Centrum DER-MED
TikTok
YouTube
Instagram
Facebook

Laserowe leczenie trądziku – poznaj zabieg Acleara! Kraków

Laserowe leczenie trądziku – poznaj zabieg Acleara! Kraków

Trądzik to poważne zmartwienie nie tylko nastolatków. Nieestetyczne, często głębokie i bardzo rozległe krostki pojawiają się także u dorosłych. Zwykle zmianom trądzikowym towarzyszy nadmierne wydzielanie sebum i zaczerwienienie. Jeśli i Ty zmagasz się z trądzikiem różowatym, młodzieńczym lub zaskórnikowym, pomyśl o leczeniu laserem Acleara. Metoda ta okazuje się skuteczna w przypadku różnych zmian skórnych. Sprawdź, na czym polega ten zabieg! 

Na czym polega leczenie trądziku laserem Acleara?

Zabiegi urządzeniami laserowymi zyskały opinie znakomitych sposobów na eliminację zmian, takich jak blizny, przebarwienia i wiele innych niedoskonałości cery. Acleara jest natomiast laserem skierowanym do osób, które borykają się z aktywnym trądzikiem.  

Istotą działania lasera stosowanego w przypadku zmian trądzikowych jest wykorzystanie technologii opartej o wydzielanie intensywnego światła pulsacyjnego (IPL). Poza poddaniem skóry działaniu promieni lasera leczenie trądziku jest wspomagane przez system delikatnie zasysający skórę, co ułatwia: 

 • otwieranie porów;
 • usuwanie zaskórników;
 • eliminację zanieczyszczeń;
 • likwidację bakterii odpowiedzialnych m.in. za rozwój stanu zapalnego i pojawianie się trądziku. 

  

Z jakim rodzajem trądziku radzi sobie laser Acleara?

Efektem zabiegu przy użyciu lasera Acleara jest dogłębne oczyszczenie skóry, a tym samym eliminacja źródła trądziku. Nie jest to więc sposób na usuwanie jedynie śladów po trądziku, a kompleksowe wsparcie leczenia problemów dermatologicznych.

Zabieg sprawdza się w przypadku zmian na twarzy, gdzie najczęściej pojawiają się wykwity. Trądzik może jednak dotyczyć także pleców i ramion. Na tych partiach ciała również można zastosować laser. 

Laserowe leczenie Acleara znajduje zastosowanie w przypadku zmian, takich jak:

 • trądzik młodzieńczy,
 • trądzik różowaty, 
 • trądzik zaskórnikowy
 • trądzik grudkowy,
 • zmiany grudkowo-krostkowe,
 • trądzik cystowy. 

Z zabiegu Acleara mogą skorzystać także osoby, które borykają się z problemem nadaktywności gruczołów łojowych. Intensywne oczyszczenie porów i działanie światła IPL pozwala na przywrócenie skórze równowagi i zmniejszenie wydzielania sebum. Działanie takie skutecznie zmniejsza ryzyko pojawiania się zmian trądzikowych i odświeża skórę. 

Na zabieg ten możesz jednak zdecydować się również, jeśli nie masz problemu z trądzikiem, ale borykasz się ze skłonnością do zatykania porów. Acleara oczyści cerę z zanieczyszczeń i zminimalizuje ryzyko ponownego powstawania zaskórników.   

 

Efekty po zabiegu Acleara 

Możliwość zastosowania lasera Acleara w przypadku różnych rodzajów trądzikowych wynika z faktu, że wszystkim tym zmianom towarzyszą podobne objawy. Co więcej, podstawą przy redukcji trądziku jest zachowanie skóry w nieskazitelnej czystości. Nie zawsze jednak jest to możliwe za pomocą stosowania zewnętrznie działających preparatów. 

Acleara dociera znacznie głębiej, niż inne metody stosowane przy problemach dermatologicznych, dlatego też efekty są bardzo zadowalające. Połączenie światła IPL z system ułatwiającym oczyszczenie porów to jedna z najskuteczniejszy metod walki z trądzikiem. 

Zabieg Acleara w razie potrzeby może być powtarzany w odstępach tygodniowych. Jednak już po pierwszej sesji zaobserwujesz efekty, takie jak:

 • załagodzenie zaczerwienienia skóry,
 • odświeżenie i intensywne oczyszczenie cery,
 • uczucie świeżości,
 • zmniejszenie ilości drobnoustrojów bakteryjnych,
 • powstrzymanie nadmiernego wydzielania sebum,
 • skóra wyraźnie jaśniejsza, pełna blasku. 

 

Nieważne, z jakim rodzajem trądziku się zmagasz. Każdy z nich dobitnie ingeruje w prezencję twarzy i wymaga profesjonalnego leczenia. Umów się na konsultację dermatologiczną w naszym Centrum DER-MED, a pomożemy w wyborze najlepszego dla Ciebie planu leczenia!

Wszystkie prawa zastrzeżone
© 2024 Centrum DER-MED Kraków
Informacja o przetwarzaniu danych osobowych