Centrum DER-MED
TikTok
YouTube
Instagram
Facebook

Liposukcja nie jedno ma imię Kraków

Liposukcja nie jedno ma imię Kraków

Odpowiedzią na to jest liposukcja, która pomaga usunąć tkankę tłuszczową ze szczególnie problematycznych obszarów. W naszym krakowskim Centrum DER-MED zabieg ten wykonujemy kilkoma metodami. Liposukcja wodna, infradźwiękowa czy laserowa? Sprawdź, co i dlaczego wybrać!

Od smukłej sylwetki nie powinna zależeć nasza samoocena. Owszem, wygląd jest ważny, lecz nie determinuje tego, kim jesteśmy. Jednocześnie nie da się zaprzeczyć, że zadowolenie ze swojego ciała – jakiekolwiek by ono nie było – daje nam dużo energii i pewności siebie. Każdy chciałby czuć się dobrze w swojej skórze, co ma znaczenie nie tylko wizualne, lecz przede wszystkim zdaje się wspierać nasze samopoczucie emocjonalne.

Bazą w tej kwestii powinny być wspomniane już regularna aktywność fizyczna oraz zdrowa dieta – oparta przede wszystkim na warzywach i owocach. Jeśli do tego dorzucimy odpowiednie nawodnienie (minimum 2-2,5 l płynów dziennie), a także wskazaną ilość snu (u dorosłych optymalnie powinno być to 7-9 godzin), nasze ciało będzie nam ogromnie wdzięczne! Czy zawsze wdzięczność ta jest jednoznaczna z brakiem “mankamentów”? Oczywiście, że nie. Może zdarzyć się tak, że pewne obszary ciała będą szczególnie oporne, a redukcja tkanki tłuszczowej właściwie w żaden sposób na nie nie wpłynie. To przede wszystkim właśnie w takich przypadkach warto sięgnąć po wsparcie specjalistów i skorzystać z zabiegu liposukcji. Masz obawy? Niepotrzebnie! Wśród wielu osób wciąż krążą mity, że liposukcja to krwawa operacja, trudna rekonwalescencja i duże ryzyko blizn – na szczęście współczesne metody są tego całkowitym przeciwieństwem!

Liposukcja wodna BODY JET pod lupą

Jest to jedna z bardziej innowacyjnych metod walki z niechcianą tkanką tłuszczową. Bazuje na technologii WAL (ang. water-jet assi­sted lipo­suc­tion) – podstawą działania jest w tym przypadku zastosowanie specjalnego strumienia roztworu wodnego, który podawany pod odpowiednim ciśnieniem pozwala na oddzielenie komórek tłuszczowych od tkanki łącznej. Następnie owe komórki tłuszczowe usuwane są z organizmu – co ważne, pozostają w takiej formie, że spokojnie mogą posłużyć za doskonały materiał do implantacji. Można podać go m.in. jako wypełniacz pośladków czy piersi.

Z technologią Body Jet połączony jest także m.in. system Q-graft®, który umożliwia odseparowanie, z pobranego w czasie liposukcji materiału, komórek macierzystych. Znajdują one zastosowanie np. w schorzeniach ortopedycznych, ponieważ odpowiednio przygotowane stanowią substancję o wyjątkowych właściwościach naprawczych. Zgadza się, organizm sam sobie może dostarczyć “lekarstwa”!

Nutacyjna liposukcja infradźwiękowa N.I.L.

Chociaż samo określenie: “infradźwiękowa” może brzmieć tajemniczo, nie ma w tym żadnej magii, lecz potwierdzone działania z zakresu medycyny estetycznej! Liposukcję N.I.L. inaczej określa się liposukcją wibracyjną lub wibroliposukcją, ponieważ to właśnie unikalny ruch wibracyjny pozwala pozbyć się niechcianych komórek tłuszczowych.

Specjalna głowica wprowadza kaniulę w ruch 3D (nazywany nutacyjnym – stąd to określenie w nazwie). Dzięki temu z ogromną delikatnością dla okolicznych obszarów, a tym samym z dużą dozą bezpieczeństwa i ograniczeniem czasu rekonwalescencji, udaje się rozbić grudki tkanki tłuszczowej, a następnie ją odessać. Zabieg trwa około dwóch godzin, choć oczywiście wiele zależy od obszaru, jaki poddajemy terapii. Za każdym razem nasi specjaliści rozpatrują to indywidualnie, a na konsultacji wstępnej potrafią dokładniej podać, ile rzeczywiście potrwa w Twoim przypadku tego typu liposukcja.

Nasi eksperci z krakowskiego Centrum DER-MED, którzy zajmują się właśnie liposukcją N.I.L. podkreślają, że jest to na tyle precyzyjna i – jak to zostało już wspomniane – delikatna technika, że z powodzeniem można zastosować ją nawet w obszarze szyi czy podbródka.

Liposukcja laserowa Sciton Pro Lipo

W laseroterapii jesteśmy szczególnie doświadczeni, a nasi specjaliści nieustannie rozwijają się w tym kierunku – zarówno w kraju, jak i na zagranicznych szkoleniach – co sprawia, że są na bieżąco z najnowszymi technikami oraz innowacjami. Jeśli chodzi o liposukcję laserową, stawiamy na amerykański, niezawodny system SCITON Joule ProLipo Plus, który pozwala nie tylko na liposukcję, lecz jednocześnie także zadba o Twoją skórę – jej nadmiar podda kontrakcji, czyli obkurczaniu.

Co warto wiedzieć więcej o laserowej liposukcji, jaką wykonujemy?

  • Zabieg trwa zwykle nie dłużej niż dwie godziny.
  • Wykonujemy go w znieczuleniu miejscowym, dodatkowo możliwe jest zastosowanie znieczulenia gazem rozweselającym (jeśli zatem obawiasz się narkozy – spokojnie, nie jest to potrzebne).
  • Liposukcja laserowa jest bezpieczna i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji.

Który rodzaj liposukcji wybrać?

Przede wszystkim warto skonsultować się z naszym specjalistą, który pomoże dobrać zabieg jak najlepiej dopasowany do Twojego ciała, Twoich potrzeb oraz oczekiwań. Rozważy też ewentualne przeciwwskazania i opowie o efektach, jakich możesz się spodziewać. W czasie wyboru tego typu zabiegów należy podejść do każdego indywidualnie – sprawdź, co eksperci mają do zaoferowania właśnie Tobie!

Umów się na konsultację wstępną i dowiedz się więcej o zabiegach liposukcji, jakie przeprowadzamy w naszym Centrum DER-MED w Krakowie: https://krakow.dermed.pl/pl/kontakt/

Wszystkie prawa zastrzeżone
© 2024 Centrum DER-MED Kraków
Informacja o przetwarzaniu danych osobowych