• English

Laserowa korekta powiek – gwarancja poprawy samopoczucia, wyglądu i zdrowia

Laserowa korekta powiek – gwarancja poprawy samopoczucia, wyglądu i zdrowia

Z wiekiem maleje ilość elastyny oraz kolagenu w skórze, które odpowiedzialne są za elastyczność i plastyczność. Skutkiem tych zmian jest to, że skóra staje się wiotka, mniej jędrna i opada. Zauważyć to można w różnych częściach ciała, jednak szczególnie dokuczliwe staje się wtedy, gdy nadmiar skóry znajduje się na powiekach.

Problem ten dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Wszystkim pacjentom, którzy odczuwają dyskomfort związany z ptozą (opadająca powieka), sugerujemy poddanie się zabiegowi blefaroplastyki, który w naszym Centrum DER-MED wykonywany jest przy pomocy lasera frakcyjnego.

Usuwanie nadmiaru tkanki skóry z powiek

Dzięki nowoczesnym sposobom problem nadmiaru tkanki skóry na powiekach można wyeliminować już w niecałą godzinę! Wykonywanie blefaroplastyki ma kilka znaczących cech, które sprawiają, że jest to według nas najlepsza metoda wykonywania tego zabiegu. Istnieje także możliwość między innymi blefaroplastyki poprzez operację chirurgiczną, jednak to wiąże się z możliwością odczuwania bólu, a także z dłuższą rekonwalescencją.

Nie bój się o wzrok, laserowa korekta jest w 100% bezpieczna!

Pacjenci często dopytują, czy zabieg blefaroplastyki laserowej jest bezpieczny dla wzroku. Oczywiście! Co więcej, dzięki plastyce powieki całkowicie znika problem ograniczonego pola widzenia. Zabieg wykonany laserem Xide CO2, stworzonym z myślą o medycynie estetycznej, gwarantuje skuteczność, bezinwazyjność i szybkość wykonania. Laser działa bardzo precyzyjnie, działając jedynie na tkanki powiek, co sprawia, że jest bezpieczny dla oczu i wzroku.

Efekty plastyki powiek:

 • młodszy wygląd twarzy,
 • mniej zmęczona twarz,
 • powiększenie oka,
 • zlikwidowanie asymetrii oczu,
 • poprawa pola widzenia,
 • poprawienie samooceny.

Przed zabiegiem blefaroplastyki – przygotowanie

Zanim pacjenci udadzą się na zabieg laserowej korekty powiek, odbywają konsultację ze specjalistą chirurgii plastycznej, w celu kwalifikacji oraz przedstawienia przebiegu, procedury oraz zaleceń pooperacyjnych. Przed zabiegiem, w czasie wywiadu lekarz upewnia się, czy nie ma przeciwwskazań do wykonania laserowej korekty. Należy również wykonać kilka badań krwi (krzepliwość oraz morfologia). W krakowskim Centrum DER-MED zabieg wykonują doświadczeni lekarze.

Pozbądź się ptozy w niecałą godzinę!

W obecnych czasach problemu ptozy można pozbyć się w sposób skuteczny, bezpieczny i mało inwazyjny już w niecałą godzinę. Precyzja lasera frakcyjnego sprawia, że zabieg jest szybki, ale także gwarantuje to, że w miejscu działania sprzętu blizny są praktycznie niewidoczne, a czas rekonwalescencji bardzo krótki. Pacjenci mogą wrócić do obowiązków służbowych nawet po 2-3 dniach. Warto jednak mieć na względzie to, że po blefaroplastyce mogą pojawić się obrzęk czy zasinienie w miejscu zabiegowym. Zmiany zazwyczaj ustępują po ok 2-4 tygodniach.

Dodatkowe zabiegi w czasie blefaroplastyki laserowej

Podczas blefaroplastyki laserowej istnieje możliwość wykonania dodatkowych zabiegów w obrębie powiek. Warto skorzystać z możliwości:

 • usunięcia kępek żół­tych, czyli zmian powsta­jących najczę­ściej na tle zabu­rzo­nej gospo­darki lipi­do­wej organizmu;
 • drobnych zmian roz­ro­stowych (guzki, brodawki);
 • pod­wi­nię­cia powiek (entropion).

Przeciwwskazania do laserowej blefaroplastyki:

 • skłonność do powstawania bliznowców,
 • infekcje bakteryjne bądź wirusowe,
 • ciąża i okres laktacji,
 • ogólny zły stan zdrowia.