• English

Rewitalizacja i nawilżenie miejsc intymnych po porodzie – poznaj zbawienne działanie lasera MonaLisa Touch

Rewitalizacja i nawilżenie miejsc intymnych po porodzie – poznaj zbawienne działanie lasera MonaLisa Touch

Poród to najpiękniejszy i jednocześnie najtrudniejszy moment w życiu kobiety.

Jesteśmy niewyobrażalnie szczęśliwe, bo właśnie wydałyśmy na świat małego człowieka, który zmienia nasze życie o 180 stopni. Gdy euforia związana z narodzinami dziecka opada, zauważamy, że nasze ciało też się zmieniło i nie jest już tak idealne, jak przed porodem. Z jednej strony poświęcamy się wychowaniu dziecka i to nas uskrzydla, a z drugiej strony oddalamy się od naszego poczucia kobiecości, w sytuacjach intymnych ukrywając ciało pod osłoną nocy lub, co gorsza, unikając bliskich relacji z partnerem.

Twoje życie nie musi tak wyglądać! Przeczytaj, co możesz zrobić, by odzyskać dawną siebie.

Znajdź chwilę dla siebie!

Trudny okres połogu za Tobą. Nie jesteś już w ciąży, więc praktycznie każda aktywność fizyczna jest dozwolona. Jeśli nie możesz wyjść na siłownię czy na zajęcia fitness, bo jesteś w domu sama z dzieckiem, to gdy maluch zaśnie, rozłóż matę i włącz YouTube – tam znajdziesz mnóstwo filmików z ćwiczeniami pomagającymi odzyskać dobrą formę po ciąży. Gdy Twój partner wróci do domu, przekaż dziecko w jego ręce (niech się wykaże!). A Ty zamiast od razu paść na łóżko, wykrzesaj w sobie jeszcze trochę energii, włóż buty do biegania i zrób kilka rundek wokół pobliskiego parku.

Aktywność fizyczna pomaga w odzyskaniu zgrabnej sylwetki po ciąży, ale również przyspiesza regenerację narządów płciowych. Nawet jeśli po porodzie zdecydujesz się na jeden z zabiegów ginekologii estetycznej, to aktywność fizyczna będzie jak najbardziej wskazana, by wzmocnić efekty i utrzymać je jak najdłużej.

Trudy macierzyństwa

Pochwa to niesamowity organ kobiecego ciała. Podczas porodu potrafi dostosować się do rozmiarów dziecka – jej mięśnie rozciągają się wielokrotnie, by noworodek bez większych problemów mógł wydostać się na zewnątrz. Z reguły po około 6 tygodniach od porodu (okres połogu) wszystko wraca do normy, a pochwa odzyskuje dawne wymiary.

Jednak gdy poród był szczególnie trudny na skutek ciąży mnogiej, dużej wagi dziecka czy po prostu była to kolejna z wielu ciąż, mogło dojść do dysfunkcji wnętrza pochwy. W takich sytuacjach nierzadko zmagamy się z poważnym nadwyrężeniem, rozciągnięciem czy nawet zerwaniem mięśni, a także z uszkodzeniem tkanki łącznej dna miednicy. Pochwa może mieć trudności z naturalną, samoistną regeneracją. Występuje tzw. zespół rozluźnienia pochwy i szereg problemów z nim związanych, np. nietrzymanie moczu, suchość pochwy, ból podczas stosunku, brak satysfakcji z seksu. W łagodniejszych przypadkach pomagają ćwiczenia mięśni Kegla, jednak często powrót do dawnej kondycji możliwy jest tylko dzięki zabiegom ginekologii estetycznej.

MonaLisa Touch – na czym polega zabieg?

Zabieg rewitalizujący z użyciem lasera MonaLisa Touch to bezpieczna i niezwykle skuteczna alternatywa dla interwencji chirurgicznej. Polega na zastosowaniu kontrolowanej ener­gii lasera emitowanej bezpośrednio do kanału pochwy za pomocą specjalnej głowicy. Powo­duje to ogrza­nie tka­nki pochwy oraz okolic jej wejścia. W rezultacie docho­dzi do obkur­cza­nia się włókien kolagenowych, a błona ślu­zowa staje się bar­dziej napięta i ela­styczna.

Wśród efektów zabiegu rewitalizacji pochwy na szczególną uwagę zasługują:

  • wyraźne obkurczenie, zmniejszenie uczucia wiotkości,
  • odbudowa błony śluzowej i przywrócenie właściwego nawilżenia,
  • zniwelowanie problemu nietrzymania moczu.

Czasem miejsca intymne po trudnym porodzie mogą wymagać także dodatkowej korekcji warg sromowych, które stają się niesymetryczne lub nadmiernie rozciągnięte. W tym wypadku konieczny może być zabieg labioplastyki (korekta warg sromowych)i, który w Centrum DER-MED Kraków również wykonuje się niezastąpionym laserem MonaLisa Touch.

Więcej na temat ginekologii estetycznej przeczytasz na naszej stronie: https://krakow.dermed.pl/pl/