Centrum DER-MED
TikTok
YouTube
Instagram
Facebook

Makijaż trwały. Hit: metoda pudrowa – powder brows – oraz cieniowanie ust dwoma kolorami (tak zwane 2D) Kraków Kraków

Makijaż trwały. Hit: metoda pudrowa – powder brows – oraz cieniowanie ust dwoma kolorami (tak zwane 2D) Kraków Kraków

Wykonywanie makijażu wielu kobietom sprawia przyjemność i daje możliwość spędzenia odrobiny czasu wyłącznie z samą sobą. Często jednak zdarza się, że w pośpiechu dnia codziennego brakuje nam czasu na precyzyjne wyrysowanie kresek, wymalowanie brwi czy podkreślenie ust. W takich sytuacjach mamy do wyboru dwie możliwości: spóźnić się lub wyjść z domu bez makijażu. Nowoczesna kosmetologia przychodzi jednak z pomocą, umożliwiając nam wykonanie zabiegów, dzięki którym zawsze będziemy wyglądać pięknie i świeżo!

Makijaż permanentny brwi

 

W naszych gabinetach w Krakowie i Katowicach wykonujemy makijaż permanentny brwi m.in. metodą cieniowania. Inaczej jest ona nazywana metodą pudrową i polega na wprowadzaniu barwnika w linii brwi delikatną techniką tworzenia niewielkich, rozproszonych punktów o średnicy piksela. 

 

Wiele kobiet decyduje się na wykonanie permanentnych brwi, aby ułatwić sobie codzienną rutynę i przyspieszyć proces wykonywania przygotowywania się do wyjścia z domu. Istnieją też inne wskazania do wykonania makijażu permanentnego. Należą do nich:

 

  • asymetria brwi,
  • blizny w okolicach brwi,
  • ubytek lub brak mieszków włosowych,
  • przebyta chemioterapia,
  • alergia na kosmetyki do makijażu.

 

W skrajnych przypadkach jesteśmy zmuszeni wykonać zabieg w celu rekonstrukcji brwi utraconych np. w wyniku wypadku. Obecność blizn czy zgrubień skóry nie stanowi tu żadnej przeszkody, a dobrze wykonany makijaż permanentny gwarantuje naturalny efekt!

 

Makijaż permanentny wiąże się z indywidualnie ustalanym kosztem zabiegu zależnym np. od techniki jaką zostanie wykonany. W przypadku makijażu permanentnego brwi, metodą pudrową cena zabiegu to łącznie z uzupełnieniem, 1050 zł. Cała procedura trwa około 120 minut, a pierwsze efekty są widoczne od razu po jej zakończeniu. Ostateczny wygląd brwi permanentnych uzyskujemy po około 3-4 tygodniach, czyli po czasie potrzebnym do wygojenia się skóry. W tym czasie intensywność barwnika wprowadzonego pod skórę spada o 50-80% – jest to spowodowane naturalną reakcją organizmu. Dlatego też konieczne jest wykonanie zabiegu uzupełniającego, którego koszt jest zawarty w cenie usługi.

 

Makijaż permanentny ust

 

Makijaż permanentny ust w ostatnich latach zyskała dużą sympatię kobiet. Wiele pacjentek decyduje się na poprawienie konturu swoich warg lub wykonanie tzw. zabiegu full lips, polegającego na wypełnieniu całości ust jednolitym barwnikiem. Szczególną popularnością cieszy się metoda cieniowania 2D, w ramach której wargi zostają uzupełnione pigmentami w dwóch kolorach. Efekt zabiegu jest wyjątkowo naturalny, a dzięki temu cały wizerunek pacjentki zostaje odświeżony.

 

Procedura rozpoczyna się od omówienia z pacjentem docelowego kształtu ust, wykonania pomiarów oraz rysunku. Na tym etapie tworzy się również dokumentację zdjęciową, aby było możliwe porównanie stanów przed i po zabiegu. W kolejnym kroku usta zostają pokryte żelem znieczulającym, który zapewnia pacjentowi komfort w czasie pracy. Wskazaniami do wykonania makijażu permanentnego są:

 

  • zanik pigmentacji ust,
  • asymetria warg,
  • zbliznowacenia (np. po infekcjach wirusowych),
  • chęć nieznacznego powiększenia ust.

 

Sama procedura trwa około 2 godzin. Kosmetolog delikatnie nakłuwa skórę, wprowadzając pigment płytko pod warstwę naskórka. Zarówno sprzęt do wykonywania makijażu permanentnego, jak i stosowane w naszej klinice barwniki, mają odpowiednie certyfikaty, które potwierdzają bezpieczeństwo ich użytkowania. Całkowicie naturalnymi efektami ubocznymi zabiegu są niewielka opuchlizna i podrażnienia w obrębie warg. Niedogodności te ustępują samoistnie po kilku dniach od wizyty w gabinecie.

 

Tuż po zabiegu usta mają bardzo intensywny kolor, jednak po okresie gojenia się skóry efekt ten zostaje wyciszony (nasycenie koloru spada o około 50%). W tym czasie skóra na ustach złuszcza się, a ewentualne ubytki pigmentu stają się widoczne. Po około 4 tygodniach od wykonania makijażu permanentnego konieczne jest przeprowadzenie zabiegu uzupełniającego.

 

Efekt końcowy zabiegu możemy obserwować po około 2 tygodniach. W tym czasie należy szczególnie dbać o pielęgnację skóry, ponieważ ma to bezpośredni wpływ na ostateczny wygląd permanentnych ust. Niewskazane jest opalanie miejsca zabiegowego, korzystanie z sauny czy podejmowanie wyczerpującej aktywności fizycznej. W celu podtrzymania efektu zaleca się powtarzanie procedury co 3 do 5 lat (w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta).

Wszystkie prawa zastrzeżone
© 2024 Centrum DER-MED Kraków
Informacja o przetwarzaniu danych osobowych