• English

Jak bezpiecznie powiększyć piersi?

Jak bezpiecznie powiększyć piersi?

Marzy ci się większy biust, ale boisz się wszczepienia implantów? Teraz możesz powiększyć piersi wykorzystując własną tkankę tłuszczową.

Dzięki temu, że materiał jest autologiczny (pochodzi z twojego własnego ciała), zabieg jest bezpieczny i wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Powiększanie piersi za pomocą tłuszczu pacjentki nosi wiele nazw: lipolifting piersi, augmentacja, lipomodeling. Mimo wielu nazw, procedura jest oparta o ten sam mechanizm – pobranie tłuszczu od pacjentki (np. z ud, brzucha), odpowiednie go przygotowanie i ponowne wszczepienie w konkretne miejsca, dzięki czemu dochodzi do wypełnienia tkanki w oczekiwanym miejscu.

Jest to zabieg dość szybki, bezpieczny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Jego niewątpliwym plusem jest też to, że tak naprawdę, jest to zabieg 2 w 1, bo poza pięknymi piersiami, uzyskujemy po nim również bardziej smukłą, wymodelowaną sylwetkę!

Jakie efekty można uzyskać wykorzystując własny tłuszcz do poprawy wyglądu piersi?

Zabiegi z wykorzystaniem tkanek własnych w obrębie piersi tylko częściowo dotyczą powiększania rozmiaru biustu. Bardzo często, za pomocą tej metody, prowadzi się rekonstrukcję piersi (np. po zabiegu mastektomii). Metoda ta, pozwala również na skorygowanie kształtu piersi i ich ujędrnienie (lipolifting), uzupełnienie ubytków, wyrównanie różnicy wielkości między oboma piersiami. To doskonały sposób na zapewnienie pięknego wyglądu piersiom bez stosowania implantów czy innych ciał obcych.

 • Kiedy warto rozważyć zabieg powiększania piersi własnym tłuszczem?
 • Kiedy z różnych przyczyn nie chcesz bądź nie możesz zdecydować się na implanty,
 • Kiedy chcesz wyrównać różnice między piersiami, bez ich dodatkowego powiększania,
 • Kiedy zmiana rozmiaru piersi ma być delikatna i wyglądać naturalnie,
 • Kiedy, z racji wieku, piersi straciły naturalną sprężystość i zaczynają opadać,
 • Kiedy w wyniku choroby lub karmienia, piersi są zwiotczałe i naciągnięte.

Czy powiększanie piersi własnym tłuszczem jest bezpieczne?

Spośród wszystkich metod modelowania i powiększania piersi, zabieg z wykorzystaniem własnej tkanki pacjentki jest najbardziej bezpieczny. Własny tłuszcz jest zgodny z tkankami pacjentki (bo przecież pochodzi z jej ciała) zatem nie ma tu mowy o reakcji alergicznej. Nie jest to też ciało obce, z którym coś może się stać.

Warto jednak pamiętać, że sukces zabiegu oraz to, czy piersi będą wyglądały naturalnie i pięknie, jest uzależniony od takich czynników jak doświadczenie lekarza oraz jakość sprzętu, który ma do dyspozycji.

W DER-MED, korzystamy z metody Body Jet i NIL. Jest to zabieg, który w bezpieczny sposób pozwala pozyskać tkankę tłuszczową od pacjentki. Odsysanie tłuszczu wykonuje się w nim w oparciu o metodę WAL, (water – jet assisted liposuction), czyli wspieranie odsysania strumieniem wody. Metoda ta, daje świetne efekty, bo pozwala bardzo precyzyjnie modelować sylwetkę. Pozyskiwana tkanka tłuszczowa jest w doskonałym stanie i nadaje się do reimplantacji (wszczepienia).

7 plusów powiększania piersi z wykorzystaniem tkanki tłuszczowej pacjentki:

  • Możliwość precyzyjnego wymodelowania piersi (również w zakresie uzupełnienia ubytków, wyrównania nierówności czy podniesienia biustu),
  • Bezpieczeństwo zabiegu i brak ciała obcego w organizmie,
  • Brak konieczności wykonywania zabiegu w narkozie (wystarczy znieczulenie miejscowe),
  • Brak ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej,
  • 2 w 1 czyli jednoczesne pozbycie się nadmiaru tłuszczu z wybranych partii ciała,
  • Jedna sesja operacyjna i krótki czas rekonwalescencji,
  • Brak blizn