Centrum DER-MED
TikTok
YouTube
Instagram
Facebook

Plastyka powiek – dla urody i dla zdrowia Kraków

Plastyka powiek – dla urody i dla zdrowia Kraków

Nasi eksperci z krakowskiego Centrum DER-MED są świadomi, jak istotnie może wpływać to na komfort i bezpieczeństwo pacjentów. Co zatem warto wiedzieć o plastyce opadających powiek?

Upływ lat sprawia, że skóra staje się coraz mniej jędrna i elastyczna, a mięśnie tracą siłę – także te, znajdujące się wokół oczy. W niektórych przypadkach może skutkować to opadaniem powiek, co sprawia, że twarz traci swój młodzieńczy wygląd, a zamiast niego pojawia się na niej zmęczenie. Nawet jeśli wewnątrz czujemy się zupełnie przeciwnie, za każdym razem, gdy spoglądamy w lustro tracimy entuzjazm. Problemy tego typu potrafią silnie wpływać na psychikę – owszem, wygląd nie determinuje tego, kim jesteśmy i jaką energią emanujemy, ale zadowolenie z bycia we własnej skórze znacznie ułatwia odnalezienie pewności siebie. Eksperci, którzy na co dzień zajmują się medycyną estetyczną, doskonale to wiedzą. Co i rusz spotykają pacjentki i pacjentów, u których nawet niewielkie zmiany zewnętrzne przyniosły wiele korzyści dla wnętrza. Jednym z zabiegów, który może na to wpłynąć, jest właśnie blefaroplastyka, czyli plastyka opadających powiek.

Jakie są przyczyny opadających powiek?

  • wiek i związany z nim spadek ilości kolagenu w skórze (najważniejszego dla niej białka) – powoduje to utratę wspomnianej już jędrności, elastyczności oraz gładkości skóry
  • z wiekiem wiąże się też osłabienie mięśni, które utrzymuje powiekę (np. dźwigacz powieki czy mięsień czołowy) – wraz z upływem lat tracą one siły i tym samym nie są w stanie dźwigać zarówno samej powieki, jak i pojawiającego się na niej nadmiaru skóry
  • może być to także skutek uszkodzenia nerwu lub wspomnianych mięśni, np. w wyniku wypadku, przebytych operacji lub procesów chorobowych (chociażby chorób neurologicznych)
  • i inne

Opadanie powieki inaczej nazywa się ptozą lub blefaroptozą. Zwykle dotyczy powieki górnej, a leczenie tego zjawiska jest zależne od jego źródła. W niektórych przypadkach wskazane mogą okazać się leki, w innych wspomniany już zabieg blefaroplastyki, który zastosowanie znajduje zwłaszcza u osób, u których opadająca powieka powoduje negatywne konsekwencje w codziennym funkcjonowaniu.

Wskazania medyczne do blefaroplastyki

Zdarza się, że opadająca powieka silnie ogranicza pole widzenia. Z jednej strony powoduje to duży dyskomfort, z drugiej zaś może znacznie utrudniać standardowe czynności, jak np. prowadzenie samochodu. Co więcej, tego typu przypadłość może też wywoływać bóle głowy, zaburzenia w wydzielaniu łez, a także problemy okulistyczne, np. osłabienie ostrości widzenia czy też pojawienie się (lub zwiększenie) wad wzroku, co dotyczy przede wszystkim jednostronnego opadania powieki. Jak widać, skutki opadających powiek nie ograniczają się tylko do efektów wizualnych – wymienione tu wskazania medyczne są ważną wskazówką do wykonania potrzebnego dla zdrowia zabiegu.

Co warto wiedzieć o zabiegu blefaroplastyki?

  • Istnieją różne metody jego przeprowadzania, m.in. klasyczna operacja chirurgiczna lub zabieg laserowy. Druga z wymienionych tu metod pozwala szybciej wrócić do normalnego funkcjonowania (nawet po 2-3 dniach) i wiąże się z mniejszym ryzykiem jakichkolwiek powikłań, stąd też właśnie na ten sposób wykonywania blefaroplastyki stawiamy w naszym Centrum DER-MED!
  • Zabieg przeprowadzamy laserem Xide CO2 – skutkiem tego typu terapii jest brak obecności widocznych blizn i znacznie bardziej komfortowa oraz szybsza rekonwalescencja.
  • Przed wykonaniem zabiegu bardzo ważna jest wstępna konsultacja. To właśnie wtedy specjalista ustala, czy na pewno jest to najlepsza forma terapii dla Ciebie (m.in. wyklucza ewentualne przeciwwskazania), a Ty możesz zadać wszelkie nurtujące Cię pytania. Pamiętaj, przed blefaroplastyką konieczne będzie wykonanie takich badań, jak np. morfologia krwi, ale spokojnie o wszystkim dokładnie informujemy naszych pacjentów i pacjentki.
  • Zabieg trwa zaledwie około półtorej godziny i jest bezpieczny dla wzroku.
  • Co ważne, możesz połączyć go z innymi zabiegami w obrębie powiek i tym samym za jednym razem pozbyć się dodatkowych problemów, jak np. guzki, brodawki czy tzw. kępki żółte (zmiany, które są wynikiem przede wszystkim zaburzeń gospodarki tłuszczowej; pojawiają się głównie przy wewnętrznych kącikach oczu).

Niezależnie od tego, czy problem opadającej powieki jest dla Ciebie szczególnie uciążliwy pod względem estetycznym, czy wręcz wywołuje trudności natury medycznej, warto skonsultować go ze specjalistą. Troska o siebie powinna przyświecać każdemu z nas – jeśli możemy chociaż odrobinę sobie pomóc, warto!

Eksperci z naszego krakowskiego Centrum DER-MED mogą powiedzieć Ci o blefaroplastyce jeszcze więcej! Umów się na konsultację: https://krakow.dermed.pl/pl/kontakt/

Wszystkie prawa zastrzeżone
© 2024 Centrum DER-MED Kraków
Informacja o przetwarzaniu danych osobowych