• English

Komórki macierzyste – pionierskie lekarstwo w ortopedii

Komórki macierzyste – pionierskie lekarstwo w ortopedii

Wiele osób zmaga się z chronicznym bólem mięśni, stawów czy kości którego nie da się w łatwy i szybki sposób zlikwidować.

Ból ten nie pozwala normalnie funkcjonować, wykonywać swoich codziennych obowiązków czy powrócić do wcześniejszej sprawności fizycznej. Jednak w naszym Centrum DER-MED w Krakowie istnieje zabieg, który wykonuje się za pomocą komórek macierzystych z tłuszczu innowacyjnym urządzeniem Q-Graft, który działa na przyczynę a nie na skutek, dzięki czemu efekt jest trwały i pozwala na całkowite wyleczenie męczącej dolegliwości.

Czym są komórki macierzyste?

Komórki macierzyste w naturalny sposób występują w organizmie każdego człowieka. Jako pierwsze, przybierając postać jeszcze w pełni niedojrzałych i pierwotnych organizmów, rozpoczynają tworzenie się pozostałych komórek na przykład w tkance kostnej, nerwowej czy komórkach krwii. Ich praca polega na samodzielnej odnowie, dzieleniu się i zróżnicowaniu. Leczniczy potencjał komórek macierzystych wykorzystuję się między innymi w trakcie białaczki, kiedy konieczne jest wstrzyknięcie szpiku kostnego w celu odbudowy zniszczonych komórek. Poza tym są idealnym materiałem do wielu zabiegów ortopedycznych, aby na przykład zniwelować chorobę zwyrodnieniową stawu, zrekonstruować ubytki w chrząstce ogniskowej, wyleczyć uraz łąkotki, mięśni, zapalenia ścięgna czy więzadła. Nie trudno zatem stwierdzić, iż zabieg z użyciem komórek macierzystych jest jednym z najbezpieczniejszych zabiegów ortopedycznych.

Jak wygląda zabieg rekonstrukcji komórkami macierzystymi w ortopedii?

Nasi wykwalifikowani specjaliści przeprowadzają zabieg komórkami macierzystymi z tłuszczu przy użyciu supernowoczesnego urządzenia Body-Jet Q-Graft, który jest jedynym na świecie systemem zamkniętym, umożliwiającym pobór i separację komórek macierzystych SVF. Dodatkowo technologia Q-Graft współdziała z urządzeniem do liposukcji jakim jest Body-Jet, dzięki któremu tworzy się system All-In-One dający spektakularne efekty. Zabieg przeprowadzany jest przy znieczuleniu miejscowym, z możliwością skorzystania ze znieczulenia gazem rozweselającym (podtlenkiem azotu). Metoda ta, pozwala na precyzyjne i szybkie pobranie i odseparowanie komórek macierzystych z tłuszczu z równoczesnym otrzymaniem większej ilości aktywnych komórek macierzystych niż w przypadku innych zabiegów ortopedycznych. Podczas terapii choremu podawane są jego własne komórki tłuszczowe, dzięki czemu nie występują żadne skutki uboczne w postaci na przykład odrzucenia przez organizm dostarczanej do niego obcej substancji. Dzięki tej innowacyjnej metodzie własna zawiesina naprawcza podawana Pacjentowi daje gwarantuje stuprocentowy i spektakularny efekt.

Dlaczego warto wykonać taki zabieg?

Jeśli zastanawiasz się, czy warto wykonać zabieg Q-Graft z wykorzystaniem komórek macierzystych z tłuszczu, musisz wiedzieć, iż jego działanie skutkuje na przyczynę danego schorzenia, a nie na skutek. To właśnie z niej rodzą się wszystkie nieprzyjemne dolegliwości, które wykluczają nas z normalnego funkcjonowania, są one na przykład urazy sportowe, uszkodzone ścięgna czy więzadła, chrząstki stawowej, zwyrodnienia stawu barkowego, kolanowego czy skokowego, chronicznym bólu mięśni. Komórki macierzyste naprawiają również wiele chorób związanych ze schorzeniem tak zwanego łokcia tenisisty czy golfisty. Ponadto są idealnym lekarstwem przy złamaniach kości i stawów rzekomych lub zerwanych ścięgnach czy więzadłach, gdyż bezpośrednio podany do nich materiał z komórkami macierzystymi z tłuszczu pobudza tkanki do rozbudowy nowych i zdrowszych.

Po więcej informacji na temat zabiegu Body Jet Q-Graft z wykorzystaniem komórek macierzystych z tłuszczu bądź innych podobnych zabiegów zajrzyj na stronę https://krakow.dermed.pl/. Zapraszamy!