Centrum DER-MED
TikTok
YouTube
Instagram
Facebook

Mezoterapia – sposób na wypadanie włosów Kraków

Mezoterapia – sposób na wypadanie włosów Kraków

Wypadanie włosów to naturalna kolej rzeczy. Włosy powoli rosną, stopniowo się wydłużają i przez pewien czas są na głowie, po czym wypadają. W normie jest, że codziennie możemy tracić aż do 100 włosów! Taka ilość to nic niepokojącego, powinniśmy się zacząć zastanawiać, co się dzieje, gdy na szczotce znajdziemy całą masę włosów, dużo więcej niż setka.

Dlaczego tak się może dziać i jak temu zaradzić?

Przyczyn wypadania włosów może być wiele. Można je podzielić na fizjologiczne, czyli związane z naturalnymi procesami zachodzącymi w organizmie oraz chorobowe, które koniecznie wymagają leczenia i wizyt u specjalisty. Zwiększone wypadanie włosów może być wynikiem poważnej choroby, a najczęściej są to zaburzenia hormonalne. Ten problem dotyczy wielu osób, najczęściej jednak pojawia się u kobiet w okresie menopauzy czy po odstawieniu doustnych środków antykoncepcyjnych, natomiast u mężczyzn po 50 roku życia.

Włosy mogą wypadać także, gdy nie dostarczymy organizmowi odpowiedniej ilości składników odżywczych i witamin. Niedobór białka, aminokwasów, żelaza, a także cynku może powodować, że włosy tracą siłę, zaczynają rzednąć i coraz bardziej wypadają. Dotyczy to szczególnie osób na ostrej kuracji odchudzającej, ale nie tylko osoby na głodówkach są narażone na ten problem. Łysieniu u kobiet sprzyja też otyłość. Włosy także potrzebują dobrego i prawidłowego odżywiania.

Inni winowajcy nadmiernego wypadania włosów to chroniczny stres, który strasznie niszczy cały organizm. Sam stres powoduje nadmierne wydzielanie hormonu prolaktyny, a nadmiar tej substancji sprzyja wypadaniu włosów. Mogą być także osłabione przez leki, które przyjmujemy.

Rozwiązaniem na problemy z wypadającymi włosami może być zabieg mezoterapii.

Mezoterapia należy do najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w salonach medycyny estetycznej. Regeneruje, ujędrnia, spłyca zmarszczki, redukuje niedoskonałości, wspomaga walkę z tkanką tłuszczową i cellulitem. Zabieg wykonywany jest na niemal każdym, obszarze ciała, wykonuje się go również na skórze głowy, a polega na podaniu substancji aktywnych w głąb naszej skóry za pomocą cienkiej igły.

Mezoterapia skóry głowy działa dzięki wprowadzeniu preparatów bezpośrednio w epicentrum problemu, czyli w głębsze warstwy skóry, dzięki czemu włosy zostają wzmocnione już u nasady. Poza działaniem poszczególnych składników, które dobiera się indywidualnie do potrzeb Pacjenta, zabieg ten intensywnie pobudza skórę do naturalnej regeneracji.

Szczególnym rodzajem mezoterapii jest osocze bogatopłytkowe zwane także wampirzym liftingiem. Do zabiegu wykorzystuje się krew pacjenta. Pobrana krew zostaje poddana odwirowaniu.

W trakcie wirowania uzyskiwany jest, koncentrat osocza bogatopłytkowego, w którym znajdują się płytki krwi, pobudzające produkcję kolagenu. Jest to doskonały eliksir pełen komórek wzrostu. W przypadku mezoterapii skóry głowy zabieg ma na celu pobudzenie wzrostu włosów i hamują ich nadmierne wypadanie.

Nowością jest Peptydowa terapia włosów z wykorzystaniem preparatu DR.CYJ Hair Filler

Zabieg korzysta z formuły 7 peptydów i kwasu hialuronowego, który pobudza krążenie i poprawia ukrwienie skóry głowy, dodatkowo odżywia mieszki włosowe. Innowacyjność DR.CYJ Hair Filler to nie tylko jego skład, ale też nowa, opatentowana technologia przedłużonego uwalniania i wnikania substancji aktywnych – minimalna dawka preparatu przez 2 tygodnie po zabiegu utrzymuje się w skórze, powodując powolne, długotrwałe uwalnianie się i penetrację składników aktywnych. Peptydowa terapia włosów może dać już efekty po 2 miesiącach, wymaga jedynie 4 sesji w odstępach, co 2 tygodnie. Po pierwszy zabiegu wypadanie włosów zatrzymuje się, a kolejne przyspieszają odrost włosów.

Zabiegi na skórę głowy są doskonałą opcją dla osób, które zauważyły u siebie pierwsze oznaki łysienia, a także dla tych, które borykają się z problemem rzadkich włosów od dawna. Mezoterapia skóry głowy i terapia włosów preparatem DR.CYJ Hair Filler może mieć również charakter profilaktyczny i być alternatywa dla przeszczepu włosów.

Wszystkie prawa zastrzeżone
© 2024 Centrum DER-MED Kraków
Informacja o przetwarzaniu danych osobowych