Centrum DER-MED
TikTok
YouTube
Instagram
Facebook

COOLSCULPTING – nowe aplikatory: CoolPetite i CoolAdvantage Plus Kraków Kraków

COOLSCULPTING – nowe aplikatory: CoolPetite i CoolAdvantage Plus Kraków Kraków

Współczesna medycyna estetyczna dysponuje wieloma narzędziami, które umożliwiają wyszczuplanie i modelowanie sylwetki bez użycia skalpela. Jedną z najskuteczniejszych metod ujędrniania ciała i zmniejszania obwodu brzucha, ud czy ramion, jest kriolipoliza, czyli wymrażanie tłuszczu. Na czym polega ten zabieg i dla kogo jest przeznaczony?

 

Na czym polega kriolipoliza?

 

Kriolipoliza to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, którego celem jest selektywne modelowanie sylwetki. Metoda ta jest stosowana u pacjentów, którzy chcą nieznacznie poprawić linię tułowia, spłaszczyć brzuch czy ujędrnić skórę na przedramionach. Kriolipolizę stosuje się również jako efektywny zabieg na cellulit, a także w celu zrewitalizowania i napięcia skóry po schudnięciu (zwłaszcza, jeżeli utrata kilogramów była znaczna i odbyła się w relatywnie krótkim czasie). Kriolipoliza nie jest przeznaczona dla osób, które chcą pozbyć się dużej ilości nadmiernie nagromadzonej tkanki tłuszczowej. W takich przypadkach optymalnym rozwiązaniem jest przeprowadzenie liposukcji wodnej lub liposukcji wibracyjnej N.I.L..

 

Procedura polega na wymrażaniu tkanki tłuszczowej poprzez kontrolowane schładzanie kolejnych partii ciała. Niska temperatura powoduje degradację komórek tłuszczowych, które następnie zostają stopniowo zmetabolizowane przez organizm. W naszych gabinetach kriolipolizę wykonuje się z wykorzystaniem innowacyjnego urządzenia Coolsculpting. Zabieg jest poprzedzony wykonaniem pomiaru grubości tkanki tłuszczowej, co pozwala na dobranie optymalnych parametrów sprzętu medycznego. Wybrany obszar jest próżniowo zasysany przez aplikator o odpowiedniej dla danego miejsca zabiegowego wielkości. Następnie tkanki zostają poddane działaniu niskiej temperatury. Całkowity czas pracy wynosi około 70 minut. Zabieg może zostać powtórzony po 6 tygodniach.

 

Kriolipoliza jest nieinwazyjną metodą modelowania sylwetki. Oznacza to, że zabieg przebiega bez naruszania ciągłości skóry i nie wymaga rekonwalescencji. Procedura jest bezbolesna, a ewentualne efekty uboczne (delikatna opuchlizna, zasinienie) ustępują samoistnie po upływie kilku dni. Coolsculpting to także wyjątkowo uniwersalny zabieg, który można wykonywać niemal na dowolnej części ciała. Warunkiem jest uprzednie wykluczenie przeciwwskazań, do których należą:

 

 • stany zapalne skóry,
 • żylaki,
 • świeża blizna,
 • tatuaż w miejscu zabiegowym,
 • opalenizna i skóra pokryta samoopalaczem,
 • ciąża i laktacja,
 • nowotwór,
 • stymulator serca,
 • hemofilia,
 • zakrzepowe zapalenie żył.

 

Pierwsze pozytywne rezultaty są widoczne po około dwóch tygodniach od opuszczenia gabinetu przez pacjenta. W tym czasie organizm metabolizuje uszkodzone tkanki, wydalając je na zewnątrz ustroju. Ostateczny kształt figury pacjenta stabilizuje się w ciągu od trzech do sześciu miesięcy. Kriolipoliza metodą CoolSculpting pozwala na zredukowanie tkanki tłuszczowej nawet o 27%!

 

Nowe aplikatory CoolSculplting – CoolPetite i CoolAdvantage Plus

 

Każdy z aplikatorów, które stosujemy do wykonywania kriolipolizy, ma precyzyjnie określone przeznaczenie. Głowice urządzenia Coolsculpting oddziałują na tkanki w różny sposób, a wymienianie ich podczas zabiegu sprzyja uzyskiwaniu najbardziej optymalnych efektów pracy. 

 

W naszych gabinetach mamy do dyspozycji aż 4 aplikatory o różnych wielkościach – dwa podstawowe i dwa specjalistyczne, które stanowią stosunkową nowość na rynku. Każdy z aplikatorów ma inne zastosowanie, możliwe jest także łączenie ich ze sobą dla osiągnięcia optymalnych efektów terapii.

 

 • CoolAdvantage – sprawdza się na takich obszarach, jak brzuch, boczki czy wewnętrzna strona ud;
 • CoolMini – za jego pomocą wykonuje się kriolipolizę niewielkich obszarów ciała, takich jak szyja czy podbródek;
 • CoolPetite – służy do wykonywania kriolipolizy ramion;
 • CoolAdvantage Plus – jest przeznaczona do pracy na rozległych partiach brzucha.

 

Aplikatory CoolPetite i CoolAdvantage Plus pozwalają skrócić czas zabiegu z 60 do około 35 lub 45 minut. Zabiegi wykonywane przy użyciu urządzenia CoolSculpture są absolutnie bezpieczne, co potwierdza certyfikat Amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA). Cena kriolipolizy różni się w zależności od obszaru zabiegowego i wynosi od 1450 do 2400 złotych za jedno przyłożenie.

Eksperci z naszego krakowskiego Centrum DER-MED mogą powiedzieć Ci o kriolipolizie jeszcze więcej! Umów się na konsultację: https://krakow.dermed.pl/pl/kontakt/

Wszystkie prawa zastrzeżone
© 2024 Centrum DER-MED Kraków
Informacja o przetwarzaniu danych osobowych