Centrum DER-MED
TikTok
YouTube
Instagram
Facebook

Skleroterapia czy usuwanie naczynek laserem Cutera Excel V – którą metodę wybrać? Kraków

Skleroterapia czy usuwanie naczynek laserem Cutera Excel V – którą metodę wybrać? Kraków

Zmiany naczyniowe, niezależnie od tego, czy są to “pajączki” na twarzy czy żylaki na nogach – szpecą. Jak się ich pozbyć? Powinniśmy przede wszystkim skorzystać z porady specjalisty, który oceni stan żył i wybierze najbardziej odpowiednią metodę dla nas. W Centrum DER-MED wykonujemy skleroterapię oraz laserowe usuwanie naczynek – skuteczne i mało inwazyjne metody leczenia zmian naczyniowych różnego rodzaju. Przeczytaj, czym się charakteryzują oba zabiegi i komu je polecamy. Skontaktuj się z nami i umów się na wizytę w Centrum DER-MED w Krakowie.

Antidotum na “pajączki” – laserowe usuwanie naczynek

Laser Cutera Excel V to absolutny przełom w walce ze zmianami naczyniowymi i pigmentacyjnymi, zwłaszcza na twarzy. Wykorzystywany jest do usuwania różnego rodzaju zmian naczyniowych zarówno dużych, o zróżnicowanej fakturze, jak i drobnych, leczonych głównie ze względów estetycznych. Efektem zastosowania lasera Cutera Excel V jest całkowita eliminacja lub znacząca redukcja niekorzystnych zmian w obrębie naczyń krwionośnych.

Wskazania do laserowego zamykania naczynek:

 • teleangiektazje,
 • naczyniaki,
 • popękane naczynka, tzw. “pajączki”,
 • rumień,
 • duże zmiany naczyniowe na nogach,
 • trądzik różowaty,
 • zmiany naczyniowe,
 • zmiany barwnikowe i przebarwienia skórne,
 • siniaki np. po zabiegach operacyjnych.

Energia lasera dobierana jest do wielkości leczonych uszkodzeń skóry. Zabieg opiera się na zjawisku fototermolizy – światło lasera pochłaniane jest przez hemoglobinę w naczyniach krwionośnych prowadząc do termicznej koagulacji. W rezultacie naczynie obkurcza się  i trwale zamyka. Główne zalety laserowego usuwania naczynek to: szybkość, bezpieczeństwo oraz wysoka skuteczność. W przeciwieństwie do metody chirurgicznej – laser nie uszkadza zdrowych tkanek i nie powoduje blizn.

Ulga dla nóg – skleroterapia

W przypadku zmian naczyniowych na nogach specjaliści z Centrum DER-MED polecają skleroterapię. Żyły są zamykane poprzez ostrzykiwanie środ­kiem obli­te­ru­ją­cym, który w kontrolowany sposób drażni ścianę wewnętrzną naczy­nia i uak­tyw­nia pro­cesy zapalne. Prowadzi to do zwłók­nie­nia i trwa­łego zaro­śnię­cia żyły. Ostrzykiwanie żylaków to skuteczna metoda zamykania prawie każdego rodzaju naczyń, przy zacho­wa­niu odpo­wied­niej tech­niki wyko­na­nia zabiegu.

Wskazania do skleroterapii – zmiany naczyniowe umiejscowione na kończynach dolnych:

 • drobne, popękane naczynka, tzw. “pajączki”,
 • poszerzone żyły
 • żylaki, którym nie towarzyszą poważne uszkodzenia żył.

Przed przystąpieniem do skleroterapii, lekarz ocenia stan naczyń i ewentualnie przeprowadza badanie USG żył. Do wnętrza żyły wprowadzany jest specjalny preparat (Aetoxysclerol) za pomocą cienkiej igły. Po zakończeniu ostrzykiwania na nogi zakła­dany jest opa­tru­nek uci­skowy, dzięki któremu ściany żyły zbli­żają się do sie­bie. Utrzymanie uci­sku przez odpowiednio długi czas i stosowanie się do zaleceń lekarskich, przeciwdziała powikłaniom i zwiększa skuteczność zabiegu.

Którą metodę usuwania naczynek wybrać?

Jeśli zmagasz się ze zmianami naczyniowymi, wybór metody ich usuwania powinieneś skonsultować ze specjalistą w tym zakresie, np. lek. med. Robertem Wilkiem z naszego Centrum – specjalistą chirurgii ogólnej. Doradzi, która z metod będzie dla Ciebie najlepsza – skleroterapia czy laserowe usuwanie naczynek. W niektórych przypadkach konieczne może być leczenie chirurgiczne.

Chcesz pozbyć się szpecących zmian naczyniowych z nóg, twarzy lub innego miejsca na ciele? Skontaktuj się z nami i umów się na wizytę w Centrum DER-MED w Krakowie!

Wszystkie prawa zastrzeżone
© 2024 Centrum DER-MED Kraków
Informacja o przetwarzaniu danych osobowych