• English

Biostymulacja twarzy – fibryna bogatopłytkowa

Biostymulacja twarzy – fibryna bogatopłytkowa

O młodej, zdrowej, promiennej cerze marzy każda kobieta. Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu jej własnych zasobów, w postaci krwi, można uzyskać niesamowity i szybki efekt – regenerację skóry i tkanki, poprawę gęstości, wygładzenie zmarszczek

Czym jest Autologiczna Fibryna?

Fibryna to włókno białkowe. Łącznik który pojawia się w krwi w momencie jej krzepnięcia. Wytwarzana jest z fibrynogenu znajdującego się we krwi. W medycynie estetycznej, fibryna to materiał pozyskiwany z krwi, która podlega wolnemu odwirowaniu. Dzięki temu zabiegowi, z krwi wytrącają się niektóre składniki i można pozyskać materiał zawierający płytki krwi, a nawet mezenchymalne komórki macierzyste. Białko zawarte w materiale pozwala na wypełnienie zmarszczek, a dodatkowe składniki stymulują odnowę włókien kolagenowych.  Czynniki wzrostu uwalniane są przez cały okres utrzymywania się efektów terapii, dlatego efekt jest naturalny i równomierny.

W czym może pomóc zabieg PRF Fibryna?

  • Widoczna redukcja zmarszczek
  • Uniesienie i wypełnienie ubytków tkanki podskórnej, dzięki czemu rysy się wygładzają, a skóra staje bardziej napięta,
  • Wypełnienie miejsc, w których tkanka uległa rozluźnieniu, dzięki czemu poprawia się gęstość skóry,
  • Rewitalizacja skóry,
  • Lepsze napięcie oraz elastyczność skóry,
  • Odnowa włókien kolagenowych.

Jak wygląda zabieg PRF?

Od pacjenta pobiera się materiał (krew) w niewielkiej ilości (1-2 próbówki). Następnie podlega ona specjalnej obróbce, w wyniku której otrzymuje się materiał gotowy do podania pacjentowi. Fibryna jest dostarczana do skóry za pomocą mezoterapii bądź poprzez punktowe ostrzykiwanie skóry w miejscach linii zmarszczek.

Fibryna bogatopłytkowa to naturalny, pochodzący od pacjenta (autologiczny) materiał, który nie uczula i jest w pełni bezpieczny. Jest to zabieg polecany wszystkim osobom ze skłonnościami do alergii i nietolerancji preparatów.

Najczęstsze pytania pacjentów dotyczące zabiegu odmładzania fibryną:

Czy zabieg PRF to jest to samo co wampirzy lifting?

Pod popularną nazwą „wampirzy lifting” kryje się terapia PRP, czyli ostrzykiwanie osoczem. Przy wypełnianiu zmarszczek fibryną stosuje się inny preparat, który jednak również jest pozyskiwany z krwi pacjenta.

Czy można mieć uczulenie na fibrynę?

Zabieg biostymulacji fibryną właśnie dlatego jest tak bezpieczny dla pacjenta, że wykorzystuje się w nim własny biomateriał pacjenta. Dzięki temu nie pojawia się reakcja alergiczna.

Jak długo widać efekty zabiegu fibryną?

Efekty utrzymują się około 2 lat. Po tym czasie zabieg można powtórzyć.

Czy fibryna bogatopłytkowa może być łączona z innymi zabiegami?

W gabinetach medycyny estetycznej często wykonuje się zabieg łączony – ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym (PRP) oraz zabieg z wykorzystaniem fibryny. Oba te zabiegi się uzupełniają, ale wykonywane są oddzielnie.

Jak wiele zabiegów trzeba wykonać?

Efekty widać już po pierwszym podaniu fibryny, ale dla pełnego efektu, PRF Fibryna wykonywana jest jako zabieg w serii trzech spotkań raz w miesiącu.

Czy przy wypełnianiu zmarszczek fibryną nie stracę rysów twarzy?

Przy zabiegu PRF fibrynę podaje się jedynie w te miejsca, w których – z racji wieku – nastąpił ubytek tkanki podskórnej. Umiejętne zastosowanie materiału sprawia, że po zabiegu wygląda się naturalnie, promiennie i świeżo. Tak, jakby ubyło nam kilka lat. Fibryna wstrzykiwana jest przez lekarza medycyny estetycznej, który wie, gdzie ją podać tak, by zapewnić naturalny wygląd twarzy.