Centrum DER-MED
TikTok
YouTube
Instagram
Facebook

Demakijaż – jak robić to poprawnie? Kraków

Demakijaż – jak robić to poprawnie? Kraków

Czy wiesz, że dobrze wykonana pielęgnacja i oczyszczanie skóry sprawi, że skóra stanie się piękna i świetlista, a także znacznie przyczyni się do redukcji zaskórników i rozszerzonych porów?
Chcę pokazać Ci jak poprawnie oczyścić swoją skórę i zrobić prawidłowy demakijaż. Dlaczego, skoro wydaję się to takie proste? Ponieważ często spotykam się z mitem, że płyn micelarny jest całkowicie wystarczający do demakijażu oraz że nadmierne oczyszczanie zniszczy naszą barierę ochronną skóry.

Demakijaż nie jest tylko skupiony na zmywaniu makijażu, który nosimy często od wczesnego poranka, aż do późnego wieczora. Demakijaż powinien również zmywać sebum, które wytwarza się na naszej skórze, a także zanieczyszczenia, które mogą wnikać w nasze pory.
Jak zanieczyszczenia wpływają na naszą skórę? Mogą powodować przebarwienia, zmiany pigmentacyjne skóry, stany zapalne i szybsze starzenie. Mikrocząsteczki zanieczyszczeń wnikają w nasze pory i uszkadzają barierę ochronną skóry.

Demakijaż - jak robić to poprawnie?

Gdy skóra nie jest prawidłowo oczyszczona, może nie wchłaniać wszystkich dobrodziejstw, które oferujemy jej często drogimi kremami, maseczkami i innymi kosmetykami. Cera, która nie jest prawidłowo oczyszczona szybciej się starzeje – może zrobić się szara, ziemista, powstaną na niej zaskórniki i pryszcze.

Zauważyłaś, któryś z powyższych objawów na swojej skórze? Być może twoje oczyszczanie skóry jest nieprawidłowe! Zapoznaj się z poniższym poradnikiem i zmień swoje nawyki już dziś!

Demakijaż - jak robić to poprawnie?

Prawidłowo wykonany demakijaż w dwóch etapach

Etap 1 – Demakijaż płynem micelarnym, olejkiem lub balsamem do demakijażu

Płyn micelarny – Nakładamy go na wacik i zmywamy pierwszą warstwę makijażu i zanieczyszczeń. Pamiętaj, aby mocno nie pocierać twarzy, możesz wtedy spowodować podrażnienie i mikrouszkodzenia mechaniczne skóry, które objawią się między innymi w postaci cieni pod oczami. Niestety płyn micelarny nie jest rozwiązaniem typu “all in one” – nie zapewni nam perfekcyjnego oczyszczania skóry twarzy. Kolejny etap oczyszczania jest konieczny, aby nie doprowadzić do zatkania czy zaczopowania porów naszej skóry oraz żeby produkty pielęgnacyjne miały jak najlepsze działanie.
Olejek lub balsam do demakijażu – Produkty te stanowią bardziej skuteczną alternatywę dla płynu micelarnego, zwłaszcza dla skór suchych i wrażliwych. Są nie tylko bogate w drogocenne witaminy i kwasy tłuszczowe, które odżywiają i zmiękczają skórę ale również pozwalają na odprężenie i chwilę przyjemności. Zafunduj sobie codzienny i jakże dobroczynny masaż twarzy, który pobudzi nasze krążenie, będzie miał efekt przeciwstarzeniowy oraz uelastyczni naszą skórę. Nałóż produkt na dłonie, rozprowadź na twarzy i wykonaj kilkuminutowy, delikatny masaż. Pod koniec zemulguj produkt z wodą – ten krok ułatwi usunięcie olejku wraz z rozpuszczonym makijażem.

Demakijaż - jak robić to poprawnie?

Etap 2 – Oczyszczanie delikatnym żelem lub pianką do twarzy

Delikatny żel lub pianka do twarzy – Niezależnie od produktów użytych w pierwszym etapie, doczyszczenie twarzy za pomocą delikatnego środka myjącego jest kluczowe. Pozwala na usunięcie pozostałości makijażu i zanieczyszczeń (często niewidocznych gołym okiem!) ze skóry. Wybieraj produkty bez silnych detergentów takich jak m.in SLS czy SLES. Działają one drażniąco na skórę, która uaktywnia swoje mechanizmy obronne – posiadacze skór tłustych mogą zauważyć wzmożoną produkcję sebum, skór suchych doświadczyć uczucia ściągnięcia i nadmiernego przesuszenia. Nakładaj produkt na zwilżoną skórę i delikatnie wmasuj, po czym spłucz letnią wodą.

Po tak wykonanym, dwuetapowym demakijażu skóra jest oczyszczona i przygotowana na czerpanie korzyści z kolejnych kroków pielęgnacyjnych.

Demakijaż - jak robić to poprawnie

Jeśli jesteś zainteresowana dodatkowym oczyszczaniem skóry, mogę zaproponować Ci oczyszczanie wodorowe. To zabieg, który polega na wprowadzaniu w głąb skóry cząsteczek aktywnego wodoru, który oczyszcza dogłębnie komórki skóry. Taki zabieg eliminuje wolne rodniki, które wpływają na procesy starzenia się skóry. Oczyszczanie wodorowe pomaga również złagodzić stany zapalne skóry i znormalizować wydzielanie się sebum.

Zachęcam Cię do wypróbowania i wdrożenia na stałe tej metody do twojego wieczornego rytuału pielęgnacyjnego. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym jak poprawnie dbać o swoją skórę, zapraszam Cię do lektury kolejnych postów na naszym blogu.

Wszystkie prawa zastrzeżone
© 2024 Centrum DER-MED Kraków
Informacja o przetwarzaniu danych osobowych