• English

Depilacja laserowa fakty i mity

Depilacja laserowa fakty i mity

Czego można spodziewać się po depilacji laserowej i jakie przekonania na jej temat warto już odłożyć do lamusa?

Zabieg depilacji laserowej jest w Polsce obecny już od wielu lat i z sukcesem skorzystało z niego wiele kobiet. Jednocześnie, istnieje wokół depilacji laserowej sporo niedomówień i przekłamań, które sprawiają, że część kobiet niesłusznie obawia się zabiegów.

Depilacja laserowa – 5 najważniejszych faktów

Czyli co trzeba wiedzieć, zanim podejmie się decyzję o skorzystaniu z zabiegu.

Depilacja laserowa – czy zabieg boli?

Szukając informacji na temat tego czy depilacja laserowa  jest bolesna, znajdujemy sporo sprzecznych informacji. Część artykułów mówi, że to, że zabieg jest bolesny jest mitem, w innych spotkamy się ze stwierdzeniem, że trzeba przygotować się na solidny dyskomfort. Jak jest w rzeczywistości?

Opinie klientek, które korzystają z zabiegu są mocno podzielone. Odczuwany dyskomfort jest związany z różnymi progami odczuwania bólu. Dla jednej osoby zabieg będzie prawie nie odczuwalny, a dyskomfort marginalny, a inna będzie miała odczucia swędzenia, pieczenia czy mrowienia. Na pewno nie można porównywać depilacji laserem do bólu odczuwanego podczas depilacji woskiem. Odczuwany dyskomfort będzie też zależał od jakości używanego sprzętu W Dermed stosujemy laser diodowy Light Sheer Duet najnowszej generacji ze specjalnym systemem chłodzących, który znieczula i niweluje ryzyko poparzenia. Dzięki temu dyskomfort jest zminimalizowany, a sam zabieg znacznie krótszy niż przy laserze starszej generacji.

Aby depilacja laserowa była skuteczna potrzebnych jest kilka zabiegów

Nie ma metody, która pozwoli na całkowite usunięcie owłosienia laserem podczas jednej sesji. Jest to związane przede wszystkim z tym, że włosy znajdują się w różnych fazach wzrostu, a laser skutecznie uszkodzi mieszek włosowy tak, by nie wytwarzał nowych włosów tylko w fazie anagenu (fazie wzrostu włosa). Ponieważ nie jest możliwe, by wszystkie włosy na depilowanej powierzchni były w tej samej fazie wzrostu, jeden zabieg po prostu nie wystarczy.

To, ile zabiegów będzie potrzebnych uzależnione jest od samych włosów i ich siły, rodzaju skóry, tempa wzrostu włosa. Osoba przeprowadzająca zabieg podczas pierwszego spotkania określa mniej więcej ilość potrzebnych zabiegów. Warto jednak pamiętać, że są to dane szacunkowe, bo najpierw trzeba sprawdzić jak zachowują się włosy i skóra po zabiegu.

Do depilacji laserowej wykorzystuje się różne urządzenia o różnej skuteczności

Dlaczego tak różne są opinie na temat skuteczności zabiegu depilacji laserowej? Bo to, czy wypalane macierze faktycznie zostaną zniszczone zależy od jakości lasera, który wykorzystano do zabiegu. Na przykład, przy wykorzystaniu laseru rubinowego (laser najstarszej generacji), usunięte będą mogły być jedynie włosy ciemne, a i to jedynie na skórze o jasnej karnacji. Lasery diodowe, stosowane obecnie, również różnią się miedzy sobą (np. emitują światło o różnej długości fali – od 630 do 1200 nm).

Zanim podejmiesz decyzję o zabiegu sprawdź zatem jakim laserem będzie wykonywany. Najnowszy laser obecny na rynku to Laser Light Sheer Duet.

Depilacja laserowa jest skuteczna dla wszystkich typów włosów i każdej karnacji

Z odpowiednim laserem można przeprowadzać ją nawet na opalonej skórze!

Faktycznie, kiedyś było tak, że laserowa depilacja była zarezerwowana jedynie dla kobiet o typie urody Królewny Śnieżki – ciemne włosy i jasna karnacja pozwalały na skuteczne wykonanie zabiegu, ale już przy opalonej skórze efekty były dość słabe.

Było to wynikiem stosowania laserów, które nie potrafiły radzić sobie na odpowiednim poziomie z inną strukturą włosa. Teraz, skuteczną depilację laserową można przeprowadzić nawet u osób o ciemniejszej karnacji. Oczywiście pod warunkiem wykorzystania dobrej jakości lasera, większej ilości wymaganych zabiegów jak i doświadczonego personelu, który umiejętnie dobierze parametry zabiegowe.

Ważne jest doświadczenie osoby prowadzącej zabieg depilacji laserem

Każdy z laserów wykorzystywanych w zabiegach ma możliwość indywidualnego dopasowywania mocy do potrzeb klientki (dostosowuje się między innymi gęstość energii oraz czas trwania impulsu). Ta umiejętność dopasowania mocy zabiegu jest niezwykle ważna. Dzięki niej ilość potrzebnych zabiegów spada, a skuteczność depilacji jest wyższa. Z tego powodu wybierając miejsce, w którym wykonamy depilację laserową, trzeb zwracać uwagę nie tylko na jakość sprzętu, ale również profesjonalizm obsługi.

To często właśnie nieumiejętne stosowanie lasera powoduje, że zabieg depilacji laserowej trzeba powtarzać po kilku latach. Zbyt krótki czas naświetlania lub za mała porcja energii mogą bowiem doprowadzić jedynie do uśpienia ,a nie zniszczenia, włosa.

W naszym gabinecie zabieg depilacji laserowej przeprowadzają

Katarzyna Kęsek

 

Weronika Strojnowska

 

Monika Górka

 

Magdalena Sieniawska