• English

CoolSculpting, czyli modelowanie sylwetki zimnem

CoolSculpting, czyli modelowanie sylwetki zimnem

Szukasz metody modelowania sylwetki, która zapewni Ci wymarzoną figurę, bez narażania na długą rekonwalescencję i nieprzyjemne skutki uboczne?

Zdecyduj się na bezpieczny zabieg, bez igły i skalpela, który wykorzystuje tylko zimno! 

Nieinwazyjny sposób na redukcję tkanki tłuszczowej

Technologia CoolSculpting by ZELTIQ to zupełnie nieinwazyjna metoda redukcji tkanki tłuszczowej i modelowania wybranych partii ciała. Podczas zabiegu nie wykonuje się żadnych nacięć skalpelem ani iniekcji – ciało poddawane jest jedynie działaniu bardzo niskiej temperatury. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga wyłączenia się z wykonywania codziennych czynności. Stopniowa śmierć komórek tłuszczowych oraz ich sprawne usuwanie z organizmu powodują, że zabieg kriolipolizy skutecznie i bezpowrotnie zmniejsza grubość tkanki tłuszczowej.

Kto może zdecydować się na CoolSculpting?

Usuwanie tkanki tłuszczowej poprzez kriolipolizę nie jest sposobem na odchudzanie czy totalne wyszczuplenie całego ciała. To zabieg selektywnego modelowania sylwetki, czyli skierowany do osób z nierównomiernie rozłożoną tkanką tłuszczową, która nie znika mimo odchudzania i aktywności fizycznej. CoolSculpting polecany jest też osobom, które gwałtownie schudły, ale jednocześnie nabawiły się takich niedogodności, jak podwójny podbródek czy ,,motylki” na ramionach. 

CoolSculpting – przebieg zabiegu

Zabieg CoolSculpting wykonywany jest w takich okolicach, jak brzuch, uda, kolana, plecy i biodra. Polega na zastosowaniu kriolipolizy, czyli intensywnego i kontrolowanego zamrażania tkanki tłuszczowej za pomocą specjalistycznej aparatury. Jak to wygląda? Specjalista wykonujący zabieg najpierw zaznacza na ciele pacjenta obszary wymagające korekty. Następnie w tych miejscach nanosi specjalny żel ochronny. Aplikator próżniowy zasysa tkankę tłuszczową i delikatnie chwyta ją za pomocą dwóch paneli chłodzących. Zabieg trwa około godzinę lub nieco dłużej i nie wymaga zastosowania znieczulenia.

Nie trzeba obawiać się odmrożeniami. CoolSculpting – najnowocześniejsze urządzenie do kriolipolizy – zostało zaprojektowane w ten sposób, aby skutecznie redukować tkankę tłuszczową i jednocześnie osłaniać tkanki sąsiadujące (skórę, nerwy, mięśnie oraz inne tkanki) przed uszkodzeniem spowodowanym bardzo niską temperaturą.

Zalety zamrażania tkanki tłuszczowej za pomocą urządzenia CoolSculpting:

  • umożliwia likwidację około 27% istniejących komórek tłuszczowych na danym obszarze ciała,
  • powoduje trwałe usunięcie komórek tłuszczowych w miejscu poddanym zabiegowi,
  • w większości wypadków wystarcza jeden zabieg na daną okolicę ciała, aby wyraźna redukcja tkanki tłuszczowej była widoczna,
  • urządzenie posiada certyfikat FDA (Amerykańskiej Agencji Żywności i Leków), co jest potwierdzeniem jego bezpieczeństwa i skuteczności.

Kiedy będą widoczne efekty?

Kriolipoliza CoolSculpting to specyficzny zabieg, którego działanie rozkłada się w czasie. Bezpośrednio po zabiegu nie widać jeszcze zbyt dużej różnicy w wyglądzie ciała, ponieważ dopiero po około 3 dniach od jego wykonania rozpoczyna się proces apoptozy, czyli śmierci komórek, w tym przypadku tłuszczowych. Po dwóch tygodniach martwe komórki trafiają do krwi i limfy, a następnie są usuwane z organizmu na drodze naturalnych procesów metabolicznych. Ostatecznymi efektami zabiegu można cieszyć się po upływie około 90 dni, kiedy w organizmie spada ogólna liczebność komórek tłuszczowych.

Więcej o metodach wyszczuplania sylwetki przeczytasz na stronie naszego Centrum DER-MED.