• English

Korekta nosa kwasem hialuronowym – sposób na zgrabny nos bez skalpela

Korekta nosa kwasem hialuronowym – sposób na zgrabny nos bez skalpela

Marzysz o niewielkiej korekcji nosa, ale boisz się poddać operacji plastycznej?

Na szczęście są bezpieczniejsze sposoby modelowania nosa niż użycie skalpela. Zabieg rhinoplastyki za pomocą kwasu hialuronowego to świetna alternatywa dla zabiegów chirurgicznych, która przynosi błyskawiczne efekty, utrzymujące się przez wiele miesięcy.

Rhinoplastyka – korekcja kształtu nosa

Plastyka nosa, znana także pod nazwą rhinoplastyka, to szereg zabiegów chirurgii estetycznej, które cieszą się niesłabnącą popularnością od lat. Operacja plastyczna wiąże się jednak z koniecznością zastosowania znieczulenia (najczęściej narkozy), długą rekonwalescencją i ryzykiem powikłań. Dlatego coraz więcej klinik medycyny estetycznej proponuje swoim pacjentom mniej inwazyjną, ale również skuteczną metodę modelowania kształtu nosa za pomocą wypełniania kwasem hialuronowym. Ten niezwykle bezpieczny zabieg wykonywany jest także w naszym Centrum DER-MED

Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w wielu organizmach i stanowi ważny składnik skóry właściwej człowieka. Cechą kwasu hialuronowego, tak bardzo cenioną w medycynie estetycznej, jest jego niezwykła zdolność do wiązania wody. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać aż 250 cząsteczek wody, dzięki czemu uznano, że będzie idealną substancją wypełniającą. Kwas hialuronowy występuje w dwóch postaciach: usieciowanej (konsystencja żelu, służy do wypełniania) oraz nieusieciowanej (konsystencja płynna, służy do nawilżania skóry). Do zabiegów korygujących kształt twarzy wykorzystuje się więc kwas hialuronowy w usieciowanej formie. Usieciowany kwas hialuronowy ma bardziej zwartą konsystencję i doskonale sprawdza się w nadawaniu kształtu policzkom, powiększaniu ust czy wypełnianiu zmarszczek, a także w korekcie nosa.

Korekta nosa kwasem hialuronowym – dla kogo jest przeznaczona?

Niestety, nie każdy nos kwalifikuje się do tego zabiegu i za każdym razem jego budowa powinna być dobrze oceniona przez lekarza, który dobierze odpowiednią metodę korekcji. Niektóre nosy, na przykład zbyt duże lub znacznie uszkodzone, zazwyczaj muszą być poddane interwencji chirurgicznej. Do zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego najczęściej kwalifikują się nosy zbyt małe, z niewielkimi defektami czy lekko asymetryczne. 

Plastyka nosa kwasem hialuronowym – możliwości zabiegu:

  • korekta niewielkiego garba na nosie,
  • zmiana kształtu czubka nosa, 
  • poszerzenie zbyt wąskiego nosa, 
  • wymodelowanie niewielkiego skrzywienia nosa po złamaniu, 
  • zmniejszenie nieproporcjonalnie dużego czubka nosa.

Rhinoplastyka kwasem hialuronowym – przebieg zabiegu

Plastyka nosa za pomocą wypełniacza to procedura szybka, nieinwazyjna i niewyłączająca pacjenta z codziennej aktywności. Zabieg niechirurgicznej korekty nosa polega na wstrzyknięciu, za pomocą cienkiej igły, odpowiedniej ilości preparatu z kwasem hialuronowym. Miejsce iniekcji zależy od korygowanego defektu oraz efektów oczekiwanych przez pacjenta. Doświadczony lekarz wybiera właściwe miejsce zastrzyku, a jego celem zazwyczaj jest korekta garba, czubka albo skrzydełka nosa.  

Efekty zabiegu

Ogromną zaletą zabiegu są niemal natychmiastowe efekty, wystarczy jednorazowa wizyta, aby cieszyć się ładniejszym kształtem nosa. Rezultaty utrzymują się do 1,5 roku – dopiero po tym czasie kwas hialuronowy wchłania się i należy powtórzyć zabieg. W niektórych przypadkach po zabiegu mogą wystąpić efekty uboczne w postaci niewielkiego obrzęku, bolesności nosa czy zasinienia – po kilku dniach nie ma po nich śladu!

Więcej o zabiegach medycyny estetycznej, dostępnych w krakowskim Centrum DER-MED, na naszej stronie internetowej.