Centrum DER-MED
TikTok
YouTube
Instagram
Facebook

Wolumetria twarzy kwasem hialuronowym – na czym polega ten zabieg i jakie są efekty? Kraków

Wolumetria twarzy kwasem hialuronowym – na czym polega ten zabieg i jakie są efekty? Kraków

Wolumetria twarzy, określana również jako lifting wolumetryczny, to zabieg dedykowany kobietom i mężczyznom w różnym wieku, którzy borykają się z rozmaitymi problemami natury estetycznej. Za pomocą zastosowanego wypełniacza, najczęściej kwasu hialuronowego, możliwe jest wypełnienie, podniesienie i napięcie wybranych partii ciała. Przekonaj się, co to jest wolumetria twarzy i kiedy warto wybrać tę metodę!   

Co to jest wolumetria twarzy?

Wolumetria określana jest jako modelowanie twarzy, czyli nadawanie jej pożądanego kształtu poprzez poprawę owalu, napięcia i gęstości skóry, a także wypełnienie zmarszczek i ubytków tkankowych powstających w skórze z różnych przyczyn.

W trakcie zabiegu wykorzystuje się wypełniacze, najczęściej z zawartością kwasu hialuronowego. Związek ten jest biokompatybilny z tkankami, dzięki czemu ryzyko reakcji uczuleniowej praktycznie nie występuje. 

Wolumetria z kwasem hialuronowym pozwala na korygowanie wyglądu poszczególnych elementów twarzy, a tym samym umożliwia niepodważalną poprawę wyglądu. To, co wyróżnia wypełnianie kwasem hialuronowym na tle innych metod odmładzających, to widoczność naturalnych efektów bezpośrednio po zabiegu. 

 

Na czym polega zabieg wolumetrii?

W trakcie zabiegu preparat zawierający kwas hialuronowy wstrzykuje się w określonej ilości za pomocą cienkiej igły lub specjalnej kaniuli. Gęstość i rodzaj zastosowanego preparatu zależy od celu, jaki chcemy osiągnąć. W przypadku wolumetrii wybiera się substancje gęste i plastyczne, dzięki czemu możliwe jest intensywne uniesienie miejsc, które wymagają napięcie i wypełnienia. W wolumetrii ogromne znaczenie ma również miejsce podania kwasu hialuronowego.

Zabieg jest bezbolesny, jednak Pacjent może odczuwać dyskomfort związany z nakłuciami. W razie potrzeby można zastosować znieczulenie miejscowe. Kolejno lekarz wstrzykuje preparat z kwasem hialuronowym w głębokie warstwy skóry, co umożliwia uniesienie i wypełnienie tkanek, które uległy zwiotczeniu w wyniku procesów starzenia lub innych czynników. 

Poprawa niedoskonałości za pomocą wypełniacza z kwasem hialuronowym trwa zaledwie od kilku do maksymalnie 30 minut. Wolumetria twarzy to mało inwazyjny zabieg estetyczny, dlatego bezpośrednio po nim można wrócić do codziennych czynności. Ewentualne zaczerwienienie czy lekka opuchlizna w miejscu nakłucia zanika maksymalnie po kilku dniach. 

 

Wolumetria twarzy – wskazania 

Wolumetria twarzy to jedna z najskuteczniejszych metod odmładzających i poprawiających rysy twarzy. Zabieg ten sprawia, że skóra jest wypełniona, wyraźnie gładsza i jędrna. Uniesienie policzków, wypelnienie zmarszczek, czy skorygowanie zaburzenia owalu twarzy automatycznie odejmuje kilka lat i poprawia samopoczucie Pacjentów.

Zabieg dedykowany jest także osobom młodym, które utraciły napięcie skóry twarzy m.in. pod wpływem wahania wagi. Z wypełniacza korzystają również osoby, które chcą podkreślić owal twarzy lub uwypuklić wybrane parcie. Kwas hialuronowy znajduje szerokie zastosowanie, m.in. do powiększania ust, korekty kształtu nosa, czy zmiany proporcji twarzy przez powiększenie brody.

Na wypełnianie kwasem hialuronowym najczęściej decydują się Pacjenci, którzy chcą zredukować niedoskonałości, takie jak:

  • utrata napięcia skóry;
  • opadające policzki;
  • opadająca skóra w linii żuchwy (tzw. chomiki);
  • zmarszczki; 
  • bruzdy, głównie nosowo-wargowe;
  • opadnięte kąciki ust;
  • asymetrie, np. ust i nosa;
  • wąskie usta;
  • ubytki tkankowe, np. po urazach i wypadkach. 

 

Efekty po wolumetrii kwasem hialuronowym

Rezultaty uzyskiwane po wolumetrii twarzy są bardzo naturalne i widoczne od razu po zabiegu. Warto pamiętać, że zabieg wolumetryczny nie jest trwały – efekty utrzymują się do ok. 2 lat, ponieważ kwas hialuronowy ulega naturalnemu wchłonięciu. 

Jest to jednak związek, który stanowi naturalny składnik skóry. Wstrzyknięcie preparatu z jego zawartością pobudza tkanki do produkcji związków odpowiedzialnych za jędrność i napięcie, dlatego pomimo jego wchłonięcia skóra przez długi czas pozostaje lepiej odżywiona, jędrna i gładka. 

Jeśli zależy Ci na szybkiej poprawie wyglądu i jednocześnie chcesz uniknąć sztucznych efektów, wybierz wolumetrię twarzy z kwasem hialuronowym w Centrum DER-MED! Umów się na konsultację, podczas której specjalista oceni Twoje niedoskonałości i wyjaśni, na jakie efekty możesz liczyć!

Wszystkie prawa zastrzeżone
© 2024 Centrum DER-MED Kraków
Informacja o przetwarzaniu danych osobowych