Centrum DER-MED
TikTok
YouTube
Instagram
Facebook

Jak leczyć nietrzymanie moczu? Kraków

Jak leczyć nietrzymanie moczu? Kraków

Nietrzymanie moczu – pokonanie wstydu

Problem nietrzymania moczu miewa różne przyczyny. Czasem pojawia się z wiekiem, w okresie okołomenopauzalnym, i jest traktowany jako “normalny” objaw procesu starzenia. Często bywa też “naturalnym” skutkiem ciąż i porodów. 

 

Pierwsze sporadyczne epizody niekontrolowanego popuszczania moczu zwykle się bagatelizuje. Po pewnym czasie jednak okazuje się, że wypadki podczas śmiania się czy kasłania stają się krępującą codziennością. Pojawia się poczucie wstydu, które zwiększają coraz częstsze krępujące sytuacje. Aby im zapobiec, wybiera się alienację, życie w samotności. Odmawianie spotkań ze znajomymi i stronienie od bliskich staje się rutyną. Trzeba zdawać się na własne siły, których zaczyna brakować. Nietrzymanie moczu jest złożonym schorzeniem, obciążającym fizycznie i psychicznie. Staje się balastem, blokadą, która zamiast pytać “jak leczyć nietrzymanie moczu”, każe się ukrywać. To trudne doświadczenie wywołuje ogromny stres, pogarsza komfort życia, odbiera radość i możliwość swobodnego wyboru. Nie trzeba godzić się na taki los!

 

Nietrzymanie moczu nie jest normalne ani naturalne. To zaburzenie układu moczowego (niekiedy nerwowego), które daje się wyleczyć. Niestety decyduje się na to zaledwie co druga kobieta. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest wstyd – uwewnętrzniony, toksyczny i destrukcyjny. Można go pokonać, wykonując cztery kroki:

  1. Uświadamiając sobie, że nietrzymanie moczu jest schorzeniem – tę dolegliwość możesz wyleczyć!
  2. Akceptując wszystkie uczucia – wstyd, smutek, stres, frustracja masz do nich prawo, to normalne, że Ci towarzyszą!
  3. Utwierdzając się w przekonaniu, że nietrzymanie moczu to problem, który trzeba rozwiązać – weź sprawy w swoje ręce!
  4. Umawiając się na wizytę do lekarza (ginekologa) – rozpocznij leczenie nietrzymania moczu w Centrum DER-MED w Krakowie lub Katowicach! 

Nietrzymanie moczu – leczenie laserowe

Leczenie nietrzymania moczu zależy od rodzaju i nasilenia schorzenia. Najczęściej przybiera ono postać wysiłkowego nietrzymania moczu, które jest konsekwencją porodów, zmian hormonalnych oraz wad wrodzonych. W takim przypadku niekontrolowane mikcje przytrafiają się w trakcie wysiłku fizycznego, ale też podczas kasłania, kichania czy śmiania się. Ma to związek z osłabieniem mięśni dna miednicy, które nie są w stanie całkowicie zamknąć cewki moczowej. Przyczyną popuszczania moczu jest tu również zmiana kąta nachylenia cewki, wynikająca z rozciągnięcia pochwy np. po porodach drogami natury. 

 

Skutecznym sposobem leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu jest zabieg laserowy, który polega na fototermicznym obkurczaniu mięśni pochwy i dna miednicy. W wyniku terapii laserowej przednia ściana pochwy wzmacnia się, dzięki czemu krępujące dolegliwości ustępują. Dodatkowo, pod wpływem lasera zostaje pobudzona produkcja kolagenu w błonie śluzowej pochwy, która odzyskuje prawidłowe napięcie i nawilżenie. Takie efekty oznaczają poprawę komfortu życia zarówno codziennego, jak i seksualnego. Dawne problemy znikają, a w ich miejsce wraca odwaga i radość życia. 

 

Laserowe leczenie nietrzymania moczu w Centrum DER-MED wykonuje się urządzeniem MonaLisa Touch. To innowacyjny laser stworzony z myślą o zdrowiu i komforcie pacjentek. Z jego pomocą przeprowadza się skuteczny zabieg regeneracji okolic intymnych. Laseroterapia jest bezbolesna i nie obciążająca. Brak rekonwalescencji to ogromna zaleta, pozwalająca na dyskrecję i gotowość do wykonywania codziennych obowiązków. Zabieg trwa około 30 minut, które bez trudu można wygospodarować w ciągu jednego dnia. Aby umówić się na wizytę, przejdź na stronę: https://dermed.pl/ 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone
© 2024 Centrum DER-MED Kraków
Informacja o przetwarzaniu danych osobowych