Centrum DER-MED
TikTok
YouTube
Instagram
Facebook

Usuwanie guzków w piersiach i wycinanie węzłów chłonnych bez pobytu w szpitalu Kraków

Usuwanie guzków w piersiach i wycinanie węzłów chłonnych bez pobytu w szpitalu Kraków

Twoje piersi są dla Ciebie ważne? Badaj je regularnie – samodzielnie oraz przynajmniej raz na dwa lata zgłoś się do lekarza na USG piersi. W przypadku wykrycia łagodnych guzków piersi, chirurg onkolog może zalecić ich wycięcie. Teraz usuwanie guzków w piersiach czy wycinanie węzłów chłonnych możesz wykonać w naszym Centrum DER-MED, bez pobytu w szpitalu!

Chirurg onkolog w Centrum DER-MED

Chirurg onkolog to lekarz, który zajmuje się chirurgicznym leczeniem nowotworów. Przeprowadza operacje i zabiegi usuwania guzków oraz innych zmian nowotworowych – zarówno złośliwych, jak i łagodnych. Z chirurgiem onkologiem można skonsultować wszelkie niepokojące zmiany skórne, a także guzki w piersiach. W Centrum DER-MED konsultacje onkologiczne prowadzi wybitny chirurg onkolog prof. dr hab. n. med. Piotr Skotnicki. Leczenie w zakresie chirurgii onkologicznej w naszej klinice obejmuje, m.in.:

  • konsultacje lekarskie,
  • prowadzenie leczenia onkologicznego,
  • wycinanie zmian skórnych,
  • usuwanie guzków w piersiach,
  • wycięcie węzła chłonnego,
  • plastykę blizn.

Tumorektomia, czyli usuwanie guzków w piersiach

Łagodne guzki w piersiach to częsta przypadłość. Rzadko przeradzają się one w złośliwe nowotwory, lecz lekarze często zalecają ich wycięcie. Usuwanie guzków w piersiach zalecane jest również w przypadkach, gdy biopsja nie jest diagnostyczna. W przypadku zmian w piersiach bardzo ważna jest profilaktyka i prawidłowa diagnostyka – częste samobadanie oraz wykonywanie USG piersi. Najczęstsze guzy w piersiach to: włókniakogruczolak lub łagodna postać guza liściastego. Nie dają one przerzutów, ponieważ są to guzy łagodne.

Tumorektomia to miejscowe usuwanie guzków w piersiach. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym w trybie ambulatoryjnym. Zmiana wycinana jest z odpowiednim marginesem zdrowej tkanki, aby mieć pewność co do usunięcia jej w całości. Pobrany materiał wysyłany jest do laboratorium w celu przeprowadzenia badania histopatologicznego. Na wyniki trzeba poczekać kilka tygodni.

Kiedy wycięcie węzła chłonnego jest konieczne?

Wycięcie węzła chłonnego to jeden z najczęściej stosowanych zabiegów w chirurgii onkologicznej. Zabieg ten ma najczęściej znaczenie czysto diagnostyczne. Gdy podejrzewana jest choroba nowotworowa, wycina się węzeł chłonny, aby sprawdzić, czy rak się nie rozprzestrzenia. Wycinanie węzłów chłonnych praktykowane jest również w przypadku guza złośliwego – oprócz usuwania guzków w piersiach zaleca się również wycięcie okolicznych węzłów chłonnych.

Węzły chłonne to ważna część układu immunologicznego, która odpowiada m.in. za usuwanie patogenów z organizmu. Węzły chłonne położone są na przebiegu naczyń limfatycznych i filtrują limfę oraz mają udział w wytwarzaniu przeciwciał. Węzły chłonne to cenny materiał do badań histopatologicznych, gdy podejrzewana jest choroba nowotworowa. W przypadku podejrzenia raka piersi, usuwa się węzły chłonne zlokalizowane w okolicach pach. Podobnie, jak w przypadku usuwania guzków w piersiach zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a do domu można wrócić tego samego dnia, bez konieczności hospitalizacji.

Podczas samodzielnego badania piersi wyczułaś niepokojące zmiany lub guzki w piersiach? Przyjdź na konsultację z chirurgiem onkologiem w Centrum DER-MED w Krakowie, aby zbadać piersi, a jeśli zajdzie taka konieczność, wykonać zabieg usuwania guzków w piersiach.

Wszystkie prawa zastrzeżone
© 2024 Centrum DER-MED Kraków
Informacja o przetwarzaniu danych osobowych