u których brodawki uległy urazom lub poparzeniom. Rekonstrukcja aureoli polega na wizualnym odtworzeniu otoczki brodawki sutkowej (można również powiększyć jej kształt lub wyrównać kolor).

Linergistka wykonuje rysunek nowej brodawki kredką, starając się, by piersi pacjentki wyglądały symetrycznie. Ważne jest dobranie właściwego tonu i barwy stosowanych pig- mentów względem zdrowej otoczki. Po zaakceptowaniu kształtu i koloru przystępuje się do pigmentacji skóry. Posługując się odpowiednią techniką światła i cienia, używa się kilku kolorów pigmentów, które aplikowane są do skóry w ten sposób, by uzyskać w miarę możliwości najbardziej wierny obraz otoczki z jego trójwymiarowym wyglądem. Trzeba też pamiętać, że pigmentacja daje optyczny efekt i nie da nam rzeczywistej wypukłości brodawki.

 

Poznaj szczegóły

Aby osiągnąć zadowalający rezultat, po upływie miesiąca potrzebna może być druga sesja (w zależności od przyswajania barwnika). Z czasem pigment zanika i wymagane jest powtórzenie zabiegu. Wyblaknięcie pigmentacji ma również dobre strony – jesteśmy w stanie dokonać korekty kształtu i koloru, a także zastosować głębszą, a przez to trwalszą pigmentację, jeżeli wynik pierwszego zabiegu jest zadowalający. Jest to delikatna metoda i zapewnia szybkie gojenie, gdyż pigment aplikowany jest pod warstwę naskórka. Zaraz po zabiegu efekt zawsze jest intensywny, może nawet wydawać się, że jest przerysowany. Po 4-7 dniach barwa jaśnieje nawet o 50%.

Proces regeneracji i stabilizacji koloru trwa od 28 do 50 dni. Klientki, które przeszły wiele zabiegów radioterapii, mają bardziej wrażliwą i uszkodzoną skórę. W takiej sytuacji czas gojenia może wynosić więcej niż standardowe cztery tygodnie. Dlatego też niezwykle ważna jest fachowa wiedza, właściwe traktowanie skóry, zachowanie odpowiednich odstępów czasowych pomiędzy poszczególnymi pigmentacjami oraz dbałość o miejsce zabiegowe.

Czas trwania jednego zabiegu

od 60 min.

Zalecana ilość zabiegów

Efekty mikropigmentacji medycznej są trwałe, aczkolwiek czas ich utrzymywania się zależy od indywidualnych predyspozycji danego organizmu.

Miejsce wykonywania zabiegu

Kraków

Zabieg polecany na obszary

Centrum DER-MED

Zalety

 • Możliwość odbudowy jednej lub dwóch brodawek.
 • Profesjonalna opieka linergistki.
 • Satysfakcja z efektów.
 • Znieczulenie miejscowe.

Efekty

 • Nowa brodawka piersiowa.

Wskazania

 • Odbudowa brodawki sutkowej po mastektomii i rekonstrukcji piersi.
 • Odbudowa brodawki sutkowej po wypadku (uszkodzenie, poparzenie).

Główne przeciwwskazania

 • Ciąża i okres laktacji.
 • Aktywna infekcja wirusowa i bakteryjna.
 • Łuszczyca.
 • Łojotokowe zapalenie skóry.
 • Atopowe zapalenie skóry.
 • Skłonność do bliznowacenia.
 • Świeża opalenizna.
 • Trądzik.
 • Uczulenie na któryś ze składników aktywnych.
 • Przyjmowanie niektórych leków..
Centrum DER-MED

Proces zabiegu

1. Jak wygląda okres rekonwalescencji po mikropigmentacji medycznej?

Zasadniczo po mikropigmentacji brodawki piersiowej nie ma okresu rekonwalescencji, co nie zmienia faktu, że w pierwszych dniach po zabiegu należy stosować się do określonych zaleceń.

Mikropigmentacja medyczna pozwala na wykonanie rekonstrukcji brodawki utrzymującej się trwale, jednak nie na zawsze. To, jak długo barwnik będzie obecny w skórze, uzależnione jest od indywidualnych predyspozycji danego organizmu, sposobu pielęgnacji, a także stylu życia (barwnik może blednąć pod wpływem częstego opalania). Z biegiem czasu nasycenie pigmentu będzie naturalnie słabnąć, aczkolwiek zwykle nie wcześniej niż po upływie kilku lat.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Mikropigmentacja patologicznego sutka wykonywana w Centrum DER-MED przebiega w zgodzie z zachowaniem najwyższych standardów, co przekłada się na wysokie bezpieczeństwo zabiegu. Ponadto przed wykonaniem zabiegu przeprowadzana jest dokładna konsultacja, uwzględniająca oczekiwania pacjenta dotyczące efektów. Przygotowanie odpowiedniego barwnika opiera się na technice światłocienia, będącej podstawą współczesnej mikropigmentacji medycznej. Ryzyko wystąpienia powikłań jest niewielkie, tym bardziej, że przed pigmentacją wykonuje się test wykluczający objawy nietolerancji i reakcje alergiczne.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym dla komfortu pacjentki.

Jak najbardziej. Konsultacja jest bezpłatna i może się odbyć w dowolnej chwili, odpowiedniej dla pacjentki.

Cena
Mikropigmentacja brodawki sutkowej od 1000
Konsultacja wykwalifikowanej linergistki Usługa bezpłatna

Powiązane zabiegi

Wszystkie prawa zastrzeżone
© 2022 Centrum DER-MED Kraków