• English

Wymodeluj sylwetkę dzięki liposukcji N.I.L.!

Wymodeluj sylwetkę dzięki liposukcji N.I.L.!

W jaki sposób wymodelować sylwetkę?

Codziennie dbasz o zdrowy styl życia – przestrzegasz odpowiedniej diety i chodzisz na siłownię. Mimo że czujesz się lepiej, to ciało wyraźnie nie nadąża za zmianami, nadal widoczny jest tłuszczyk, czy to na brzuchu, czy na ramionach. Gdy trudno pozbyć się nadmiaru kilogramów, mimo restrykcyjnych zmian w posiłkach i wysiłkowi, warto zastanowić się nad zabiegami, które pomogą w pozbyciu się tego problemu.

Współczesna medycyna estetyczna opracowała różne rodzaje zabiegów liposukcji, polegające na zniwelowaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej, w celu efektywnego wymodelowania sylwetki. Wyróżniamy między innymi liposukcję klasyczną, liposukcję ultradźwiękową i liposukcję laserową. Jednak od niedawna wśród nich prym wiedzie liposukcja N.I.L.

Czym jest i na czym polega liposukcja N.I.L.?

Liposukcja N.I.L., z angielskiego Nutational Infrasonic Liposculpture, to liposukcja wibracyjna, której celem jest efektywne i szybkie wyrzeźbienie sylwetki oraz wyrównanie jej proporcji. Jej technika opiera się na wykorzystaniu specjalnej, pneumatycznej głowicy LIPOMATIC, która sprawia, że kaniule używane w zabiegu w wyniku działania sprężonego powietrza zostają wprowadzone w nutacyjny ruch 3D. Wskutek tego dochodzi do szybszego rozbicia tkanki tłuszczowej niż na przykład w przypadku liposukcji chirurgicznej oraz do natychmiastowego jej zemulgowania. To prowadzi do niwelacji grudek tłuszczu oraz całkowitego wygładzenia miejsc po zabiegu. Liposukcja N.I.L. cechuje się też niesłychaną precyzją, ze względu na to, że działa wyłącznie na tkanki tłuszczowe – w momencie, gdy natknie się na tkankę nietłuszczową, automatycznie przerywa zasysanie.  

Nasi specjaliści z krakowskiego Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznego DER-MED polecają tę metodę liposukcji ze względu na jej bezpieczeństwo i zredukowane do minimum ryzyko wystąpienia powikłań. Wprawione w niezwykle szybki, nutacyjny ruch 3D przez głowicę, kaniule, wywołują wibracje infradźwiękami, które stymulują wydzielanie endorfin, co jest naturalnym znieczuleniem. Ponadto, z uwagi na to, że urządzenie zasysa dwa razy większą ilość tkanek tłuszczowych niż przy innych sposobach liposukcji, dzięki czemu zabieg przebiega szybciej i znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia krwiaków i sińców.

Jakie są efekty liposukcji N.I.L.?

Zabieg liposukcji N.I.L. pozwala na szybkie i bezpieczne pozbycie się niechcianego tłuszczu z organizmu i skuteczne wymodelowanie sylwetki. Urządzenie, dzięki swojej delikatnej, małoinwazyjnej i precyzyjnej technice działania, pozwala na użycie tzw. mikrokaniul, które umożliwiają odessanie tłuszczu z miejsc wrażliwych i niedostępnych do tej pory, jak szyja, podbródek czy kolana.

Zaletą liposukcji N.I.L. jest także możliwość przeszczepu odessanej tkanki tłuszczowej i komórek macierzystych do innych części ciała, na przykład piersi lub pośladków, dzięki czemu można nie tylko poprawić sylwetkę, lecz także wyrównać to, co nieproporcjonalne w ciele.

Jest wiele wskazań do zabiegu, a są to między innymi problemy z nadmiarem tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha, ramion, pośladków, ale również ginekomastia oraz lipomastia, które bywają przyczyną kompleksów i niskiej samooceny. Efekty zabiegu widoczne są gołym okiem. Tkanka tłuszczowa zostaje zredukowana, a sylwetka wyrzeźbiona. Dzięki temu, że urządzenie omija tkanki otaczające, to czas rekonwalescencji jest znacznie krótszy, co pozwala szybciej cieszyć się efektami zabiegu.

Liposukcja N.I.L. jest niezwykle bezpiecznym i skutecznym sposobem na wymodelowaną i piękną sylwetkę. Gdy trudno Ci pozbyć się tłuszczu tradycyjnymi i nieinwazyjnymi metodami, nie zastanawiaj się i zdecyduj się na liposukcję.

W krakowskim Centrum DER-MED polecamy także inne zabiegi modelowania sylwetki i pielęgnacji ciała. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego oraz do odwiedzenia nas osobiście. Nasi specjaliści z pewnością doradzą odpowiednią ofertę dostosowaną do Państwa potrzeb.