• English

Makijaż permanentny – perfekcja w każdej sytuacji!

Makijaż permanentny – perfekcja w każdej sytuacji!

Wyraziście podkreślone brwi, precyzyjna kreska na górnej powiece, idealny kontur ust z naturalnym, soczystym wypełnieniem – i tak codziennie, bez konieczności poprawiania czegokolwiek.

 Makijaż permanentny nie tylko dobrze wygląda, lecz także pozwala zaoszczędzić czas, co doceni każda kobieta, która rano woli więcej czasu spędzać w łóżku, a nie przed lustrem. 

Makijaż, z którym czujesz się dobrze każdego dnia

Celem makijażu permanentnego jest podkreślenie urody, a nie zmiana wyglądu. Powinien uwydatniać nasze atuty i maskować ewentualne defekty. Nie może natomiast drastycznie zmieniać naszego wyglądu. Idealny makijaż trwały prezentuje się jak subtelny, codzienny makijaż. W dobrze wykonanym makijażu permanentnym powinnyśmy czuć się komfortowo w wielu codziennych sytuacjach – w pracy, na basenie czy podczas podróży służbowej – nawet bez dodatkowego make upu!

Idealne rozwiązanie dla aktywnych

Ogromną zaletą pełnego makijażu permanentnego ust, powiek i brwi jest to, że praktycznie można zrezygnować z tradycyjnego makijażu. Doceniają to szczególnie sportsmenki i wszystkie kobiety, które dużo trenują. Niezależnie od rodzaju aktywności fizycznej, makijaż trwały nie spływa z twarzy i nie rozmazuje się.

Profesjonalne wykonanie

Makijaż permanentny wykonywany jest przez specjalistkę w tym fachu, czyli linergistkę.  Ponieważ makijaż trwały, jak sama nazwa wskazuje, zostaje na skórze przez bardzo długi czas, ważne jest jego perfekcyjne wykonanie. Powinien być odpowiednio dopasowany do naszej urody i stworzony przez doświadczoną linergistkę, aby uniknąć karykaturalnego efektu, który będzie wymagał kosztownej korekty. Najlepiej więc oddać się w ręce specjalistki z naszego Centrum DER-MED, która ma ogromną wiedzę, doświadczenie i zmysł estetyczny, co pozwala jej na wykonywanie idealnej pigmentacji. 

Przetestowane barwniki

Istotne w makijażu permanentnym jest wykonanie go za pomocą przetestowanych dermatologicznie i sprawdzonych barwników. Zastosowanie specjalistycznych pigmentów jest gwarancją bezpieczeństwa i trwałości, ale też spektakularnych efektów makijażu permanentnego. Powinny być wyprodukowane zgodnie z przepisami Unii Europejskiej i uznane za bezpieczne przez odpowiednie instytucje. Profesjonalne farby pigmentacyjne powstają w warunkach sterylnych w specjalistycznych laboratoriach i są regularnie testowane. Powinny posiadać odpowiednie certyfikaty i spełniać standardy EEC i FDA, dotyczące zawartości metali ciężkich oraz zanieczyszczeń organicznych.

Pielęgnacja skóry po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest nieco podrażniona, a efekt może wydawać się nieco ,,przerysowany”, np. po makijażu permanentnym brwi są ciemniejsze, a skóra wokół zaczerwieniona. Jednak dzięki odpowiedniej pielęgnacji, unikaniu słońca i sauny, skóra bardzo szybko się goi, a rezultat staje się naturalny. Kilka dni po wizycie skóra zaczyna się delikatnie złuszczać i trzeba traktować ją zaleconymi przez linergistkę preparatami nawilżającymi. Przez kilka dni po zabiegu należy też stosować delikatną pielęgnację skóry.

Trwałe efekty

Perfekcyjnie wykonany makijaż permanentny prezentuje się niezwykle naturalnie. W zależności od tego, czy zdecydujemy się na upiększenie oczu, brwi czy ust, możemy spodziewać się następujących rezultatów:

  • podkreślenie koloru i kształtu łuków brwiowych,
  • uwidocznienie konturu ust oraz nadanie im soczystej barwy,
  • podkreślenie kształtu oczu oraz ich optyczne powiększenie za pomocą kreseczek na powiekach,
  • nadanie twarzy głębi i wyrazistości.

Najczęściej, aby efekt był naprawdę trwały, po około dwóch tygodniach od zabiegu konieczne jest wykonanie korekty, polegającej na uzupełnieniu niektórych niedociągnięć. 

W naszym Centrum DER-MED można umówić się na bezpłatną konsultację z linergistką i dowiedzieć się więcej o makijażu permanentnym. Podczas spotkania wspólnie ze specjalistką omówisz metodę, kolor czy kształt poszczególnych elementów makijażu, który chcesz wykonać.