Czym jest Autologiczna Fibryna?
Fibryna to włókno białkowe. Łącznik który pojawia się w krwi w momencie jej krzepnięcia. Wytwarzana jest z fibrynogenu znajdującego się we krwi. W medycynie estetycznej, fibryna to materiał pozyskiwany z krwi, która podlega wolnemu odwirowaniu. Dzięki temu zabiegowi, z krwi wytrącają się niektóre składniki i można pozyskać materiał zawierający płytki krwi, a nawet mezenchymalne komórki macierzyste. Białko zawarte w materiale pozwala na wypełnienie zmarszczek, a dodatkowe składniki stymulują odnowę włókien kolagenowych. Czynniki wzrostu uwalniane są przez cały okres utrzymywania się efektów terapii, dlatego efekt jest naturalny i równomierny.
W czym może pomóc zabieg PRF Fibryna?
Od pacjenta pobiera się materiał (krew) w niewielkiej ilości (1-2 próbówki). Następnie podlega ona specjalnej obróbce, w wyniku której otrzymuje się materiał gotowy do podania pacjentowi. Fibryna jest dostarczana do skóry za pomocą mezoterapii bądź poprzez punktowe ostrzykiwanie skóry w miejscach linii zmarszczek.
Fibryna bogatopłytkowa to naturalny, pochodzący od pacjenta (autologiczny) materiał, który nie uczula i jest w pełni bezpieczny. Jest to zabieg polecany wszystkim osobom ze skłonnościami do alergii i nietolerancji preparatów.
Pod popularną nazwą „wampirzy lifting” kryje się terapia PRP, czyli ostrzykiwanie osoczem. Przy wypełnianiu zmarszczek fibryną stosuje się inny preparat, który jednak również jest pozyskiwany z krwi pacjenta.
Zabieg biostymulacji fibryną właśnie dlatego jest tak bezpieczny dla pacjenta, że wykorzystuje się w nim własny biomateriał pacjenta. Dzięki temu nie pojawia się reakcja alergiczna.
Efekty utrzymują się około 2 lat. Po tym czasie zabieg można powtórzyć.
W gabinetach medycyny estetycznej często wykonuje się zabieg łączony – ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym (PRP) oraz zabieg z wykorzystaniem fibryny. Oba te zabiegi się uzupełniają, ale wykonywane są oddzielnie.
Efekty widać już po pierwszym podaniu fibryny, ale dla pełnego efektu, PRF Fibryna wykonywana jest jako zabieg w serii trzech spotkań raz w miesiącu.
Przy zabiegu PRF fibrynę podaje się jedynie w te miejsca, w których – z racji wieku – nastąpił ubytek tkanki podskórnej. Umiejętne zastosowanie materiału sprawia, że po zabiegu wygląda się naturalnie, promiennie i świeżo. Tak, jakby ubyło nam kilka lat. Fibryna wstrzykiwana jest przez lekarza medycyny estetycznej, który wie, gdzie ją podać tak, by zapewnić naturalny wygląd twarzy.