Centrum DER-MED
TikTok
YouTube
Instagram
Facebook

Liposukcja – dlaczego nie warto się jej bać? Kraków

Liposukcja – dlaczego nie warto się jej bać? Kraków

Wśród wielu osób wciąż pokutuje przekonanie, że medycyna estetyczna wiąże się tylko i wyłącznie z krwawymi zabiegami lub ogromną ingerencją w ciało.

Tymczasem nowoczesne metody pozwalają uzyskać spektakularne efekty w bezpieczny i często bezbolesny sposób – takie też są współczesne zabiegi liposukcji. Jak podkreślają nasi eksperci, nie warto się ich bać!

Niestety, zdarza się, że zdrowy styl życia, regularna aktywność fizyczna i zbilansowana dieta nie wystarczają do uzyskania smukłej sylwetki. Z pomocą przychodzą wtedy wspomniana już medycyna estetyczna i kosmetologia, w tym m.in. właśnie zabieg liposukcji, czyli miejscowe usunięcie tkanki tłuszczowej. Jest on dużym wsparciem przede wszystkim dla osób, u których na modelowanie szczególnie oporne są konkretne obszary ciała, np. biodra czy uda.

Czy tego typu rozwiązanie może budzić niepokój? Nie powinno, ponieważ opieramy się wyłącznie na sprawdzonych technologiach i co ważne, dopasowujemy je do indywidualnych potrzeb pacjenta lub pacjentki – struktury ich skóry, budowy ciała, oczekiwań co do rezultatów etc. Mamy taką możliwość m.in. dzięki temu, że na rynku dostępne są różne metody przeprowadzania liposukcji. Co zatem warto o nich wiedzieć, by móc na spokojnie zdecydować się na wybraną terapię?

Precyzja liposukcji N.I.L.

Liposukcja N.I.L – wibracyjna, ponieważ tak określa się metodę, oddziałuje wyłącznie na tkankę tłuszczową. Jeśli tylko natknie się na inny rodzaj tkanki, urządzenie automatycznie zatrzymuje swoją pracę, co sprawia, że okoliczne struktury są bezpieczne. Co więcej, biorąc pod uwagę ilość tkanki tłuszczowej, jaka zasysana jest przez urządzenie stosowane w tego typu liposukcji – znacznie większa niż przy innych metodach – zabieg przebiega szybciej. Dzięki temu organizm jest mniej zmęczony, tkanki nie ulegają nadmiernemu obciążeniu, a tym samym mniejsze jest ryzyko ewentualnych krwiaków, sińców czy innych powikłań.

Delikatność liposukcji wodnej BODY JET

Liposukcja wodna Body Jet – w Technologii WAL (ang. water-jet assi­sted lipo­suc­tion) oparta jest o działanie specjalnego strumienia roztworu wodnego. Jest to niezwykle precyzyjna technika o ograniczonej inwazyjności – znacznie mniejszej niż klasyczne zabiegi liposukcji. Jak dokładnie działa? Początkowo wspomniany roztwór wodny, podany pod ciśnieniem, powoduje oddzielenie się komórek tłuszczowych od tkanki łącznej. Umożliwia to usunięcie ich z organizmu bez niszczącego wpływu na okoliczne obszary. Co więcej, jest to metoda na tyle delikatna, że uszkodzeniu nie ulegają też same komórki tłuszczowe. Dzięki temu stają się fantastycznym materiałem do implantacji, stąd też zabieg Body Jet nieraz łączy się z innymi technikami modelowania sylwetki.

Holistyczne działanie liposukcji laserowej

W naszej ofercie znajdziesz także liposukcję laserową Sciton Pro Joule. Być może pojawiają się w Tobie wątpliwości dotyczące stanu skóry po wykonanej liposukcji – czy nie stanie się wiotka? Jest to słuszne pytanie, bowiem zmniejszona ilość tkanki tłuszczowej siłą rzeczy wymaga też mniejszej ilości wspomnianej tu skóry. Niegdyś w związku z tym konieczne mogło być kilka zabiegów – dziś wystarczy tylko jeden! Ogranicza to czas, ewentualne ryzyko powikłań oraz okres rekonwalescencji. Wszystko dzięki systemowi, który z powodzeniem stosują specjaliści z naszego krakowskiego Centrum DER-MED – SCITON Joule ProLipo Plus.

Jest to nie tylko laserowa lipoliza, czyli usuwanie tkanki tłuszczowej, lecz także jednoczesne obkurczanie nadmiaru wiotkiej skóry, co pozostawia ją ujędrnioną i gładką. Co więcej, zabieg ten nie wymaga zastosowania narkozy, a jedynie znieczulenia miejscowego lub podania tzw. gazu rozweselającego, który poza niwelowaniem bólu powoduje też rozluźnienie oraz uspokojenie.

Pod fachową opieką

Co najważniejsze, nawet najlepsze technologie nie spełniałyby swoich zadań, gdyby nie profesjonaliści, którzy potrafią się nimi posługiwać oraz dopasować je do indywidualnych potrzeb pacjentów. Każda przychodząca do nas osoba jest inna – ma odmienny problem, rodzaj skóry, motywacje do zabiegu, oczekiwania. Stąd tak ważne są dla nas wstępne konsultacje, które znacznie zwiększają bezpieczeństwo zabiegów. Doświadczenie oraz wiedza naszych specjalistów pozwalają bowiem rozpatrzyć ewentualne do nich przeciwwskazania i wybrać najodpowiedniejszą metodę terapii. Jeśli więc dalej masz obawy przed liposukcją, najlepiej rozwiać je właśnie wspólnie z ekspertem – pozwól sobie pomóc!

Wszystkie prawa zastrzeżone
© 2024 Centrum DER-MED Kraków
Informacja o przetwarzaniu danych osobowych