• English

Pokonaj nietrzymanie moczu zabiegiem laserowym w Centrum DER-MED!

Pokonaj nietrzymanie moczu zabiegiem laserowym w Centrum DER-MED!

Nietrzymanie moczu to krępująca i niestety częsta dolegliwość kobiet.

Problem jest bardzo uciążliwy, utrudnia nie tylko uczestniczenie w ważnych spotkaniach, lecz także codzienne funkcjonowanie. Kobiety cierpiące na nietrzymanie moczu czują się skrępowane, co czasami prowadzi do obniżenia poczucia własnej wartości i wycofywania się z kontaktów z innymi ludźmi. Na szczęście problemu można pozbyć się szybko i bezpiecznie. W Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznym DER-MED  w Krakowie i Katowicach oferujemy skuteczną metodę leczenia tej wstydliwej dolegliwości – zabieg laserem MonaLisa Touch.

Nietrzymanie moczu – na czym polega to schorzenie?

Nietrzymanie moczu polega na mimowolnym wyciekaniu moczu, najczęściej bez odczuwania parcia. Do niekontrolowanego oddawania moczu dochodzi wtedy, gdy wzrasta ciśnienie w jamie brzusznej, a więc podczas wysiłku fizycznego, kichania, śmiechu czy kaszlu. W zależności od stopnia zaawansowania schorzenia, które postępuje, gdy nie podejmujemy leczenia, wyciekanie może być sporadyczne lub towarzyszyć niemal każdemu ruchowi. Przyczyną schorzenia jest osłabienie mięśni pęcherza moczowego bądź mięśnia zwieracza cewki moczowej. Problem może pojawić się po ciężkim porodzie siłami natury, w wyniku przewlekłych zaparć lub jako konsekwencja udaru. Na nietrzymanie moczu szczególnie narażone są osoby z nadwagą i otyłe oraz kobiety w okresie menopauzy.

Leczenie nietrzymania moczu laserem MonaLisa Touch

Wśród sposobów leczenia nietrzymania moczu wyróżnia się metody chirurgiczne, mniej inwazyjne zabiegi laserowe, a także leczenie farmakologiczne i ćwiczeniami mięśni Kegla.

Przyjrzyjmy się najbardziej innowacyjnej metodzie, która jest praktykowana w naszym Centrum DER-MED. Zabieg laserem MonaLisa Touch to około półgodzinny zabieg, niewymagający podawania znieczulenia ani hospitalizacji. Moc urządzenia dobierana jest tak, aby zabieg był skuteczny i jednocześnie nie powodował bólu. Podczas zabiegu laser zakończony specjalną głowicą ze skanerem wprowadzany jest do pochwy. Jego zadaniem jest wykonanie wielu mikrouszkodzeń, które stymulują powstawanie nowych komórek i odbudowę błony śluzowej pochwy. Regeneracja następuje dynamicznie dzięki pobudzeniu produkcji kolagenu.

Zabieg laserem MonaLisa Touch nie wiąże się z długim okresem rekonwalescencji. Szybko wracasz do pełnej sprawności, a po 7 dniach możesz wznowić współżycie. W razie potrzeby wykonuje się serię zabiegów, odstęp pomiędzy kolejnymi zabiegami wynosi około 4 tygodnie. Metoda laserowa jest szybsza i bezpieczniejsza w porównaniu z metodami operacyjnymi oraz zapewnia lepsze efekty niż leczenie w domowych warunkach, m.in. ćwiczenie mięśni Kegla. W Centrum DER-MED zabieg laserem MonaLisa Touch poprzedzony jest konsultacją z lekarzem ginekologiem i lekarzem medycyny estetycznej. Pacjentka musi także posiadać aktualne badanie cytologiczne.

Efekty zabiegu laserem MonaLisa Touch w Centrum DER-MED

Pełna regeneracja okolic intymnych dokonuje się w ciągu kilku tygodni po zabiegu. Przez cały ten czas trwa proces odbudowy tkanek, a problem stopniowo zanika. Pozbycie się uciążliwej dolegliwości pozwala wrócić do codziennego życia bez ograniczeń i obaw przed przykrą niespodzianką. Kobieta pozbywa się dyskomfortu psychicznego i nabiera pewności siebie. Ważną korzyścią zabiegu regenerującego sferę intymną kobiety jest możliwość osiągania lepszych doznań podczas stosunku.

Leczenie nietrzymania moczu laserem MonaLisa Touch w Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznym w Krakowie i Katowicach trwa około 30 minut. Zabieg kosztuje 1100 zł, przy czym istnieje możliwość rozłożenia kwoty na raty.

Odwiedź Centrum DER-MED lub naszą stronę internetową i zapisz się na zabieg!