• English

Pozyskiwanie komórek macierzystych z tłuszczu – Q-graft® – Ortopedia

Poznaj specjalistę

Do Twojej dyspozycji oddajemy wykwalifikowany personel ponad 30 specjalistów, których wiedza, osiągnięcia zawodowe i wzajemna współpraca dają gwarancję najwyższej jakości oferowanych usług. Już teraz możesz sprawdzić i wybrać dla siebie specjalistę wykonującego ten zabieg.
Zobacz specjalistów

Poznaj specjalistę

Do Twojej dyspozycji oddajemy wykwalifikowany personel ponad 30 specjalistów, których wiedza, osiągnięcia zawodowe i wzajemna współpraca dają gwarancję najwyższej jakości oferowanych usług. Już teraz możesz sprawdzić i wybrać dla siebie specjalistę wykonującego ten zabieg.
Zobacz specjalistów

Medycyna regeneracyjna wciąż poszukuje nowych rozwiązań, aby leczyć schorzenia ortopedyczne!

Zespół DER-MED, jako pierwszy w Polsce Południowej,  przeprowadził zabieg z zastosowaniem wyspecjalizowanego separatora komórek macierzystych Q-graft®!

Nasze Centrum jako pierwsze w Polsce Południowej i jedno z niewielu w Europie oferuje Państwu pionierską metodę odseparowania komórek macierzystych.

Q-graft® jest jedynym na świecie zamkniętym systemem do poboru i separacji komórek macierzystych SVF. Dzięki temu, że urządzenie Q-graft zintegrowany jest z urządzeniem do liposukcji Body-Jet, powstaje niezwykle efektywny system All-in-One. Pozwala on na bardzo szybkie pobranie i dokładne odseparowanie komórek macierzystych z tłuszczu. Dzięki tej metodzie uzyskuje się znacznie więcej żywotnych komórek macierzystych niż w przypadku jakichkolwiek innych metod.

Dla pacjentów taka procedura może być na wagę złota.

Według badań Uniwersytetu w Rostoku w Niemczech pobrany materiał przez system Q-graft® jest o 20% lepszy  od materiału pochodzącego z laboratorium GMP, który w obecnej chwili jest tak zwanym „złotym standardem”.

 

Jak wygląda procedura?

Pacjent poddawany jest zabiegowi bezpiecznej i małoinwazyjnej liposukcji urządzeniem Body-Jet. Następnie system Q-graft® separuje komórki macierzyste, które zostają podane w miejsce schorzenia ortopedycznego. Ta innowacyjna metoda daje pacjentowi pewność, że przygotowany materiał jest najlepszą zawiesiną naprawczą. Choremu podawane są jego własne komórki, pobrane z tłuszczu co eliminuje ryzyko ich odrzucenia i gwarantuje uzyskanie najlepszych efektów leczenia.

Aby procedura była skuteczna, konieczne jest uzyskanie z tkanki tłuszczowej największej liczby żywych czyli nieuszkodzonych, funkcjonalnych, pojedynczych komórek.

 

Terapia komórkami macierzystymi

Ta pionierska metoda supernowoczesnym urządzeniem daje możliwość leczenia przyczyny, a nie – objawów choroby – jak to było do tej pory. Komórki macierzyste stosuje się w leczeniu urazów sportowych, uszkodzonych ścięgien, chrząstki stawowej, bóli mięśni, stanów związanych ze starzeniem i zwyrodnieniem stawów (np. stawu skokowego, kolana czy barku). Terapia jest bardzo skuteczna w leczeniu wielu dolegliwości ruchowych min. schorzenia zwanego łokciem tenisisty Pomaga również przywrócić sprawność chorym pragnącym wydłużyć swoją aktywność fizyczną o kilka lat.

 

Po podaniu komórek macierzystych, naukowcy dostrzegli także znacznie szybszą regenerację złamanych kości i stawów rzekomych. Ponadto sam proces niszczenia stawów może zostać zahamowany lub spowolniony. Co więcej, w przypadku rekonstrukcji więzadeł czy ścięgien, podany materiał bezpośrednio w miejsce uszkodzenia, powoduje tworzenie się zdrowych tkanek. Ważne jednak, aby rodzaj i zaawansowanie uszkodzenia ocenił specjalista.

 

Działanie komórek macierzystych w leczeniu ortopedycznym jest nieocenione. A system Body Jet®+Q-graft® pozwala na szybkie, mało inwazyjne i bezpieczne przeprowadzenie zabiegu.

Aby zakwalifikować się na zabieg, prosimy o umówienie wizyty do naszego lekarza ortopedy, specjalisty medycyny sportowej: dr Mariusza Urbana.

EFEKTY ZABIEGU

 • przywrócenie funkcji stawów, ścięgien, więzadeł i mięśni
 • całkowite lub prawie całkowite wyleczenie bólu schorzeń ortopedycznych
 • przyśpieszona regeneracja tkanek

SZCZEGÓŁY ZABIEGU

Koszt: 12 000 zł – zapytaj o PŁATNOŚĆ NA RATY! W przypadku dodatkowej liposukcji – rabat 20%.
Czas:  

od 2h

 

Znieczulenie: tak, zapytaj o możliwość znieczulenia gazem rozweselającym – podtlenkiem azotu
Specjalista:
dr Mariusz Urban – Ortopeda, Specjalista Medycyny Sportowej

dr Robert Wilk – Chirurg

 

PRZECIWSKAZANIA DO ZABIEGU

 • ciąża
 • cukrzyca
 • nad­ci­śnie­nie
 • zabu­rze­nia krzep­nię­cia krwi
 • cho­roby serca
 • nie­wy­dol­ność nerek
 • nie­wy­dol­ność wątroby
 • stany zapalne skóry (w porozumieniu z lekarzem)

umów się na wizytę

Zarezerwuj już dziś termin pod numerem telefonu +48 12 292 03 03 lub napisz e-maila na adres [email protected]