• English

Współczesna ginekologia estetyczna

Współczesna ginekologia estetyczna

Nieskrępowana radość życia, pełna akceptacja własnej kobiecości, zadowolenie ze swojego wyglądu w każdej sytuacji i poprawa komfortu codziennego życia. To główne zalety jakie przyniosła kobietom współczesna ginekologia estetyczna, a wraz z nią cały szereg zabiegów kierowanych do kobiet, które chcą czuć się młodo i atrakcyjnie w każdej intymnej sytuacji.

Czym zajmuje się ginekologia estetyczna?

Ta coraz mocniej rozbudowywana o kolejne propozycje i zabiegi dziedzina medycyny estetycznej, skupia się na elementach intymnych ciała. Jej zadaniem jej poprawa jakości funkcjonowania okolic intymnych zarówno pod kątem funkcjonalnym jak i estetycznym.

Jakie zabiegi proponuje współczesna ginekologia estetyczna?

Do najbardziej popularnych zabiegów należą wszelkie zabiegi poprawiające funkcjonowanie u kobiet z wysiłkowym nietrzymaniem moczu oraz zabiegi rewitalizacji pochwy po porodzie lub chorobie. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się zabiegi związane z poprawą wyglądu warg sromowych i ich plastyką (labioplastyka).

W ramach ginekologii estetycznej w okolicach intymnych wykonuje się również zabiegi związane z redukcją blizn po nacięciu krocza lub cesarce, zabiegi poprawiające doznania intymne (np. redukujące suchość pochwy lub poprawiające napięcie ścianek, co wzmacnia stymulację podczas stosunku).

O zabiegach, które upiększają sferę intymną i sprawiają, że kobieta czuje się bardziej zadbana i atrakcyjna mówi się coraz częściej i coraz rzadziej stają się one przedmiotem tabu. Jeśli się nadal wahasz , to warto umówić się na spotkanie w gabinecie (np. w Der-Med) i sprawdzić jakie możliwości są współcześnie dostępne i co można zrobić dla Twoich sfer intymnych.

Kto korzysta z usług ginekologii estetycznej?

Klientkami gabinetów oferujących takie zabiegi jak labioplastyka czy rewitalizacja pochwy są kobiety w różnym wieku  o różnych życiowych doświadczeniach.  Rewitalizacja pochwy jest częstym wyborem u kobiet po porodzie lub po menopauzie (np. zabiegi usuwające lub redukujące nietrzymanie moczu, poprawa elastyczności ścianek pochwy by kobieta po porodzie mogła powrócić do dawnej sprawności i satysfakcji z życia seksualnego). Korekta warg sromowych nierzadko wykonywana jest u kobiet młodych, które nie czują się komfortowo z wyglądem swoich okolic intymnych i chcą poprawić swoją jakość życia i własnego samopoczucia.

Rozwój ginekologii estetycznej

Ta dziedzina medycyny estetycznej ma przed sobą przyszłość z dwóch powodów. Po pierwsze wzrasta świadomość kobiet i ich otwartość na to, by dbać o swoje sfery intymne. Kobiety wiedzą już, że nie muszą rezygnować z satysfakcji seksualnej czy dobrego samopoczucia tylko dlatego, że przeszły kilka porodów bądź są po okresie menopauzy.

Drugim ważnym czynnikiem jest rozwój technologii i metod wykorzystywanych w ginekologii estetycznej. Zamiast trudnych i uciążliwych zabiegów chirurgicznych, z większością problemów mogą poradzić sobie lasery nowej generacji. Zabiegi ginekologii estetycznej wykonywane za pomocą lasera są nieinwazyjne, pozwalają szybciej wrócić do formy i nie niosą ryzyka dla pacjentki.

Im bardziej nowoczesny sprzęt, tym lepsze efekty zabiegu i szybsza rekonwalescencja. Z tego powodu warto wybierać takie miejsca na wykonanie zabiegu, które cieszą się nie tylko dobrą opinią, ale mają do dyspozycji najnowszy sprzęt światowej klasy renomowanych marek

DER-MED w ramach ginekologii estetycznej wykuje zabiegi

Leczenie nietrzymania moczu – Laser Mona Lisa

Plastyka warg sromowych (Labioplastyka)

Obkurczenie i nawilżenie pochwy

Wybielanie odbytu, warg sromowych i okolic pachwin