• English

Endermologia sposobem na gładkie i jędrne ciało?

Endermologia sposobem na gładkie i jędrne ciało?

Gładkie, jędrne ciało bez pomarańczowej skórki – wyglądające dokładnie tak, jak na reklamach w kolorowych czasopismach. Ile pracy trzeba włożyć, by móc mieć taką skórę? Dzięki endermologii, nie jest to wcale aż takie trudne!

Wiele z nas marzy o gładkiej skórze i zaokrągleniach jedynie w tych miejscach, które będą wyglądać seksownie. W rzeczywistości jednak nasz siedzący tryb życia, kiepska dieta, czy upływający wiek nie ułatwiają nam dbania o sylwetkę i skórę. Dlatego chętnie sięgamy po pomoc profesjonalnych metod medycyny estetycznej, które pomagają osiągnąć wymarzony wygląd.

Jednym z zabiegów, które zrewolucjonizowały sposób dbania o skórę i jej jędrność jest endermologia. Bezpieczna, szybka i niezwykle skuteczna.

Czym jest endermologia?

To zabieg masażu, wykonywanego przy użyciu specjalnych maszyn, które łączą masaż mechaniczny i podciśnieniowy. Specjalna głowica, wyposażona jest niezależnie obracające się rolki, które ugniatają i masują ciało, a podciśnienie pozwala zasysać tkankę skórną i wzmacniać efekt masowania.

Jest to metoda bezinwazyjna i niezwykle skuteczna.

Jakie efekty daje endermologia?

Seria zabiegów potrafi dać spektakularne efekty w zakresie ujędrnienia i wygładzenia ciała. Dzięki głębokiemu masażowi pobudzona zostaje naturalna zdolność odnowy komórek. Skóra staje się napięta, odżywiona, wygładzona. Endermologia może rozbić poduszeczki tłuszczu, z którymi nie możemy poradzić sobie innymi metodami, poprawi przepływ płynów między komórkami, dzięki czemu zredukuje obrzęki.

Kiedy zrobić zabieg endermologii?

  • Kiedy chcesz wygładzić skórę i zmniejszyć skórkę pomarańczową,
  • Kiedy uparcie walczysz z nadmiarem tłuszczu w określonych partiach ciała,
  • Kiedy pewne obszary twojej skóry utraciły sprężystość (np. podwójny podbródek),
  • Kiedy cierpisz na obrzęki i opuchlizny,
  • Kiedy w wyniku odchudzania straciłaś sporo kilogramów a skóra nie jest sprężysta,
  • Kiedy z racji wieku, skóra nie odnawia się już tak szybko i potrzebuje dodatkowej stymulacji.

Jak wybrać odpowiedni zabieg endermologii?

W DER-MED endermologia jest wykonywana za pomocą jednego z dwóch aparatów.

LPG ALLIANCE to maszyna służąca wykonywaniu opatentowanego zabiegu endermologie® Alliance. Wykonuje się go na całe ciało bądź jedynie na twarz. System, w mechaniczny a jednocześnie bezinwazyjny sposób pobudza odnowę komórkową do produkcji kolagenu i elastyny, odmładza, wyszczupla miejscowo i wygładza ciało.

Ta metoda jest innowacyjna przede wszystkim dlatego, że dzięki wbudowanemu specjalnemu sensorowi, bada skórę i dopasowuje ruch rolek i siłę podciśnienia do poszczególnych partii ciała, typu skóry i umiejscowienia tkanki tłuszczowej. Wykonując ten zabieg na twarz, efekt widać już po pierwszym zabiegu. Przy endermologii całego ciała – już po trzech.  Badania kliniczne dowodzą, że seria 12 zabiegów może przynieść redukcję obwodu talii nawet o 5 cm!

Cellu M6 Integral® to urządzenie również należące do rodziny LPG. Umożliwia masaż podciśnieniowy, który nie tylko redukuje tkankę tłuszczową, ale pomaga udrożnić przepływ limfy, dzięki czemu znikają wszelkie obrzęki czy opuchlizny. Wszechstronny zabieg pozwala na stymulację komórek również w delikatnych obszarach skóry – na dekolcie, biuście, szyi.

Oba zabiegi wykonywane są w specjalnych kostiumach i są przez pacjentki określane jako przyjemne.

Endermologia – najczęstsze pytania:

Brak efektów po zabiegu – czy to możliwe?

Do naszego gabinetu niekiedy trafiają pacjentki zniechęcone zabiegami endermologii, które już kiedyś gdzieś wykonywały. Czy to możliwe, że masaż pod ciśnieniem nie przynosi spodziewanych efektów?

Tak naprawdę, skuteczność zabiegu uzależniona jest od trzech czynników: jakości wybranej metody i stosowanych aparatów, ilości zabiegów oraz dbania o siebie poza samymi zabiegami.

Pacjentki, które wykonywały zabieg endermologii starymi aparatami o małej mocy, odbyły jedynie 1 lub 2 zabiegi, nie stosowały się do dodatkowych zaleceń dotyczących ilości wypisanych płynów lub ruchu, zauważą znacznie mniejszy efekt zabiegu niż pacjentka, która przeszła profesjonalną serię nowoczesnym aparatem i do tego zastosowała się w pełni do zaleceń specjalisty endermologii.

Czy endermologia to zabieg, który całkowicie usuwa cellulit na zawsze?

Nie (choć DER-MED. Ma w ofercie taki zabieg- jest nim zabieg EFFEBI). Celem endermologii jest stymulacja produkcji naturalnego kolagenu i elastyny, odbudowa i ujędrnienie skóry. A dzięki rozbiciu tkanki tłuszczowej, pomarańczowa skórka ulega znacznej redukcji. Jeśli jednak twoim celem jest przede wszystkim usunięcie cellulitu, to wybierz zabieg EFFEBI.

Ile zabiegów endermologii potrzeba by efekty były widoczne?

Zależy to od tego, w jakim stanie jest skóra i tkanka podskórna, trybu życia pacjentki i stosowania się do zaleceń (picie około 2,5 l wody, delikatne ćwiczenia i rehabilitacja ruchowa). Generalnie efekty widoczne są już po 1-3 zabiegach, a najlepsze efekty widać po całej serii 10-12 zabiegów.

Ujędrniona i gładka skóra? Wybierz endermologię!