Centrum DER-MED
TikTok
YouTube
Instagram
Facebook

Piersi w centrum uwagi! Sprawdź, co możesz dla nich zrobić, żeby były jeszcze piękniejsze i zdrowsze Kraków

Piersi w centrum uwagi! Sprawdź, co możesz dla nich zrobić, żeby były jeszcze piękniejsze i zdrowsze Kraków

Chcesz, żeby Twoje piersi były zdrowe, piękne i jędrne?

Delikatna skóra piersi jest podatna na procesy starzenia i grawitację. W piersiach często tworzą się guzki, które jednak nie muszą być złośliwe, ale zawsze powinny zostać zbadane. Zdrowie i wygląd Twoich piersi nie są Ci obojętne? Sprawdź jak możesz o nie zadbać w krakowskim Centrum DER-MED.

Naturalnie większe i jędrniejsze piersi

W Centrum DER-MED możesz przede wszystkim zadbać o wygląd swoich piersi. Nie jesteś zadowolona z wielkości swojego biustu? Proponujemy powiększanie biustu własnym tłuszczem, które daje bardzo naturalne efekty. Chciałabyś, żeby skóra Twoich piersi była bardziej napięta i jędrna? Wypróbuj endermologię LPG.

Powiększanie biustu własnym tłuszczem polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z miejsca, w którym występuje w nadmiarze i wprowadzeniu jej w gruczoł piersiowy. Tłuszcz odessany w trakcie zabiegu to najbardziej naturalny i bezpieczny materiał wypełniający, jaki może posłużyć do powiększania i modelowania biustu. Efekty są dużo bardziej naturalne niż w przypadku implantów

Endermologia LPG to lifting biustu, który polega na masowaniu specjalną małą głowicą wbudowaną w urządzenie Alliance LPG. Dzięki masażowi poprawia się krążenie krwi i limfy, usprawniony zostaje metabolizm, skóra zostaje pobudzona do produkcji kolagenu i elastyny, co spowalnia efekty starzenia się i przywraca piersiom młodszy wygląd. Jest to nieinwazyjny zabieg ujędrniający, który trwa około pół godziny i najlepiej wykonywać go 2 razy w tygodniu, a następnie raz w miesiącu.

Piękniejsze brodawki sutkowe

Lecz nie tylko wielkość i jędrność biustu są istotne w wyglądzie piersi. Dla wielu kobiet o wiele ważniejszy jest wygląd brodawek sutkowych. Na skutek starzenia, karmienia piersią czy operacji piersi, mogą one ulec powiększeniu lub zniekształceniu.

Plastyka brodawek sutkowych to korekta zbyt dużej brodawki i/lub otoczki sutkowej. Zabieg polega na wycięciu nadmiaru skóry w odpowiednim miejscu:

  • zwężenie średnicy brodawek sutkowych – wycinany jest fragment skóry w kształcie klina,
  • skrócenie brodawki – wycięcie fragmentu skóry u podstawy brodawki,
  • zmniejszenie otoczek sutkowych – wycięcie fragmentu skóry na samej granicy otoczki, a następnie naciągnięcie skóry do środka.

Plastyka brodawek sutkowych wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, trwa około 60 minut. Szwy zdejmowane są po około 7-10 dniach.

Dodatkowym zabiegiem, który można wykonać w obrębie brodawek sutkowych jest mikropigmentacja medyczna. Najczęściej decydują się na nią kobiety po mastektomii, jednak można wykonać ją również w celu poprawy wyglądu brodawek sutkowych lub otoczki sutkowej. Mikropigmentacja brodawki wykonywana jest przez linergistkę, czyli specjalistkę w dziedzinie makijażu permanentnego. Tworzenie rysunku brodawki sutkowej polega na wprowadzaniu odpowiednio dobranego barwnika pod skórę za pomocą cienkiej igły.

Zdrowie piersi pod kontrolą

W Centrum DER-MED możesz również wykonać badania piersi. Przede wszystkim możesz tu wykonać USG piersi, aby dowiedzieć się czy w Twoich piersiach nie ma żadnych niepokojących zmian. Badanie wykonuje wybitny ultrasonografista – dr Ewa Załęga-Trąbka. Wyniki USG piersi omówisz z profesorem chirurgii onkologicznej podczas konsultacji. Jeśli USG wykaże podejrzane guzki, może być konieczna biopsja. Wiele guzków w piersiach to zmiany łagodne, które bez problemu można usunąć w naszej klinice. Chirurgiczne usuwanie guzków w piersiach, czyli tumorektomia, polega na wycięciu guzka z minimalnym marginesem i przesłaniu go do badań histopatologicznych. W niektórych przypadkach guza piersi, dla dodatkowej diagnostyki wycina się również węzły chłonne z okolic pach. Materiał pobrany podczas wycięcia węzła chłonnego, również przekazywany jest do badań histopatologicznych.

Zabiegi na biust oraz badania profilaktyczne pozwalają odpowiednio zadbać o piersi. Jeśli potrzebujesz więcej informacji na ten temat, wejdź na naszą stronę: https://krakow.dermed.pl/pl/

Wszystkie prawa zastrzeżone
© 2024 Centrum DER-MED Kraków
Informacja o przetwarzaniu danych osobowych