• English

Krioterapia w kosmetyce

Krioterapia w kosmetyce

Lifting i ujędrnianie zabiegami chłodzącymi

Czym jest krioterapia?

Krioterapia to inaczej leczenie zimnem. Polega na poddaniu ciała działaniu bardzo niskich temperatur. Krioterapię stosuje się na dwa sposoby:

  • wykorzystując destrukcyjną moc zimna. Punktowe przyłożenie bardzo niskiej temperatury prowadzi do zamrożenia komórek i pękania błon komórkowych. Tkanka ulega destrukcji),
  • wykorzystują stymulującą moc zimna. W pierwszej fazie, naczynia krwionośne w kontakcie z zimnem kurczą się. Owocuje to zmniejszeniem przepływu krwi i przemiany materii. W drugiej fazie, ciało zaczyna się bronić – naczynia krwionośne rozluźniają się i zwiększa się przepływ krwi. Dzięki temu, do komórek ciała dociera więcej tlenu oraz komórek odżywczych. Jednocześnie, szybciej następuje regeneracja uszkodzonych tkanek, a cały układ nerwowy i odpornościowy ulega pobudzeniu.

Krioterapię stosuje się w medycynie od dawna. Głównie do leczenia stanów zapalnych oraz łagodzenia dolegliwości bólowych (np. zapalenia stawów, zwichnięć, urazów sportowych). Kriodestrukcja leczy zmiany skórne (np. brodawki, kłykciny, naczyniaki). Kriostymulacja poprawia stan tkanek i przyspiesza regenerację.

Krioterapia w kosmetyce – dlaczego?

Krioterapia zaczęła być stosowana w kosmetyce już wiele lat temu. Początkowo wykorzystywano jednak jedynie jej destrukcyjne możliwości – głownie do usuwania zmian skórnych takich jak brodawki.

Ostatnich kilka lat przyniosło rozwój metod, które pozwalają na stosowanie miejscowych zabiegów krioterapeutycznych w gabinetach kosmetycznych. Specjalnie przygotowane do tego urządzenia, takie jak Dermoline stosowany w DER-MED, pozawalają na ochładzanie wybranych partii ciała i wprowadzanie do skóry kosmetyków, które wnikają w strukturę komórek głęboko je penetrując.

Są to zabiegi bardzo efektywne, przyjemne dla pacjenta, bezinwazyjne i w przystępnych, atrakcyjnych cenach. Stosowane regularnie mogą skutecznie powstrzymać takie efekty starzenia się skory jak utrata jędrności czy utrata równowagi hydrolipidowej.

Zabiegi kosmetyczne z wykorzystaniem krioterapii

W DER-MED wykonujemy kilka zabiegów z wykorzystaniem zimna. Poznaj je:

Cryodermie – błyskawiczny lifting zimnem

Ten zabieg to natychmiastowy efekt. Skóra poddania działaniu zimna momentalnie się napina i staje się bardziej zwarta i jędrna. Poprawie ulega mikrokrążenie w skórze, dzięki czemu komórki są lepiej odżywione, dotlenione, a składniki aktywne docierają do nich szybciej i głębiej.

W czasie zabiegu dochodzi do likwidacji wolnych rodników. Odnowa komórkowa się wzmaga i skóra odzyskuje dawną sprężystość. Staje się również bardziej nawilżona, dzięki przywróceniu równowagi hydrolipidowej.

Zabieg zimnem Cryodermie stosuje się przede wszystkim w celu:

  • wygładzenia zmarszczek,
  • poprawy owalu twarzy,
  • ujędrnienia partii, które utraciły sprężystość.

Cryolift – żegnajcie rozstępy, witaj jędrna skóro!

Zabieg Cryolift służy przede wszystkim ujędrnianiu tkanki i zwiększeniu jej gęstości. Wspomaga również leczenie rozstępów (np. po ciąży). Może być stosowany w wielu miejscach ciała, tam, gdzie skóra straciła sprężystość – na twarzy, ramionach, dekolcie, brzuchu, biuście.

Szczególnie dobre efekty przynosi Cryolift w redukcji tzw. skrzydełek (wewnętrzna część ramion, która utraciła sprężystość), biustu, oraz skóry twarzy i dekoltu.

Warto też dodać, że zabiegi krioterapeutyczne wpływają na produkcję endorfin – naszych wewnętrznych hormonów szczęścia! Zapraszamy!