• English

Przeszczep włosów

Przeszczep włosów

STRIP, FUE a może rewolucyjny system SAFER

WAŻNA INFORMACJA DLA PACJENTA. ZAPYTAJ JAKĄ TECHNIKĘ TRANSPLANTACJI WŁOSÓW WYKONUJE TWÓJ LEKARZ.

POZNAJ WSZYSTKIE METODY
PRZESZCZEPU WŁOSÓW

STRIP – to pierwsza i najbardziej podstawowa metoda przeszczepu włosów – polegająca na wycięciu paska skóry z włosami z okolicy potylicznej i następnie wszczepienia pasków z włosami w miejsca ubytków.

Wady
– wysoka inwazyjność metody, wycięcie paska skóry z tyłu głowy
– trwała blizna w miejscu pobrania
– trudność gojenia się ran
– możliwość uszkodzenia nerwów,
– czas trwania zabiegu i jego bolesność

Metoda FUE – powstała jako nowsza metoda, bazująca na ręcznym przeszczepianiu pojedynczych włosów. Metoda FUE polega na nawierceniu otworów w skórze głowy przy użyciu sprzętu (np. SAFE) w celu pobrania graftów (włos wraz z cebulką) oraz następnie na mozolnym ręcznym pobieraniu ich i wsadzaniu, włos za włosem przy użyciu pęsety chirurgicznej.

Wady:
-duże ryzyko nieprzyjęcia się przeszczepu, uszkodzenia graftów sięgające nawet 30%
– brak automatyki, możliwości kontrolowania przebiegu zabiegu i głębokości, na którą lekarz wchodzi sztancą w skórę głowy
– czasochłonność, związana z konieczność wykonywania zabiegu ręcznie

S.A.F.E.R -najnowocześniejsza, najbezpieczniejsza i w pełni zautomatyzowana metoda przeszczepu włosów, która w pełni usuwa podstawową słabość metody FUE: ryzyko uszkodzenia graftów. W technologii SAFER, wszystkie etapy zabiegu wykonywane są automatycznie przez urządzenie i wspierane dodatkowo przez lekarza. Mieszki włosowe są wyciągane i wszczepiane automatycznie przy użyciu podciśnienia, co niweluje do zera ryzyko mechanicznych uszkodzeń cebulki włosa. SAFER, daje gwarancje największej skuteczności przyjęcia się przeszczepu.