• English

Lipoliza iniekcyjna – rozpuść tłuszcz zastrzykiem

Lipoliza iniekcyjna – rozpuść tłuszcz zastrzykiem

Podwójny podbródek, nieestetyczne wałeczki nad kolanami lub na plecach? Ginekomastia, która nie chce zniknąć mimo ogólnej szczupłości? Z tłuszczem, który jest bardzo oporny i nie słucha ani diety ani ćwiczeń poradzi sobie lipoliza iniekcyjna!

Czy można pozbyć się tłuszczu w superszybki i nieinwazyjny sposób? Dzięki nowoczesnej metodzie intralipoterapii jest to możliwe. Jest to tzw. lipoliza iniekcyjna, czyli zabieg, podczas którego wstrzykuje się specjalny preparat, który rozpuszcza tłuszcz. Komórki tłuszczowe są rozrywane, a trójglicerydy się rozpadają a następnie są usuwane z organizmu w standardowym procesie oczyszczania (poprzez wątrobę).

Jakie efekty można osiągnąć zabiegiem?

Przede wszystkim, lipoliza iniekcyjna przeznaczona jest do miejscowej redukcji nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Służy modelowaniu ciała, a nie odchudzaniu. Za pomocą wstrzykiwanego preparatu można pozbyć się tłuszczu z miejsc, w których oporna tkanka tłuszczowa nie chce zniknąć mimo ćwiczeń czy odchudzania. Lipoliza iniekcyjna pozwala tez usunąć tłuszcz z miejsc, na które tradycyjne odchudzanie po prostu nie działa (np. poduszeczki tłuszczu pod powiekami lub podwójny podbródek.

Jak wygląda zabieg lipolizy iniekcyjnej?

Podczas zabiegu, doświadczony lekarz wstrzykuje w wybrane partie ciała preparat Deramstabilon. Wraz z substancją rozbijającą tłuszcz, podawany jest środek znieczulający, który sprawia, że cały zabieg jest praktycznie bezbolesny.

Preparat wstrzykiwany jest powoli, w umiejętny sposób, dzięki czemu dochodzi do rozerwania błony komórek tłuszczowych, a komórki trójglicerydów ulegają rozpadowi.

Po zabiegu, może dojść do chwilowego obrzęku ciała, w miejscu wkłucia może pojawić się krwiak, wrażliwość na ucisk. Efekt ten znika dość szybko, a pacjent nie musi rezygnować z codziennych aktywności.

Zabieg powtarza się (najczęściej stosuje się serie 2-3 zabiegów) po około 3-4 tygodniach. Jeśli redukcji poddane mają być różne partie ciała, zaleca się by robić je osobno, ze względu na to iż bolesność lub obrzęk w wielu miejscach może zmniejszać komfort wypoczynku lub utrudniać sen. Oczywiście, każda osoba reaguje nieco inaczej. Dla wielu pacjentek, lipoliza iniekcyjna nie wiąże się w praktycznie żadnym dyskomfortem.

Lipoliza iniekcyjna – co warto wiedzieć?

Czym jest preparat Deramstabilon?

To specjalistyczny produkt, który jako jedyny na świecie posiada stosowne atesty i może być wykorzystywany do rozbijania tkanki tłuszczowej przez iniekcję. Na rynku dostępny jest już od kilkunastu lat, a z jego udziałem przeprowadzono tysiące zabiegów lipolizy iniekcyjnej.

W jaki sposób wydalane są komórki tłuszczowe?

Rozpuszczone preparatem komórki tłuszczowe (a w zasadzie to, co z nich pozostanie) są transportowane do wątroby, gdzie zostają przetworzone, a następnie usunięte z pomocą nerek.

Na jakie partie ciała można stosować Dermastabilon?

Preparat może zostać podany do każdej partii ciała, ale ze względu na to, że stosuje się do przede wszystkim do modelowania kształtów ciała, używa się go tam, gdzie redukcja komórek tłuszczowych jest utrudniona. Najczęściej są to wewnętrzne partie ud i kolan, podwójny podbródek, brzuch, biodra, okolice pośladków, piersi u mężczyzn (ginekomastia), tłuszczaki, fałd tłuszczu na karku, fałdki tłuszczu na karku.

Kiedy nie powinno się stosować lipolizy iniekcyjnej?

Przeciwwskazania do zabiegu są dość standardowe – cukrzyca, ciąża, zaburzenia w krzepliwości krwi. Problematyczne mogą być też poważne zaburzenia pracy nerek oraz wątroby (które gromadzą i wydalają rozbite tłuszcze). Nie wykonuje się zabiegu również u kobiet w ciąży oraz matek karmiących.

Warto oczywiście pamiętać o tym, że nie jest to zabieg, który pozwala schudnąć, a jedynie usunąć tłuszcz w określonych partiach ciała. Z tego powodu nie stosuje się go u osób otyłych.

Lipoliza iniekcyjna – cena

Koszt zabiegu uzależniony jest przede wszystkim od ilości podanego pacjentce preparatu. Deramstabilon występuje w ampułkach po 8 ml. Jednorazowo można podać do 5 ampułek, ale nierzadko wystarcza ich mniejsza ilość (np. do redukcji nadmiaru tłuszczu na twarzy wystarczy jedna). W DER-MED cena za zabieg zaczyna się od 230 zł/ ampułka

Jeśli chcesz usuną uporczywy tłuszczyk, który nie chce poddać się ani odchudzaniu, ani ćwiczeniom, to zastosuj lipolizę iniekcyjną i pozbądź się problemu szybciutko! Najlepiej oczywiście w DER-MED!