• English

Bezpiecznie, szybko, skutecznie i gładko – depilacja laserowa LightSheer Duet

Bezpiecznie, szybko, skutecznie i gładko – depilacja laserowa LightSheer Duet

Gładkie ciało to pragnienie niejednej kobiety. Zwłaszcza w okresie letnim pragną pokazywać nogi i bez skrępowania nosić sukienki z odkrytymi ramionami.

Jednak droga do uzyskania upragnionej gładkości bywa trudna i męcząca, a efekty i tak nie zawsze są zadowalające. Ból i dyskomfort, na jaki narażają się kobiety stosując depilatory, a także problemy z podrażnieniami po zastosowaniu maszynki do golenia czy wosku to coś, czego wolałyby na pewno uniknąć. Dzięki postępowi, jaki następuje już od lat w kosmetologii i medycynie estetycznej, nasze Centrum DER-MED (Pionier w Polsce – jako pierwsi wprowadziliśmy depilację laserową w Polsce) proponuje pacjentkom rozwiązanie niemal idealne – szybkie, bezbolesne i niezwykle skuteczne. Mowa o depilacji laserowej, która gwarantuje uzyskanie aksamitnie gładkiej skóry w każdym miejscu, które jest ważne dla kobiety! 

Bezpieczeństwo rozwiązania

Depilacja laserowa ma tą przewagę nad innymi metodami, że znosi niemal całkowicie możliwość wystąpienia skutków ubocznych w postaci reakcji alergicznych, przebarwień, wrastania włosków czy choćby tworzenia się blizn. Depilację laserową LightSheer Duet proponujemy również pacjentkom z ciemną karnacją, a także skórą wrażliwą i skłonną do podrażnień. Zabieg jest krótki, ograniczony do kilkunastu minut, a dolegliwości bólowe w zasadzie nie występują. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o przeprowadzeniu depilacji laserowej niezbędna jest jednak konsultacja z naszym specjalistą, ponieważ, co niezmiernie istotne, istnieje szereg przeciwwskazań do jej przeprowadzania. Aby zabieg przyniósł oczekiwane rezultaty i był całkowicie bezpieczny niezbędne jest wykluczenie przeciwwskazań do depilacji laserowej. Najważniejsze z nich to ciąża, świeża opalenizna, stosowanie kremów zawierających retinol i leków światłouczulających, ale także niektóre schorzenia, jak bielactwo, łuszczyca, padaczka, zaburzenia hormonalne i nowotwory. Wstępna rozmowa z naszym konsultantem zawsze pozwala rozwiać wszelkie wątpliwości co do możliwości zastosowania lasera. 

Niezwykła skuteczność depilacji LightSheer Duet

Laser diodowy, jakim jest LightSheer Duet pozwala na usunięcie niechcianego owłosienia z każdego miejsca Twojego ciała, nawet tego trudno dostępnego. Urządzenie wyposażone jest w dwie głowice – dużą i małą, co sprawia, że zabieg jest jeszcze bardziej precyzyjny i dokładny. Usuwamy włoski z twarzy, ale także okolic bikini, pach, nóg, a także ramion, dlatego możesz cieszyć się naprawdę niezwykle gładkim ciałem. Nasze pacjentki często pytają, ile zabiegów należy przeprowadzić, by uzyskać długotrwałe efekty – potrzebna jest seria zabiegów. Istotne jest zrozumienie, iż wzrost włosa odbywa się w trzech kolejnych fazach (anagen, katagen, telogen), a zabieg depilacji działa jedynie na te, które znajdują się w fazie wzrostu, czyli anagenu. Działanie to polega na niszczeniu mieszka włosowego wraz z cebulką i macierzą. W fazie przejściowej wzrostu włosa (katagen) działanie wiązki lasera jest niewystarczające do jego całkowitego zniszczenia, powoduje jedynie podgrzanie, a następnie wykruszenie mieszka. Jeszcze inaczej wygląda sytuacja, gdy włosy znajdują się w ostatniej fazie – telogenu, kiedy obumierają i zostają usunięte z powierzchni skóry. W tym przypadku laser nie ma możliwości całkowitego zniszczenia włosa. Depilacja laserowa musi zatem zostać przeprowadzona zgodnie z naturalnym cyklem życia włosa, tak aby laser miał możliwość zniszczenia jak największej ilości odradzających się włosów, stąd konieczność przeprowadzenia kilku zabiegów w stosownych odstępach czasu. Ich ilość uzależniona jest od rodzaju włosa, jego koloru, grubości, a także od uwarunkowań indywidualnych, dlatego w każdym przypadku terapia może przebiegać inaczej. Nasi specjaliści posiadają ogromne doświadczenie, dzięki któremu potrafią dopasować bezbłędnie parametry oraz ilość i częstotliwość zabiegu do potrzeb każdego pacjenta. A to jest już pierwszy krok do zadowolenia i satysfakcji z otrzymanych efektów.

O czym każdy musi pamiętać…

Choć zakwalifikowanie pacjenta do zabiegu oraz jego przebieg pozostaje w rękach naszych specjalistów, nie bez znaczenia jest sposób przygotowania się do depilacji, dlatego warto wiedzieć, co wolno, a z czego trzeba zrezygnować. Depilacji laserowej nie przeprowadza się na skórze świeżo opalonej, dlatego przed zabiegiem nie wolno zażywać kąpieli słonecznych, ale też używać samoopalaczy, kremów brązujących. Należy także odstawić zioła i leki fotouczulające, a także zrezygnować z kremów zawierających retinol. Przed zabiegiem usuwania włosków skórę należy ogolić, najlepiej przy użyciu maszynki i pod włos. Nie wolno używać depilatora, czy przeprowadzać depilacji woskiem. W dniu zabiegu nie należy nakładać na powierzchnię zabiegową żadnych kosmetyków.

Depilacja laserowa to wybór dla osób, które nie chcą męczyć się z częstymi i podrażniającymi skórę sposobami usuwania owłosienia. Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat tego, jak przeprowadzamy zabieg i co oferujemy, wejdź na naszą stronę i rozwiej wszelkie wątpliwości http://krakow.dermed.pl/pl/