• English

Laserowe usuwanie rozstępów i jego efektywność – jakich rezultatów można się spodziewać?

Laserowe usuwanie rozstępów i jego efektywność – jakich rezultatów można się spodziewać?

Wiele osób uważa, że rozstępy na skórze są trwałymi zmianami, których nie można całkowicie usunąć, a jedynie sprawić by były mniej widoczne.

Jak jest w rzeczywistości? W Centrum DER-MED rekomendujemy usuwanie rozstępów laserem frakcyjnym – Sciton lub Mona Lisa Touch CO2 – którego efektem jest całkowite usunięcie świeżych rozstępów i maksymalne zredukowanie rozstępów starszych. Dodatkowo na skutek zabiegu skóra staje się gładsza, bardziej napięta i jędrna.

Laserowe usuwanie rozstępów – działanie

Rozstępy to uszkodzenia skóry spowodowane nadmiernym rozciąganiem skóry. Pojawiają się na ciele podczas intensywnego wzrostu ciała w trakcie dojrzewania, w czasie ciąży lub na skutek nagłego przybierania na wadze. Następstwem rozciągnięcia skóry jest uszkodzenie osłabionych włókien kolagenowych. Rozstępy mogą mieć też podłoże hormonalne. Aby zrozumieć powagę sytuacji, warto uświadomić sobie, że rozstępy są rodzajem blizn, dlatego jeśli chcemy się ich pozbyć, to nie możemy zwlekać. Najważniejsza jest szybka reakcja i zwrócenie się o pomoc do specjalisty medycyny estetycznej. Im dłużej będziemy czekać, tym rozstępy będą trudniejsze do usunięcia. 

W likwidacji rozstępów (ale również usuwaniu przebarwień i blizn) najlepiej sprawdza się laser frakcyjny. W Centrum DER-MED do wyboru mamy laser Sciton oraz laser Mona Lisa Touch CO2. Laser frakcyjny skutecznie usuwa niechciane zmiany skórne, dzięki pobudzaniu skóry do samodzielnej regeneracji. Mikrourazy wywołane przez laser frakcyjny inicjują produkcję nowego kolagenu w skórze na miejscu uszkodzonych komórek. Równie ważny jest fakt, że laserowe usuwanie rozstępów skupia się jedynie na zmienionym chorobowo fragmencie skóry, omijając zdrowe tkanki. Po pewnym czasie po zabiegu, na miejscu rozstępów zaczyna tworzyć się zdrowa skóra. 

Laser frakcyjny – idealny zabieg na rozstępy

Usuwanie rozstępów laserem frakcyjnym ma tę zaletę, że jego działanie jest punktowe, więc nie ingeruje w większe powierzchnie skóry niż to potrzebne. Laser frakcyjny dociera również do głębokich warstw naskórka, co zwiększa skuteczność zabiegu. Impulsy lasera pobudzają fibroblasty (komórki skóry) do intensywnego tworzenia nowego kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra rozpoczyna procesy odbudowy. W trakcie regeneracji nowe włókna kolagenowe zaczynają wypychać znajdujące się na skórze rozstępy, by w konsekwencji doprowadzić do wyrównania i wygładzenia skóry.

Bezpieczeństwo laseroterapii

Laserowe usuwanie rozstępów to metoda mało inwazyjna, dodatkowo umożliwiająca szybkie gojenie się skóry. Dzięki zastosowaniu lasera, po zabiegu dużo rzadziej występują powikłania, niż w przypadku inwazyjnego, chirurgicznego wycinania rozstępów. Laseroterapia uznawana jest przez ekspertów medycyny estetycznej za bezpieczną metodę usuwania rozstępów. Małe ranki i podrażnienia, które pojawiają się bezpośrednio po zabiegu na rozstępy laserem, goją się bardzo szybko. Podrażniony naskórek złuszcza się i po kilku dniach pojawia się jasna, zdrowa skóra.

Laserowe usuwanie rozstępów – jakie są efekty?

Laserowe usuwanie rozstępów to metoda przynosząca wielokierunkowe korzyści. Oprócz usunięcia rozstępów, efektem zabiegu jest dodatkowo ujędrniona, wygładzona i wyraźnie napięta skóra.

Najważniejsze zalety zabiegu:

  • wyraźna redukcja i rozjaśnienie rozstępów (świeże rozstępy powinny zniknąć całkowicie, a starsze stają się mniej widoczne),
  • poprawienie napięcia skóry,
  • wygładzenie, 
  • odbudowa uszkodzonej skóry.

Aby osiągnąć najbardziej optymalne efekty, konieczne jest poddanie się serii zabiegów. O liczbie sesji decyduje lekarz na podstawie oceny stopnia zaawansowania rozstępów. Tu kluczową rolę odgrywa czas powstania rozstępów. Im starsze blizny, tym więcej zabiegów potrzeba, aby osiągnąć zadowalające efekty.