• English

Leczenie hirsutyzmu

Poznaj specjalistę

Do Twojej dyspozycji oddajemy wykwalifikowany personel ponad 30 specjalistów, których wiedza, osiągnięcia zawodowe i wzajemna współpraca dają gwarancję najwyższej jakości oferowanych usług. Już teraz możesz sprawdzić i wybrać dla siebie specjalistę wykonującego ten zabieg.
Zobacz specjalistów

Leczenie hirsutyzmu

W Centrum DER-MED w ramach poradni ginekologicznej otworzyliśmy Centrum Leczenia Hirsutyzmu. Misją tej jednostki nie tylko jest kompleksowe leczenie i opieka nad pacjentkami, ale przede wszystkim trafna diagnoza.

Doktor Izabela Danielak jest specjalistą w leczeniu tego schorzenia jako ginekolog-endokrynolog. Podczas wizyty wykonuje się USG ginekologiczne. WAŻNE, aby pacjentka była pomiędzy 2 a 5 dniem cyklu. Tylko wtedy można trafnie diagnozować hirsutyzm. Lekarz może zlecić dodatkowe badania, np. z krwi czy tomografie komputerową.

Leczenie hirsutyzmu jest kompleksowe. Obejmuje przede wszystkim laserowe usuwanie włosów oraz farmakoterapię. Centrum DER-MED wprowadziło depilację laserową do Polski w 1999 roku, a specjaliści wykonujący te zabiegi mają nie tylko bardzo duże doświadczenie, ale także odbywają liczne szkolenia. Co ważne, w Centrum Hirsutyzmu oprócz prowadzącego lekarza ginekologa-endokrynologa, pracują także lekarze, którzy kiedyś kwalifikowali do zabiegu depilacji laserowej. Oznacza to, że każda pacjentka ma pewność, że jest pod doskonałą opieką.

Przyczyn hirsutyzmu może być wiele.  Jeżeli stwierdzono przyczynę hirsutyzmu, leczona jest choroba podstawowa. W przypadku gdy za przyczynę odpowiada guz, pacjentka jest kierowana do Profesora Chirurgii - Piotra Skotnickiego, który wykonuje zabieg usunięcia guza.  Hirsutyzm może być również tzw. polekowy i wtedy wymaga on odstawienia leku wywołującego nadmierne owłosienie. W niektórych przypadkach lekarz prowadzący może wprowadzić specjalną dietę, która może przynieść poprawę.

EFEKTY LECZENIA

  • prawidłowa diagnoza
  • odzy­skanie kom­fortu zarówno pod wzglę­dem fizycz­nym jak i psy­chicz­nym
  • odzy­skanie pew­ności sie­bie

SZCZEGÓŁY ZABIEGU

Koszt: 200 zł - wizyta u lekarza ginekologa-endokrynologa (wraz z USG lub tylko konsultacyjna)

300 zł - konsultacja chirurga onkologa, w przypadku guza

130 zł  - badanie USG guza

od 102 zł - depilacja laserowa, w zależności od obszaru i ofert pakietowych

Czas wizyty lekarskiej: 30 minut
Znieczulenie: nie
Ilość zabiegów w serii: określa specjalista depilacji
Odstępy w czasie przy depilacji laserowej: 8 tygodnie
Specjalista: dr Izabela Danielak - lekarz ginekolog -endokrynolog

umów się na wizytę

Zarezerwuj już dziś termin pod numerem telefonu +48 12 292 03 03 lub napisz e-maila na adres [email protected]