Centrum DER-MED
TikTok
YouTube
Instagram
Facebook

Trendy w chirurgii estetycznej 2020 Kraków

Trendy w chirurgii estetycznej 2020 Kraków

Na jakie zabiegi chirurgii plastycznej warto zwrócić uwagę w 2020 roku? Poniżej prezentujemy innowacyjne zabiegi, które wykonasz w naszym Centrum DER-MED w Krakowie.

Blefaroplastyka, czyli korekta opadających powiek

Opadające powieki to nie tylko defekt estetyczny, ale również problem zdrowotny. Opadające powieki ograniczają pole widzenia i mogą utrudniać codzienne funkcjonowanie. Blefaroplastyka, czyli korekta (plastyka) opadających powiek może być przeprowadzona na dwa sposoby: laserowo lub za pomocą skalpela. Jeśli nie ma przeciwwskazań, zalecamy naszym pacjentom mniej inwazyjną metodę laserową. Jest bardziej precyzyjna i pozostawia po sobie mało widoczną bliznę, ukrytą w naturalnym zgięciu powieki. Za laserową blefaroplastyką przemawia również fakt, że wiąże się ze znacznie krótszą rekonwalescencją. Plastyka powiek w Centrum DER-MED wykonywana jest za pomocą lasera frakcyjnego Xide CO2, który jest szeroko stosowany w medycynie estetycznej i chirurgii plastycznej.

Labioplastyka, czyli korekta warg sromowych

Przerost warg sromowych to wstydliwy problem, lecz warto zwrócić się z nim do specjalisty, by poprawić komfort życia, odzyskać pewność siebie i radość z życia seksualnego. Labioplastyka umożliwia korektę warg sromowych, które są:

  • zbyt duże,
  • zdeformowane,
  • asymetryczne.

Niezależnie od stop­nia zaawan­so­wa­nia problemu w Centrum DER-MED wykonujemy zabieg za pomocą bardzo precyzyjnej pro­ce­du­ry lase­rem Mona Lisa Touch – powoduje mniejsze krwawienie, szybsze gojenie i krótszy okres rekonwalescencji. Zabieg labioplastyki laserowej polega na usunięciu nadmiaru skóry, przy jednoczesnym wymodelowaniu jej kształtu. Zabieg przeprowadzany jest przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego i trwa około 30 minut. Po zabiegu mogą wystąpić niewielkie zmiany, np. obrzęk wokół rany, który ustępuje po około 7-14 dniach. Powrót do aktywności seksualnej może nastąpić już po 4-6 tygodniach.

Korekta brodawek piersiowych

Niezadowolenie z fizjonomii piersi może wynikać nie tylko z ich wielkości, ale też z wyglądu brodawek piersiowych. Problem zwykle stanowią zbyt duże brodawki i poszerzona otoczka. Ich wygląd można zmienić dzięki chirurgicznemu zabiegowi korekty brodawek piersiowych. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Plastyka obejmuje samą brodawkę sutkową lub tylko jej otoczkę. Korekta brodawki sutkowej jest procedurą ambulatoryjną i trwa około 60 minut. Do tego dochodzi chwila odpoczynku w klinice, a następnie można wrócić do domu. Rekonwalescencja nie trwa długo, a usunięcie szwów następuje zazwyczaj po 7-10 dniach. Efektem jest wizualne zmniejszenie brodawki sutkowej. W Centrum DER-MED pla­styką brodawek piersiowych zajmuje się bardzo ceniony i doświadczony chirurg onkolog prof. dr hab. n. med. Piotr Skotnicki.

Lipofilling, czyli przeszczep tłuszczu

Lipofilling to coraz bardziej popularny zabieg z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. Tajemnicą jego sukcesu jest zastosowanie najbezpieczniejszego wypełniacza tkanek, czyli własnego tłuszczu pacjenta. Lipofilling to nic innego, jak przeszczep tkanki tłuszczowej. Jego celem jest poprawa kształtu danej części ciała, modelowanie sylwetki, a także redukcja oznak starzenia się skóry i wypełnienie ubytków tkanki. Zabieg składa się z dwóch kluczowych etapów:

  • liposukcji – pobrania tkanki tłuszczowej z miejsca, w których występuje w nadmiarze,
  • wszczepienie odpowiednio przygotowanej tkanki tłuszczowej w wybrane miejsce.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Ze względu na to, że materiał do przeszczepu pochodzi z ciała pacjenta, wykluczone jest ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej.

Przeszczep włosów

Nowoczesne metody zagęszczania włosów nie są już tak inwazyjne, jak dawniej. Obecnie nie trzeba pobierać całego płata skóry, a jedynie pojedyncze mieszki włosowe. W Centrum DER-MED stosujemy metodę S.A.F.E.R, która zrewolucjonizowała ten zabieg. Do pobra­nia miesz­ków wło­so­wych można wykorzystać inne obsza­ry niż skóra głowy, np. materiał z klatki pier­sio­wej, brody, koń­czyn czy ple­ców. Przeszczep włosów tą metodą jest szybki i mało inwazyjny. Technologia S.A.F.E.R. zapewnia brak ryzyka związanego z uszkodzeniem pobieranych cebulek włosów, a także gwarantuje bezpieczeństwo i największą skuteczność przyjęcia się przeszczepu. Mieszki włosowe są wyciągane i wszczepiane automatycznie przy użyciu podciśnienia, co niweluje do zera ryzyko mechanicznych uszkodzeń cebulki włosa.

Więcej na temat chirurgii plastycznej przeczytasz na naszej stronie: https://krakow.dermed.pl/pl/

Wszystkie prawa zastrzeżone
© 2024 Centrum DER-MED Kraków
Informacja o przetwarzaniu danych osobowych