• English

Coolsculpting – innowacyjna metoda już w Polsce

Coolsculpting – innowacyjna metoda już w Polsce

Modelowanie sylwetki nieinwazyjnymi metodami to są obecnie najbardziej pożądane przez pacjentów klinik piękna.

Wizja pięknej sylwetki bez wielomiesięcznych poświęceń i wyrzeczeń, a zarazem bez bolesnych zabiegów do niedawna pozostawało w strefie marzeń. Dziś istnieje metoda pozwalająca na modelowanie ciała szybko, bezpiecznie i nieinwazyjnie. 

Coolsculpting w Polsce

Pacjentom, którzy zgłaszają się do naszej krakowskiej placówki DER-MED często polecamy Coolsculpting jako jedną z najskuteczniejszych metod modelowania sylwetki. Tłumacząc dosłownie coolsculpting to rzeźbienie zimnem. Zabieg polega na modelowaniu sylwetki za pomocą bardzo niskiej temperatury (kriolipolizę). Ze względu na fakt, że do zabiegu nie ma potrzeby używania igły czy skalpela, zyskuje on coraz większą popularność, mimo że nadal wiele klinik nie korzysta z dobroczynnych właściwości chłodu. Należy mieć na uwadze, że usuwanie tkanki tłuszczowej poprzez kriolipolizę nie jest sposobem na odchudzanie czy totalne wyszczuplenie całego ciała. To zabieg selektywnego modelowania sylwetki,  skierowany do osób z nierównomiernie rozłożoną tkanką tłuszczową, która nie znika mimo odchudzania i aktywności fizycznej. Polecany jest także osobom, które gwałtownie schudły, ale jednocześnie nabawiły się takich niedogodności, jak podwójny podbródek.

Zabiegi na modelowanie sylwetki

Modelowanie sylwetki poprzez Coolsculpting polega na zastosowaniu kriolipolizy, czyli intensywnego i kontrolowanego zamrażania tkanki tłuszczowej za pomocą specjalistycznej aparatury. Nasz ekspert przed zabiegiem zaznacza na ciele pacjenta obszary wymagające korekty, a następnie nanosi na nich specjalny żel ochronny. Aplikator używany przy Coolsculptingu zasysa zaś tkankę tłuszczową i delikatnie chwyta ją za pomocą dwóch paneli chłodzących. W zależności od miejsca zastosowania zabieg trwa około godzinę – czasem nieco dłużej. Jest przy tym bezbolesny, dlatego  nie wymaga zastosowania znieczulenia.

Coolsculpting – pytania i odpowiedzi

Ze względu na to, że  Coolsculpting jest innowacyjną w Polsce metodą, pacjenci DER-MED często mają wątpliwości co do jego zastosowania. Dlatego zebraliśmy najczęstsze pytania w jednym miejscu, by rozwiać wszelkie wątpliwości.

Czy Coolsculpting nie powoduje odmrożeń?

Używamy najnowocześniejszego urządzenia do kriolipolizy, które zostało zaprojektowane w ten sposób, aby skutecznie redukować tkankę tłuszczową i jednocześnie osłaniać tkanki sąsiadujące (skórę, nerwy, mięśnie oraz inne tkanki) przed uszkodzeniem spowodowanym bardzo niską temperaturą. Urządzenie posiada certyfikat FDA (Amerykańskiej Agencji Żywności i Leków), co jest potwierdzeniem jego bezpieczeństwa i skuteczności, dlatego nie powinno powodować odmrożeń.

Jakie partie ciała można poddać działaniu kriolipolizy?

Zabieg CoolSculpting wykonujemy w takich okolicach, jak brzuch, uda, kolana, plecy i biodra, czyli wszędzie tam, gdzie pojawić się może niechciana, czy nierównomiernie rozłożona tkanka tłuszczowa. Niekiedy zabieg stosujemy także w okolicy twarzy – np. w przypadku drugiego podbródka.

Jakie efekty można osiągnąć decydując się na CoolSculpting?

  • likwidację około 27% istniejących komórek tłuszczowych na danym obszarze ciała,
  • trwałe usunięcie komórek tłuszczowych w miejscu poddanym zabiegowi,
  • w większości wypadków wystarcza jeden zabieg na daną okolicę ciała, aby wyraźna redukcja tkanki tłuszczowej była widoczna.

Zawsze podkreślamy naszym pacjentom, że bezpośrednio po zabiegu może jeszcze nie  być widać zbyt dużej różnicy w wyglądzie ciała. Spowodowane jest to faktem, że dopiero po około 3 dniach od jego wykonania rozpoczyna się proces apoptozy, czyli śmierci komórek tłuszczowych. Ostatecznymi efektami zabiegu można cieszyć się po upływie najwcześniej około 90 dni, kiedy w organizmie spada ogólna liczebność komórek tłuszczowych.

W razie jakichkolwiek wątpliwości polecamy kontakt z naszymi  ekspertami poprzez stronę internetową DER-MED.