• English

Ciało bez naczyniaków i pajączków

Ciało bez naczyniaków i pajączków

Totalny przełom na rynku i absolutny mercedes w swojej klasie. Laser zamyka trwale wszelkie zmiany naczyniowe niezależnie od ich pochodzenia i rozległości, począwszy od delikatnych zmian aż po rozległe naczyniaki i popękane naczynia na nogach.

Gabinet DER-MED, jako jedyny w Małopolsce, posiada laser Cutera Excel V

Martwią cię pajączki i przebarwienia na skórze? Wstydzisz się skóry z naczyniakami? Pozbądź się ich raz na zawsze dzięki bezpiecznej i skutecznej metodzie trwałego usuwania zmian naczyniowych laserem Cutera Excel V.

W większości przypadków, redukcja zmian naczyniowych na skórze to kwestia estetyczna.  Zmiany i przebarwienia pogarszają jakość życia. Sprawiają, że wstydzimy się swojego ciała, nie czujemy się komfortowo w sytuacjach społecznych, unikamy odsłania nóg czy pleców.

Zamiast chować się i zakrywać, można za pomocą krótkich, szybkich zabiegów laserem, zredukować bądź całkowicie usunąć zmiany naczyniowe w sposób trwały. Bezpiecznie, bez blizn czy uszkodzenia tkanek i pod całkowita kontrolą.

Kiedy warto zdecydować się na zabieg zamykania naczynek?

Zawsze wtedy, kiedy nasze ciało „zdobią” rumienie, pajączki, naczyniaki. Kiedy po operacjach mamy obszerne siniaki bądź na skórze istniejące zmiany barwnikowe i przebarwienia. Wtedy, kiedy czujemy się we własnej skórze źle.

Zamykanie naczynek laserem naczyniowym Cutera Excel V – dlaczego ta metoda?

Laser CUTERA EXCEL V należy do najbardziej skutecznych metod w terapii zmian naczyniowych na skórze. Jest w stanie poradzić sobie z każdym typem zmiany  – pajączkami, rozległymi zmianami barwnikowymi o zróżnicowanej strukturze, przebarwieniami związanymi z trądzikiem różowatym, rumieniami czy siniakami po operacjach. Likwiduje plamy pigmentacyjne oraz brodawki wirusowe. Zmiany, których nie można usunąć całkowicie, można bardzo mocno zredukować, dzięki czemu stają się znacznie mniej przeszkadzające.

W porównaniu do innych metod zamykania naczyniek, cechuje się szybkością działania (zabieg trwa 15-30 minut), pełnym bezpieczeństwem, brakiem blizn i bardzo wysoką skutecznością.  Choć stosowanych w gabinetach medycyny estetycznej sposobów redukcji naczynek jest wiele, to właśnie Laser CUTERA EXCEL V jest ta metodą, która zapewni spektakularny efekt w bardzo adekwatnej cenie.

Zamykanie naczynek Laserem CUTERA EXCEL V – najczęstsze pytania:

Jakie są przeciwwskazania do redukcji naczyniaków laserem CUTERA EXCEL V?

Jak w większości zabiegów z użyciem lasera, przeciwskazaniem jest ciąża, rozrusznik serca, nowotwór. Nie wykonuje się zabiegu również przy chorobach skóry, fotodermatozach i na skórze zainfekowanej bakteryjnie lub grzybiczo. Warto też przy konsultacji podać listę zażywanych leków. Szczegółowy wywiad jest prowadzony z pacjentem przed zabiegiem, a wszelkie przeciwwskazania możliwe do wychwycenia przy spotkaniu konsultacyjnym.

Ile zabiegów laserem CUTERA EXCEL V będzie potrzebnych?

Zależy to od wielkości i ilości zmian na skórze, dlatego za każdym razem potrzebna jest ocena indywidualna przeprowadzona przez specjalistę. W przypadku tego lasera często wystarcza jeden zabieg.

Ile czasu należy odczekać między zabiegami zamykania naczynek?

Zalecany okres przerwy to 4 tygodnie.

Czy zabieg zamykania naczynek robi się w znieczuleniu?

Nie, nie ma takiej potrzeby, zabieg jest bezbolesny. Laser posiada wbudowany system chłodzenia, który zmniejsza doznania w trakcie zabiegu oraz skraca czas rekonwalescencji.

Czy naczynka po zabiegu nie pękną na nowo?

Zabieg laserem jest skuteczną i trwałą metodą, która zapewnia skuteczne zamknięcie naczynek. Niestety nie ma możliwości by zapobiec w przyszłości ewentualnym nowym pajączkom, które mogą się pojawić jeśli pacjent ma do nich skłonność i nie zacznie leczyć problemów z wydolnością krążenia bądź niwelować przyczyn powstawania pajączków.  Dlatego tak ważne jest, aby poza zamknięciem naczynek w gabinecie, zacząć tez prowadzić taki tryb życia, który ograniczy ich pojawianie się (siedzący tryb życia, otyłość, niewłaściwe odżywianie).

Jak wygląda się zaraz po zabiegu zamykania naczynek?

Skóra może być zaczerwienienia, niekiedy pojawia się obrzęk utrzymujący się do kilku godzin. U części pacjentów pojawiają się mikrostrupki, których nie wolno zdrapywać i które same odpadają po 3-5 dniach. Tuż po zabiegu można wrócić do codziennej aktywności.

Czy po zabiegu mogą pojawić się powikłania?

Zabieg jest dla pacjenta bezpieczny. Jedynym ograniczeniem może być zakaz opalania się po zabiegu (a także przed nim). Z tego powodu, najczęściej zabieg zamykania naczynek wykonuje się w okresie od jesieni do wiosny.

Jeśli masz jeszcze inne pytania, zapraszamy do naszego gabinetu Der-Med, gdzie uzyskasz fachową pomoc.